Jana2004
13.01.08,21:33
Spoločníci majú 2 s.r.o., v 1. s.r.o. vykazujú zisky a druhú s.r.o. z dôvodu záväzkov, ktoré nechcú platiť cielene tlačia do straty. Prosím, kto už podobný problém riešil, kde by som našla, že zisková s.r.o. má pokryť stratu druhej s.r.o. pokiaľ jeden a ten istý spoločník vlastní obe s.r.o.? Ďakujem za odpoveď.
Jana2004
15.01.08,06:14
Posúvam ....
STRELEC
15.01.08,06:20
...........kde by som našla, že zisková s.r.o. má pokryť stratu druhej s.r.o. pokiaľ jeden a ten istý spoločník vlastní obe s.r.o.? ........ Spoločníkovi sa takáto povinnosť neukladá.
skaspa
15.01.08,06:30
Spoločníci majú 2 s.r.o., v 1. s.r.o. vykazujú zisky a druhú s.r.o. z dôvodu záväzkov, ktoré nechcú platiť cielene tlačia do straty. Prosím, kto už podobný problém riešil, kde by som našla, že zisková s.r.o. má pokryť stratu druhej s.r.o. pokiaľ jeden a ten istý spoločník vlastní obe s.r.o.? Ďakujem za odpoveď.
A ako ju tlačia do straty cez neplatenie záväzkov? Je to s.r.o. a tam náklad nevzniká úhradou. Do straty to môžu tlačiť jedine cez náklady účtované na 5xx, čiže vznikom záväzkov a nie neuhradením záväzkov.
liba2
15.01.08,07:05
Spoločníci majú 2 s.r.o., v 1. s.r.o. vykazujú zisky a druhú s.r.o. z dôvodu záväzkov, ktoré nechcú platiť cielene tlačia do straty. Prosím, kto už podobný problém riešil, kde by som našla, že zisková s.r.o. má pokryť stratu druhej s.r.o. pokiaľ jeden a ten istý spoločník vlastní obe s.r.o.? Ďakujem za odpoveď.
Janka, predpokladám, že účtuješ obidve s.r.o. Dovolím si poradiť ti, že ak ide o problém, tak určite nie je to tvoj problém, konateľ vie čo robí a pozná aj dôvod.
Ak si ale v tejto súvislosti dostala nejakú úlohu niečo mu navrhnúť ako riešiť, tak napíš sem a pomôžeme, ak to bude možné.
Jana2004
15.01.08,08:42
Ďakujem za všetky odpovede. Áno, dostala som to viac-menej ako úlohu. V druhej s.r.o. robia len náklady, neprodukujú obrat, a chcú spoločnosť doviesť do likvidácie a neuhradiť konkrétne jeden záväzok, ktorý v konečnom dôsledku prevýši základné imanie. Mala som však dojem (asi nie správny), že spoločník ak má dve spoločnosti a z toho je jedna v zisku a druhá ide do likvidácie, musí riešiť stratu tejto spoločnosti - neviem to presne vysvetliť, ale že je to akosi tak, že by musel nevyriešené záväzky ktoré by si dodávateľ uplatnil v likvidácii uhradiť z tej svojej prosperujúcej firmy. Ale asi som len IDEALISTA, to by sme potom na Slovensku nemali toľko "úspešných podnikateľov":o
Johanka
15.01.08,08:53
Sú to dve rozdielne právnické osoby.... nemôžu si nič "vykrývať".
Neviem aké je Tvoje postavenie v týchto firmách, asi "len" externý účtovník.... v záujme ochrany svojho života, by som sa do toho neplietla;).