Dusan018
14.01.08,07:00
Som živnostník, tento rok mi vychádza platiť vysoké preddavky.
Rozmýšlam o založení s.r.o. kde by som bol jeden majitel a zároven aj konatel. Nebol by som v uvedenej firme zamestnaný. Na konci roka by som si
zobral prípadný zisk s firmy a zaplatil dan z príjmu. Vyhol by som sa tým prípadným odvodom? Bolo by to výhodné? Alebo ma čaká nejaké iné prekvapenie?:)
murin.radoslav@post.sk
14.01.08,06:35
Ja mam srocku, kde som aj konateľ. Všetko ma svoje výhody a nevýhody. Ja osobne by som už do srocky nešiel. Planujem teraz podnikat uz len na živnosť. Ale zalezi to aj od príjmov.
ekopo
14.01.08,06:42
Dusan018
14.01.08,07:38
Moja otázka nebola smerovaná na spôsob prechodu na sro, zaujma ma
len to ak založím SRO a nebudem mať zamestnancov a ani ja nebudem zamestnanec, tak či budem platit nejake predavky do ZP alebo SP???
Mal by som platit len DPH a a dan s príjmu??? nie?

Nenasiel som nikde podobnu temu ...
ekopo
14.01.08,07:58
V tej téme si mal odpovede aj na niektoré tieto otázky.
Do ZP ani do SP ako s.r.o. neplatíš nič.
Ak s.r.o. nebude platca DPH, tak DPH neplatí. Platcom sa stáva po dosiahnutí obratu 1.5 milióna Sk za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov. Daň z príjmu sa platí pri kladnom HV.
Marcela16
15.01.08,15:46
Osoba XY je SZČO a zároveň je spoločníkom s.r.o.-čky (ale nie konateľom). Môže faktúrovať nejakú činnosť ako SZČO spomínanej s.r.o-čke, v ktorej je spoločníkom?
biaaa
16.01.08,13:11
Zdravim Vas,

da sa to teda chapat tak ze ked som zamestnany na HPP a chcem si zalozit sam sro kde nebudem zamestnany, odvadza za mna vsetko moj zamestnavatel?

Treba to nejako zakotvit v nejakej zmluve alebo ako?

Zostava v takomto pripade povinnost registrovat sa do SP alebo to teda za mna vybavia pri ziadosti o zivnost ???

Dakujem pekne
Zoltán Kovács
16.01.08,13:22
Zdravim Vas,

da sa to teda chapat tak ze ked som zamestnany na HPP a chcem si zalozit sam sro kde nebudem zamestnany, odvadza za mna vsetko moj zamestnavatel? Áno

Treba to nejako zakotvit v nejakej zmluve alebo ako? Nie, je to povinnosť tvojho zamestnávateľa predsa zo zákona

Zostava v takomto pripade povinnost registrovat sa do SP alebo to teda za mna vybavia pri ziadosti o zivnost ??? Ak tvoja sro nemá zamestnacov nie je dôvod registrovať sa do SP.

Dakujem pekne
...................
stw
06.06.11,08:56
Dobrý deň

Pár dní tu už sledujem tieto témy živnosť a s.r.o. a mám jeden dotaz ktorý ma momentálne ťaží najviac-
Niekoľko rokov mám už živnosť a momentálne mi hrozí stať sa platcom - Platcom sa stáva po dosiahnutí obratu 1.5 milióna Sk za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov- o čo koli zakaznikom nestojím /služby/... preto z toho hľadám cestu von- založiť s.r.o. s tým istým predmetom podnikania a celú činnosť preniesť tam s tým že živnosť ostane minimálne do konca roka koli účtovníctvu a potom ju možno pozastavím alebo nechám nadalej bežat...

Ďakujem za pomoc!
KEJKA
06.06.11,09:03
je to riešenie, samozrejme.
Ale ak nebudeš kombinovať živnosť a sro, tak za pár mesiacov bude povinná byť platiteľom nová sro.
ten obrat môže dosiahnuť aj za menej ako 12 mesiacov.
stw
06.06.11,09:10
Vďaka za rýchlu reakciu- práve od tej s.r.o. očakávam že začnem s príjmom od nuly.?či?
ono už dlhšie v živnosti sa pohybujem tesne pod hranicou 50000€... čiže áno- drobné roboty by som fakturoval ako szčo aby dobehli veci čo mám v odpise /auto.../ a ostatné by išlo na s.r.o. Je moja predstava správna alebo to má háčik? Vdaka.
KEJKA
06.06.11,09:14
nemá, je to v poriadku. Pre sro platia rovnaké pravidlá.
Len SZČO ponechaj, prípadne nahlásiš prerušenie. Pre istotu, ako sa sro bude hýbať, aby si mohol podľa potreby presunúť fakturáciu na SZČO bez nutnosti znova živnosť zakladať.
stw
06.06.11,09:21
Ďakujem.