sedi
14.01.08,07:42
Dobrý deň,
naša účtovníčka mi dala na starosti rozdať Žiadosti o vykonanie výpočtu dane a o vykonanie zúčtovania preddavkov na daň za rok 2007. Viem, že ich mám dať vypísať aj zamestnankyniam, ktoré poberali v minulom roku materskú ale je povinnosťou požiadať o zúčtovanie dane aj tých, ktoré poberali za minulý rok len rodičovský príspevok? Pokiaľ viem, ten patrí medzi nezdaniteľné prímy. Takže nie?
Ďakujem
Tweety
14.01.08,07:03
Dobrý deň,
naša účtovníčka mi dala na starosti rozdať Žiadosti o vykonanie výpočtu dane a o vykonanie zúčtovania preddavkov na daň za rok 2007. Viem, že ich mám dať vypísať aj zamestnankyniam, ktoré poberali v minulom roku materskú ale je povinnosťou požiadať o zúčtovanie dane aj tých, ktoré poberali za minulý rok len rodičovský príspevok? Pokiaľ viem, ten patrí medzi nezdaniteľné prímy. Takže nie?
Ďakujem
Tí, ktorí nemali príjem zo ZČ-nepracovali-boli na MD a RD im žiadosť nie je potrebné dať.Ale ak popri poberaní rodič. príspevku aj pracovali- mali príjem zo ZČ, tak tým áno.
sedi
14.01.08,07:15
Ďakujem pekne!!
ivanaj
14.01.08,16:37
Cize vyplyva mi povinnost zaslat zamestnakyniam, ktore pocas minuleho roka odisli na matersku dovolenku, zaslat im prazdny formular -Ziadost o vykonanie RZD?
brčko
14.01.08,17:18
Tie zamestnankyne, ktoré odišli na MD počas roku 2007 majú časť roku 2007 odpracovanú. Preto mali príjem zo ZČ v r.2007 a trebamôžete im poslať tieto žiadosti, OPRAVUJEM A DOPLNAM, no nie je to vaša povinnosť.
Dan alebo aspon časť dane im bude s najväčšou pravdepodobnosťou vrátená, nakolko majú nárok na nezdanitelnú čiastku na danovníka za celý rok 2007, t.j. 95616,-Sk.
Evinka73
14.01.08,18:01
Nemali by zamestnankyne požiadať a samé poslať žiadosť o vykonanie RZ? Veď Vy to robíte za ne. Aj žiadosť aj ročné zúčtovanie. Čo ak si chce zamestnankyňa podať sama daňové priznanie? Podľa mňa prílišná iniciatíva niekedy škodí...
brčko
14.01.08,18:10
endrju, máš pravdu. Som prehliadla, že sa pýta už iná osoba ako zadávatelka témy. Myslela som, že mzdárka jej dala na starosť zaslať formuláre zamestnankyniam, ktoré mali príjem a môžu si žiadať RZ, ak teda splnia aj ostatné podmienky. Jasné nie je to ich povinnosť, je to na zamestnancovi. Ak do 15.2. nepožiadajú o ročné zúčtovanie s doložením potrebných dokladov, stačí ak im zašlú potvrdenie o príjme. No vačšina mzdárok myslí trochu aj za nich, aj ked nie vždy sa to vyplatí.
Ale musím s tebou súhlasiť, preto opravujem môj predchádzajúci príspevok.