Misicka21
14.01.08,08:57
Dobry, chcem sa spýtať, v máji nám odcudzili vozidlo a nasa slavna policia nám este neukoncila ani spis a v novembry sme doplatili leazing, a moja otazke je ci si mozem vozidlo cele odpisat, uz zostavajucu sumu alebo len do maja??
ekopo
14.01.08,08:07
Výňatok zo zákona o dani z príjmov § 22:
(1) Odpisovaním sa na účely tohto zákona rozumie postupné zahrnovanie odpisov z hmotného majetku a nehmotného majetku do daňových výdavkov, ktorý je účtovaný1) alebo evidovaný podľa § 6 ods.11 a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Postup pri odpisovaní hmotného majetku je určený v § 26 až 28 anehmotného majetku v odseku 8, ak nejde o hmotný majetok a nehmotný majetok vylúčený z odpisovania podľa § 23.
skaspa
14.01.08,09:07
Dobry, chcem sa spýtať, v máji nám odcudzili vozidlo a nasa slavna policia nám este neukoncila ani spis a v novembry sme doplatili leazing, a moja otazke je ci si mozem vozidlo cele odpisat, uz zostavajucu sumu alebo len do maja??

Nerozumiem moc otázke: ak vám v máji ukradli vozidlo platili ste ešte až do novembra leasingové splátky? To ste to auto normálne "doleasingovali" aj keď bolo ukradnuté? A čo poisťovňa?

Za normálnych okolností krádežou dôjde k predčasnému ukončeniu leasingu a vtedy odpisy treba upraviť podľa § 17 ods. 26 písm. a) zákona o dani z príjmov.
Misicka21
14.01.08,09:24
No policia nam este neukoncila spis a preto sa poistovna nema o co opriet a taktiez leazingovka, chcely sme to predcasne ukoncit, no leazingovka nam to neumoznila, ziadala ukoncenie spisu od policie, no ale kedze tu mame sikovnu policiu od maja 2007 sa im nepodarilo ukoncit spis, a ani len svedkov nevypoculi, kdeze by este mali najst vozidlo, tak sme to doplatili, v novembry sa nam oficialne skoncila LZ a uz sa budeme len natahovat s poistovnou.
No len neviem ci si mozem odpisy uplatnit aj za tie mesiace ktore sme len platili (jún az november)
tetrisss
14.01.08,11:44
Pokial si normalne doplatila lizing, tak podla mna ho mas pravo aj uplatnit, ako VOZD a ked nieco dostanes od lizingovej spolocnosti, potom to musis vysporiadat. V podstate ani auto nemozes vyhodit z evidencie, pretoze nemas na akom zaklade. To by ma len tak logicky zaujimalo, co bude s poistkou a danou z mot. vozidiel.
Misicka21
14.01.08,12:56
Tiež som si tak myslela, lebo ja nemám žiadny dokument o tom ze by sme mali uzavretú LZ, tak neviem ho ani vyradit s evidencie, preto by som si vedela aspon ten odpis uplatnit. no to je celé zaujimavé, pretože platili sme aj cestnú daň, zakonnú, havarijnú poistku, a nikto nam to nevrati a za nakladné vozidlo to nebola ani mala ciastka, a nasi policajty to maju v pazi, no ..:mad: strasne