karin65
14.01.08,08:03
Ahojte mili poradaci,
prosim o radu,
nasa firma ( platca DPH, sidlo v tuzemsku) ma podpisanu zastupitelsku zmluvu s rakuskou firmou (pridelene VAT, sidlo v Rakusku), na zaklade tejto zmluvy robime pre vsetkych zakaznikov (tuzemskych aj z inych statov EU) kompletny poradensky servis. Vysledkom nasej prace je uzatvorena zmluva medzi rakuskou firmou a zakaznikom. Sme vyplacany vo forme provizie % z celkovej hodnoty zaplatenej zakaznikom rakuskej firme. Niektore obchody idu uplne mimo nas, ale na zaklade zmluvy nam provizia prinalezi. Rakuska firma nam zasiela kopie faktur vystavenych zakaznikom a mesacny suhrnny dobropis s nasou proviziou, ktora je nam vyplacana v zmysle zmluvy az po zaplateni fakturovanej sumy uzavreteho obchodu medzi rakuskou firmou a zakaznikom ( niekedy trva aj niekolko mesiacov).
Ako je to s DPH? A kedy je vlastne dochadza k zdanitelnemu plneniu? Ak ma niekto skusenosti prosim poradte.
Dakujem
Zuna 3
21.01.08,08:26
Aj ja by som chcela podobné:

Tiež vystavujeme fakt. na českú firmu na provízie.
Ja by som chcela vedieť aký text má byť na faktúre- oslobodenie od dane?
A ešte v akom riadku v daňovom priznaní to má byť ?
Prosím poraďte mi niekto.
Vladimír Ozimý
21.01.08,09:46
Ahojte mili poradaci,
prosim o radu,
nasa firma ( platca DPH, sidlo v tuzemsku) ma podpisanu zastupitelsku zmluvu s rakuskou firmou (pridelene VAT, sidlo v Rakusku), na zaklade tejto zmluvy robime pre vsetkych zakaznikov (tuzemskych aj z inych statov EU) kompletny poradensky servis. Vysledkom nasej prace je uzatvorena zmluva medzi rakuskou firmou a zakaznikom. Sme vyplacany vo forme provizie % z celkovej hodnoty zaplatenej zakaznikom rakuskej firme. Niektore obchody idu uplne mimo nas, ale na zaklade zmluvy nam provizia prinalezi. Rakuska firma nam zasiela kopie faktur vystavenych zakaznikom a mesacny suhrnny dobropis s nasou proviziou, ktora je nam vyplacana v zmysle zmluvy az po zaplateni fakturovanej sumy uzavreteho obchodu medzi rakuskou firmou a zakaznikom ( niekedy trva aj niekolko mesiacov).
Ako je to s DPH? A kedy je vlastne dochadza k zdanitelnemu plneniu? Ak ma niekto skusenosti prosim poradte.
Dakujem

§ 16/6 - fa bez DPH
Adkah
21.01.08,10:46
Ahojte, aj ja mam mensi problem a potrebujem sa poradit, ci postupujem spravne. Vstavili sme faktúru na proviziu z predaja tovaru. Pri uhrade zauctujem na ostatné zdanitelne prijmy? Dakujem za odpoved.
Zuna 3
21.01.08,13:03
Prosím poradí mi niekto - konkrétne - text čo má byť na faktúre
-oslobodenie od DPH. Jedná sa o fakt. na províziu pre českú firmu.
karin65
21.01.08,14:13
Ja vystavujem zatial faktury takto:
Za klasickým textom čo a za čo faktúrujem, (s odvolávkou na zmluvu) s 0% DPH, uvádzam Vetu:
Miestom dodania služby je podľa §15 resp. §16 zákona o dani z pridanej hodnoty iný členský štát.
Zuna 3
22.01.08,06:13
Díky za radu.

A do ktorého riadku v daň.priznaníl DPH idú tieto faktúry?
karin65
22.01.08,06:36
Díky za radu.

A do ktorého riadku v daň.priznaníl DPH idú tieto faktúry?
nevstupuju do danoveho priznania
Zuna 3
22.01.08,07:27
Karin65 díky za rady
Adkah
22.01.08,11:49
Ahojte, aj ja mam mensi problem a potrebujem sa poradit, ci postupujem spravne. Vstavili sme faktúru na proviziu z predaja tovaru. Pri uhrade zauctujem na ostatné zdanitelne prijmy? Dakujem za odpoved.

A na mna ste zabudly? Prosim Vas odpoviete mi? :o
Zoltán Kovács
22.01.08,12:10
A na mna ste zabudly? Prosim Vas odpoviete mi? :o

Je to ostatný zdaniteľný príjem.
Adkah
22.01.08,12:29
Smith, dakujem velmi pekne za pomoc.
olasova
05.02.08,05:55
Ahojte vie mi niekto poradit? Obchodna spolocnos, platca DPH nakupuje material a ten isty material preda druhej spolocnosti (vsetko na zaklade kupnych zmluv), ale za nakupne ceny. Zisk z predaja fakturujeme zvlast na zaklade zmluvy ako percentualnu proviziu z predajnych cien. Moja otázka: Dostala som informáciu, ze na proviziu nemam fakturovat DPH, ze je oslobodna od DPH, prosim Vas ma niekto s týmto skusenosti, ja som v zakone o DPH nic nenasla. Dakujem
olasova
05.02.08,06:51
Nikto mi nevie pomoct????
olasova
05.02.08,08:00
Naozaj nemá nikto skúsenosti s týmto prípadom.