soske
10.03.05,13:25
Ahojte všetci komu uz praska hlava ako mne. Uz sa teším na 1. april.

Prosim Vas , kto mi poradi, FO účtujúca v Podvojnom účtovníctve, vypisuje DP pre FO TYp B, a Súvahu a VzS sa vypisuje po zdaneni a zaúčtovani splatnej dane? Ktoré riadky súvahy a VzS musia sedie'. Vopred dakujeM!!!!
Luna
10.03.05,13:16
Odpoviem Ti iba toľko,lebo neviem aké Dp vypisujú FO účtujúce v PÚ.

Riadok 085 stľpca 5 súvahy = riadku 64 výkazu ZaS
V súvahe platí:
R001 v stĺpci 3 súvahy = R065 v stĺpci 5 súvahy
Majetok v stĺpci 3 súvahy = Spolu vlastné imanie a záväzky v stĺpci 5 súvahy.

Výkaz ziskov a strát sa robí 2x. 1x pred zdanením a 1x po zdanení.
Lila
11.03.05,07:45
Luna, prosím Ťa, VzS pred zdanením a po zdanení dávam oba na DÚ??? Alebolen ten po zdanení, t.z.po zaúčtovaní 591??? Som PO.
elizabet100
11.03.05,08:04
ja dávam len po zdanení. Nevidím dôvod prečo aj pred zdanením.
TatianaM
11.03.05,08:10
Uctujem FO v podvojnom uctovnictve . VzS a Suvaha sa odovzdavaju na DU az po zdaneni a to 1x. To co sa vytlaci pred zdanenim ma sluzit len na vypocet danovej povinnosti.
Helenah
11.03.05,08:54
Ahoj,aj mne už ide prasknúť hlava,ale nie z DP ale zo štatistiky.FO v podvojnom účtovníctve podáva daňové priznanie pre FO typ B.Okrem toho musí priložiť 1x Výkaz ziskov a strát, súvahu a poznámky.V súvahe je podstatné,aby ti "sedeli" aktíva a pasíva, t.z. R 1,STL.3, s R 65 STL. 5. Okrem toho R. 85 STL.5 súvahy sa musí rovnať R.64 STL.1 výkazu ziskov a strát.Na DÚ sa predkladá výkaz ziskov a strát pozaúčtovaní všetkého, t.z. aj dane z príjmu.Ešte jedna vec.Pri súvahe daj pozor na KOREKCIE, ktoré sú v stĹpci 2 Aktív a vypĺňajú sa hlavne /ale nie len/ pri hmotnom a nehmotnom majetku.Dávajú sa tam vlastne oprávky. Dúfam,že ti to trochu pomôže. Prajem príjemný deň a nič si z toho nerob, všetci sme raz začínali.
emily
11.03.05,08:54
Už tu raz bola o tom debata. Výsledok ten istý po zdanení.