LUCIARACKOVA
14.01.08,08:33
Ahojte ! Chcela by som sa Vás spytať či sa do knihy jazd musí rozpisať cely stav tachometra aj ked sme si toklko PHM v učtovníctve neuplatnili. Ide o osobné auto v podnikani. Ostatné kilometre boli na sukromné učeli. Dakujem
Zita5
14.01.08,07:36
Pri firemnom MV stav tachometra uvádzate , aj napriek vykazovaniu napr. súkromných jázd .
Johanka
14.01.08,08:01
Ahojte ! Chcela by som sa Vás spytať či sa do knihy jazd musí rozpisať cely stav tachometra aj ked sme si toklko PHM v učtovníctve neuplatnili. Ide o osobné auto v podnikani. Ostatné kilometre boli na sukromné učeli. Dakujem
Chápem otázku inak ako Zita5. Myslím, že sa pýtaš na MV, ktoré nie je v obchodnom majetku a uplatňujete daňové výdavky pri použití vlastného osobného MV, ktoré používate pri pracovných cestách....
Ak chápem dobre, tak robíte evidenciu týchto pracovných ciest .
Zita5
14.01.08,08:04
Chápem otázku inak ako Zita5. Myslím, že sa pýtaš na MV, ktoré nie je v obchodnom majetku a uplatňujete daňové výdavky pri použití vlastného osobného MV, ktoré používate pri pracovných cestách....
Ak chápem dobre, tak robíte evidenciu týchto pracovných ciest .

Dá sa aj tak , ale zadávateľka píše okrem iného o uplatňovaní PHM ....;)
Spodniakovci
14.01.08,17:17
Účtujem v JÚ a potrebujem vedieť či sa dá opraviť DPH,zaúčtovala som v minulom štvrťroku ako základ neovplynujúci zD, a teraz to potrebujem dať - opraviť do výdavkov ako náklad. Ako môžem postupovať.
STRELEC
14.01.08,17:29
Účtujem v JÚ a potrebujem vedieť či sa dá opraviť DPH,zaúčtovala som v minulom štvrťroku ako základ neovplynujúci zD, a teraz to potrebujem dať - opraviť do výdavkov ako náklad. Ako môžem postupovať.
Jednak je téma v ktorej dávaš otázku ohľadom knihy jázd, evidencie jázd, jednak skús otázku preformulovať. Napíš konkrétnejšie v čom je Tvoj problém - v okruhu DPH pravdepodobne. Tu by som ju navrhoval vymazať.
didrakf
17.01.08,18:45
Prosim o informaciu ci KNIHU JAZD treba stale nosit v Aute
- resp. tedy kompletnu , tj. od zaciatku evidencie - alebo len jej urcitu aktualnu cast. Uvital by som aj odkaz , KDE by som na webe nasel kompletne znenie predpisov suvisiacich s vedenim KNIHY JAZD (pre zivnostnikov pouzivajucich vlastne auto)