ali8
14.01.08,08:45
Dobrý den prajem,nedavno som si otvorila mensi podnik/bar/,vediem JÚ a potrebovala by som poradit,kedze sa s tým stretavam prvykrat,potrebovala by som nejaky vypocet ako vypocítam stav zasob ku koncu roka, kedze mi to bude treba k výkazu k danovemu priznaniu. Neviem si s tym poradit,prosim o nejaky postup k vypocitaniu ako to vy robite. dakujem velmi pekne za ochotu.
Johanka
14.01.08,07:51
MartinkoK
14.01.08,07:57
Prosím Vás je takáta téma aj v PU. Nemôžem nájsť
ali8
15.01.08,08:45
Ano,dakujem za link pripojeny k tejto teme, ale aj tak mam v tom chaos,ako sa dopracujem k výpočtu zásob,myslela som ci nato nema niekto nejaky vzorec ktory by mi pomohol, napr. ako sa to robi ked nakupim trebars tovar za 100.000 a predam ho za trebars 150.000,- kedze v bare nakupujem alko, nealko a nató sa dava este prirazka. prosim poradte mi niekto
ali8
15.01.08,08:50
Prosím,prosím už som hľadala kade-tade po porade a kedze som nenasla nic,co by mi pomohlo,tak vopred dakujem dobrej dusi za pomoc.
Zita5
15.01.08,08:59
Johanka Vám priložila link v ktorom v príspevku číslo 42 ste mali priloženú skutočne dobrú pomôcku od Danila , podľa ktorej skutočne je možné zvoliť postup ako aj z rád poraďákov v iných príspevkoch .

Ja ten link Vám tu znovu pripájam .
http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=77

Teraz máte možnosť zhodnotiť rok 2007 , aký problém Vám spôsobil nevedený sklad . Pevne verím že v roku 2008 budete poučená .:);)
ali8
15.01.08,09:05
dakujem vam pekne za ochotu,ńaozaj,len ja nevíem akosi tomu fakt nerozumiem,ja som si to aj stiahla tu prilohu,asi by mi pomohlo vysvetlenie na konkretnom pripade ktory ja potrebujem.
Zita5
15.01.08,09:29
Zita5
15.01.08,09:36
dakujem vam pekne za ochotu,ńaozaj,len ja nevíem akosi tomu fakt nerozumiem,ja som si to aj stiahla tu prilohu,asi by mi pomohlo vysvetlenie na konkretnom pripade ktory ja potrebujem.
V skratke :
V Knihe zásob , alebo na skladových kartách si na základe nákupu tovaru, tento tovar prijmete na sklad s dátumom nákupu, v množstve a v nákupnej cene podľa druhu tovaru do stĺpca príjem - prírastok

Predaj tovaru na základe PLU uzávierky podľa jednotlivých položiek si budete zapisovať do stĺca výdaj - úbytok .

Medzi príjmom a výdajom vyčíslite zostatok - taktiež v nákupných cenách .

Dôležité je , aby tovar bol v RP naprogramovaný presne , podľa jeho názvu .
Takto ak robíte evidenciu počas roka ,tak napr. k 31.12.2007 nie je problém spraviť inventarizáciu a vyčísliť hodnotu tovar na sklade .
ali8
15.01.08,09:42
dakujem pekne za ochotu,skusim sa do toho pustit,ale este raz dakujem.
ali8
15.01.08,09:52
cize ked som to spravne pochopila,keby som spocitala vsetok tovar co bol kupeny za cely rok/blocky+faktury/, a odpocitala od toho vsetky mesacne uzavierky,/ale tie su aj s rabatom/,vysiel by mi stav zasob ku koncu roka?
Zita5
15.01.08,10:09
Zamerali ste sa len na finančnú stránku , Vy musíte mať komplet invetúru , zatiaľ Vám prikladám skladovú kartu, čo sa nachádza tu na Porade v dokumentoch a pozrite si ten vzor, okrem finančného vyjadrenia je tam aj evidencia v kusoch .Pokúsim sa niekde nájsť ešte Inventúrny súpis skladu a priložím .

http://www.porada.sk/189664-post3.html

Tu prikladám "DOKUMENTY" nachádzajú sa hore na lište , tam si vyhľadajte ...Príjemku na sklad , Výdajku na sklad

http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=12
sybila3
15.01.08,10:26
Ja by som sa chcela opýtať, ako zistím zásoby, keď SZČO nemá sklad, všetok tovar dáva do regálov v predajni-darček.predmety. Nemá sklad. karty. Ď
Anja111
15.01.08,10:49
Ja by som sa chcela opýtať, ako zistím zásoby, keď SZČO nemá sklad, všetok tovar dáva do regálov v predajni-darček.predmety. Nemá sklad. karty. Ď
31.12.2007 mala urobiť aspom fyzickú inventúru v merných jednotkách a v skladových cenách...
sybila3
15.01.08,10:57
Takže poviem majiteľovi, aby urobil inventúru a nahlásil mi sumu, ktorú je potrebné evidovať do výkazu majetku a záväzkov?
Anja111
15.01.08,11:00
Takže poviem majiteľovi, aby urobil inventúru a nahlásil mi sumu, ktorú je potrebné evidovať do výkazu majetku a záväzkov?
Áno, ale ak ju neurobil k 31.12., tak teraz by mal aktuálnu inventúru opraviť o nakúpený a predaný tovar...
sybila3
15.01.08,11:03
skladové ceny, sú ceny za ktoré tovar bol nakúpený?
Anja111
15.01.08,11:08
skladové ceny, sú ceny za ktoré tovar bol nakúpený?
V podstate áno. Ak sa nákupné ceny nemenili, tak ich neovplyvní ani metóda, ktorá sa použije pri oceňovaní zásob...