berry
14.01.08,09:31
Pekný deň. Mali sme dva devizové účty. Jeden na CZK a druhý na EURO. CZK sme zrušili a peniaze sme dali previesť na EURO.
Ale stále tam mám rozdiely. Výpis z banky na CZK mi nechcú dať. Lebo som ho žiadala až dva dni po zrušení a to už ževraj nie je možné. Tak neviem aký mam dať kurz na prepočet CZK. A čo mám vlastne robiť. EURO výpis mám. A tam som dala kurz banky. Všetko mi sedí podľa výpisu.
Devízový účet na CZK už neexistuje ale ja tam mám stále zostatky. Asi poplatky. Ale ako to mám dokázať aby to bolo uznatelné aj pred Daňovým úradom?
A ešte sa chcem spýtať, či som to dala dobre cez 261. Asi hej. Ale nemôžu mi tam aj tak zostať nejaké zostatky? niečo ako kurzová strata.
ĎAkujem za odpovede
Prajem pekný deň
KvetkaK
14.01.08,08:55
Prečo vám nechcú urobiť kópiu výpisu? Veď to by pre nich nemal byť vôbec problém, aj keď niektoré banky to robievajú za poplatok.
berry
14.01.08,09:15
No oni mi povedali, že už keď je ten účet zrušený tak už sa to nijako nedá. Už mám smolu. Aj keď som od ních žiadala iba aby mi napísali, koľko tam bolo poplatkov a aké kurzy ale ani to mi nechcu dať. Nebolo tam toho vela. Ten účet bol založený asi iba tri mesiace. A tuším len jedna bankový prevod. A potom boli peniaze prevedené na EURO účet.
Johanka
14.01.08,09:17
:eek: to je aká banka ???
Bežne banky vystavujú výpisy za x období dozadu, aj zo zrušených účtov. Povedala by som, že majiteľ účtu slabo pýta ;).
KvetkaK
14.01.08,09:18
To sa mi nezdá. Veď predsa aj oni majú nejakú povinnosť nemazať údaje hneď ako klient zruší u nich účet. Predsa aj oni musia archivovať. Fakt zvláštne.
berry
14.01.08,09:24
Bola som tam presne dva dni po zrušení účtu. A stále mi hovorili, že sa to nedá . Zavolali aj vedúcu (či čo to bolo) a aj ona potvrdila ich tvrdenie. Tak potom som vypísala žiadosť a to poslali do Bratislavy. Odtial mi volali , že už mám smolu.
Bola to Slovenská sporiteľňa.
KvetkaK
14.01.08,09:26
To je fakt cudne... Ja si spomínam, že aj nám chýbal výpis z jedného zrušeného účtu a presne v tej banke ako píšeš, a nemali problém urobiť nám kópiu. Išlo síce o účet v Skk, ale to je predsa jedno. Asi na nich musíte naozaj viac tlačiť.
berry
14.01.08,09:27
Možno mi ho nechcú dať preto, lebo nám z neho výpisy nechodili. Bol iba na vyžiadanie. Takže tak
KvetkaK
14.01.08,09:37
Ale veď predsa teraz si ho žiadate, tak kde je problém. Tie údaje o pohybe na účte musia mať.
berry
17.01.08,13:50
Ale čo ak sa stane , že ten výpis nemám. Čo mi môže Daňový úrad pri kontrole urobiť. ?
Lila
18.01.08,12:26
Sú to predsa účt. záznamy aj pre tú banku, ..., neviem si ani predstaviť, že to nevedia, ale Sporiteľňa je tým známa, že NIČ sa NEDÁ.:D:D
kalkulka
20.01.08,09:01
Tak tuná Lila musím nesúhlasiť.
Mám veľmi dobré skúsenosti zo SlSP. A vôbec sa mi nezdá, aby vám nevytlačili výpis. Možno ste skoro žiadali a nemali ho ešte vygenerovaný. Radila by som vám zavolať na ústredie do Blavy a dohodnúť sa s nimi. Neverím, aby nevytlačili výpis. Mne to potlačili aj 12 mesiacov dozadu.
Lila
21.01.08,06:06
Dievčatá, ja som mala na mysli všeobecne "to sa nedá", konkr. s výpismi som
s nimi nemala nič do činenia. :)
kalkulka
21.01.08,06:17
Tak sorry. Ale aj v iných veciach mám celkom dobré skúsenosti.