Lubica H
14.01.08,09:36
Dobrý deň, mám jednu malú otázku - firma má v prenájme budovu (od roku 2007), spravila TZ - stavebné úpravy, klíma, ..., na tieto stavebné práce má písomný súhlas od vlastníka. TZ v celkovej sume cca 2,9 mil je zaradené na 029. môžu byť súčasťou tohto TZ aj reproduktory a náklady súvisiace s ich osadením a sfunkčnením? (prenajímateľ vybavil niektoré miestnosti - čakárne u lekára reproduktormi, kde pacienti môžu počúvať hudbu). mne sa to nezdá - podľa mňa to nie je súčasť budovy. OC týchto reproduktorov je 22 tis - 3 reproduktory, 3 regulátory hlasitosti, inštalačný mat., montážne práce. Alebo to dám jednorazovo do nákladov? - ale určite sa to bude využívať dlhšie ako 1 rok (aspoň počas doby nájmu). Alebo to mám evidovať ako drobný majetok? Som v koncoch. Ďakujem.
betka
15.01.08,17:54
Ano, sú súčasťou TZ ako iného majetku.
Doktor spríjemnil pacientom "pobyt" v čakárni tým, že tam nainštaloval do nehnuteľnosti toto vybavenie. - súvisia s tým montážne práce, inštalačné práce. Do nehnuteľnosti osadzovali tieto reproduktory....

ako samostat. hnuteľný majetok by som považovala vtedy, ak by reproduktrory boli voľne stojace, a káble by boli ťahané lištami...Mohla by som ich kedykoľvek premiestniť do inej nehnuteľnosti.
Danila
15.01.08,18:06
Predpokladám, že káble budú ťahané/nezabudované/ a reproduktory odmontovateľné a premiestniteľné, ja sa prikláňam k zaradeniu do DHM.
Lubica H
17.01.08,06:22
ešte si to musím overiť, ale tiež si myslím, že káble sú ťahané pod lištami, nie v stene. - boli montované až po kolaudácii.

inak, ďakujem vám za odpovede.
Braňo
17.01.08,06:26
Ja myslím, že sú zabudované priamo do stropu, resp. sú súčasťou stropu a aj regulátor hlasitosti je na stene. Takže by som tiež dal ako TZ.