lienka1
10.03.05,14:36
Prosím Vás, poradaci, davate mobilne telefony do majtku firmy? Myslim tym ak si niekto kupi mobil v akcii za 1,-Sk (plati pausal) vo fakture je tento mobil vyfakturovany. Mam ho dat do drobneho majetku? A o dva roky si zase vymeni
mobil, co s tym starym ak ho predal kamosovi, samozrejme bez dokladu.
Dakujem.
via
10.03.05,13:38
ak je faktura vystavena na SZCO, tak ano, po dvoch rokoch ho kludne vyradis ... ak by si moc chcela tak ho predas za korunu
lienka1
10.03.05,13:40
na zaklade coho ho mozem vyradit, len tak ze je uz opotrebovany? Cestne prehlasenie?

A co sa stane ak som doteraz ziadny mobil nedala do majetku firmy, upatnujem si iba fakturky za telefon.
via
10.03.05,13:45
ano, vramci opotrebenia .. je to moc mala suma, pri vacsich sumach ale to uz pri HIM by som asi skor dokladovala vyjadrenim od opravara, ze suma na opravu by bola vyssia ako za nakup noveho HIM.
a ze ho v majetku nemas? no ja v tom problem nevidim, ale mozem sa mylit.
Katty
10.03.05,13:49
prečo by ste mali mobil za korunu dávať do majetku, veď to zaúčtujte do spotreby a máte pokoj hneď v ten deň...
lienka1
10.03.05,14:09
takze prevadzkova rezia a nic viac? Hoci ma ten mobil v skutocnosti vyssiu hodnotu ako je 1Sk. Ale na tom zrejme nezalezi.
A este som sa chcela opytat, ci tiez vyhadzujete z nakladov SMS-ky na SuperStar a Ostrov zivota a pod.
via
10.03.05,16:20
Katty to velmi dobre vystihla. ja som uz zdeformovana asi z toho, ze vo firme evidujeme absolutne vsetko hadam uz od 10 halierov
jasne das to tam, ci to ma vyssiu hodnotu, to je jedno, dolezita je nakupna cena.
sms tohto typu do nakladov nedavam
luebchenko
10.03.05,16:39
takze prevadzkova rezia a nic viac? Hoci ma ten mobil v skutocnosti vyssiu hodnotu ako je 1Sk. Ale na tom zrejme nezalezi.
A este som sa chcela opytat, ci tiez vyhadzujete z nakladov SMS-ky na SuperStar a Ostrov zivota a pod.veselo bude, keď daňováci začnú trvať na tom, že takéto mobily sa využívajú aj na súkromné účely a neuznajú faktúru kde bude len vylúčená suma za hlasovanie a zvyšok v nákladoch, celú do nákladov - dôkaz hlasovanie v Superstar!!! máte predstavu čo z toho môže byť?
via
10.03.05,16:45
to uz vedia davno:)))))))))))))
lienka1
10.03.05,17:36
veselo bude, keď daňováci začnú trvať na tom, že takéto mobily sa využívajú aj na súkromné účely a neuznajú faktúru kde bude len vylúčená suma za hlasovanie a zvyšok v nákladoch, celú do nákladov - dôkaz hlasovanie v Superstar!!! máte predstavu čo z toho môže byť?
no pridu na to lebo Orange to presne vypisuje kde boli poslane SMS-ky na audiotex, ja mam na fa.SuperStar 20Sk, Hodina detom 55Sk alebo kolko, neviem ako Eurotel, ale Orange to urcite vypisuje.
via
10.03.05,17:39
podobne aj eurotel
luebchenko
10.03.05,17:39
to uz vedia davno:)))))))))))))veď práve, v našej latifundii všetci všetko vedia, len doteraz chýbali dôkazy :D ale takto...! Ktohovie prečo Orange takúto "pomôcku" daňovákom podsunul :(
ondrejvla
10.03.05,17:40
takze prevadzkova rezia a nic viac? Hoci ma ten mobil v skutocnosti vyssiu hodnotu ako je 1Sk. Ale na tom zrejme nezalezi.
A este som sa chcela opytat, ci tiez vyhadzujete z nakladov SMS-ky na SuperStar a Ostrov zivota a pod.Áno, prevádzkové náklady. Ja vyhadzujem z nákladov tieto SMS-ky, pokiaľ to je na faktúre, dám to na ťarchu podnikateľa.
luebchenko
10.03.05,17:41
Áno, prevádzkové náklady. Ja vyhadzujem z nákladov tieto SMS-ky, pokiaľ to je na faktúre, dám to na ťarchu podnikateľa.
len ako ich presvedčíme, že ten zvyšok je všetko firemný náklad a nie telefonovanie so širokorozvetvenou rodinou a priateľmi zo zámoria :D ? keď už mrchy vidia, že súkromne hlasy bezdedovi posielame :p !
ondrejvla
10.03.05,17:50
Ja s tým nemám problém! Ja posielam Jarošovi!
Ale teraz vážne, pokiaľ je mobil na fakturáciu, vylúčiš z neho SMS-ky, ktoré sú očividne súkromné, nie je dôvod sa znepokojovať. Nech nám dokážu, že ten mobil nebol použitý na služobné účely! A čo domáce telefóny, ktoré máme na súkromné osoby a využívame ich aj na podnikanie, nikde o tom neúčtujeme, rodinné internety, ktoré nemáme v nákladoch, ale využívame ich najmä pre podnikanie... Len sa netreba báť im povedať priamo tieto problémy, a nech radia a posúdia, či sme nevybabrali sami so sebou?!
via
10.03.05,17:58
tieto sms sa mi zdaju este pohodicka, ale co s takymi roamingovymi hovormi, ked su vsetci zamestnanci na slovensku? to su ine palky, ale dajte to zacvakat konatelovi:)))
lienka1
10.03.05,18:06
A co robite s upomienkami na mobil (40Sk)?
Davate ich tiez do nakladov?
Manual
10.03.05,18:08
A co robite s upomienkami na mobil (40Sk)?
Davate ich tiez do nakladov?Ja dávam ako VND
ondrejvla
10.03.05,18:09
Konateľ mohol mať obchodné telefonáty, pokiaľ neúčtuješ o tržbách, resp. obchodoch so zahraničím, tak to radšej vyčleň na pohľadávku voči nemu, samozrejme aj s DPH!
via
10.03.05,18:13
jedine cim sa budeme ohanat pred danovou kontrolou, zalezi ci ich ukecame, lebo mame aj taketo obchody, no nie vo velkom objeme. a tie ucty su veeelmi zaujimave, zase beriem to tak, ze konatel je o tomto informovany ... a ked nieco, on sa zodpoveda.
ondrejvla
10.03.05,18:18
jedine cim sa budeme ohanat pred danovou kontrolou, zalezi ci ich ukecame, lebo mame aj taketo obchody, no nie vo velkom objeme. a tie ucty su veeelmi zaujimave, zase beriem to tak, ze konatel je o tomto informovany ... a ked nieco, on sa zodpoveda.No vidíš, on zodpovedá, a my sa tu trasieme. Asi by mu bolo vhodné trošku potriasť stoličkou, aby sa spamätal a nerobil nám problémy.

- tých 40,- Sk dávam priamo do nákladov, sú to zmluvné penále.
via
10.03.05,18:22
No vidíš, on zodpovedá, a my sa tu trasieme. Asi by mu bolo vhodné trošku potriasť stoličkou, aby sa spamätal a nerobil nám problémy.

- tých 40,- Sk dávam priamo do nákladov, sú to zmluvné penále.
-No vidíš, on zodpovedá, a my sa tu trasieme. Asi by mu bolo vhodné trošku potriasť stoličkou, aby sa spamätal a nerobil nám problémy.

:))pekne povedane, mal by sa, ale zase, vo vseobecnosti je toto jeden z mala problemikov, ktore zobral na vedomie ... to ze mame x-diskutabilnych poloziek, to ho netrapi, ved maju nas, aby sme s tym nieco vymysleli:))
via
10.03.05,18:23
som to poprepisovala teda
Evanka
10.03.05,18:25
Suhlasim s ondrejvla. Dodávateľ firmu upomienkou len upovedomuje, ze uplynula dohodnuta splatnost pohladavky, takze su to ostatne sluzby.
via
10.03.05,18:33
a pokuta 10000,-, ktoru musis zaplatit v podstate za akciovy telefon, ked neplatis telefonne ucty?
ondrejvla
10.03.05,19:37
a pokuta 10000,-, ktoru musis zaplatit v podstate za akciovy telefon, ked neplatis telefonne ucty?No tak tú určite nedávaj do nákladov, lebo ti to vyhodia a dodania! Ak uzatvoríš zmluvu, používaš telefón alebo aj nepoužívaš si povinná postupovať v zmysle platnej zmluvy. Tých 10 000,- Sk by si určite neobhájila! Daj ich na ťarchu podnikateľa, keď sa nevie zmestiť do kožky a uzatvára zmluvy, ktoré vie už vopred, že nebude plniť.