pele
14.01.08,11:35
Zamestnanec dal výpoveď zamestnávateľovi podľa §69 odsek 1 písmeno b). Ako má uplatniť svoj nárok na vyplatenie dlžnej mzdy od zamestnávateľa - výpoveď bola v decembri, teda dĺžna mzda za október,november a december. Zamestnanec nastúpil do nového zamestnania v januári. Ako postupovať pri uplatňovaní nároku §69 odsek 4 ? Plynie mu zákonný nárok na toto plnenie?
(Je potrebné písať a doporučene doručovať upomienky, alebo sa obrátiť na právnika?)
Ďakujem za všetky odpovede.
hlaja
14.01.08,11:24
Ak tomu dobre rozumiem, zamestnavatel Ti nevyplacal mzdu od oktobra. Ty si OKAMZITE skoncil pracovny pomer (?) - toto musi byt pisomne so skutkovym vymedzenim dovodu, podpisane a pokial to zamestnavatel odmieta prevziat, treba postupovat podla par. 38 ods. 3 zaslanim ako doporucenej zasielky.
Ak si okamzite skoncil PP v decembri kedy presne to bolo a aky je stanoveny vyplatny termin u zamestnavatela?
pele
16.01.08,12:50
Ak tomu dobre rozumiem, zamestnavatel Ti nevyplacal mzdu od oktobra. Ty si OKAMZITE skoncil pracovny pomer (?) - toto musi byt pisomne so skutkovym vymedzenim dovodu, podpisane a pokial to zamestnavatel odmieta prevziat, treba postupovat podla par. 38 ods. 3 zaslanim ako doporucenej zasielky.
Ak si okamzite skoncil PP v decembri kedy presne to bolo a aky je stanoveny vyplatny termin u zamestnavatela?
Vyplatny termin som v zmluve nemal uvedeny, takze ak rozumiem zakonu, tak to bol termin posledneho dna v nasledujucom mesiaci,...cize za oktober plati posledny november (z oktobrovej vyplaty mam vyplatenu asi polovicu) a ja som podal vypoved 18.12.2007 (t.j. po 15 resp. presne po 18 dnoch po nesplnenom termine)...na vypovedi je presne citovany par.69 odsek 1 pismeno b zakona 311/2001 v znení neskorsich predpisov ako dovod zrusenia pracovneho pomeru a tento dokument mam podpisany personalnou managerkou a podpisanu kopiu mam s originalnym podpisom. Mam podozrenie, ze zamestnavatel plati aj odvody do poistovni nepravidelne..ak vobec plati.
Potrebujem vediet, ako postupovat pri
a) vymahani dlznych vyplat
b) par 69 odsek 4 - ci mam pravny narok a ako postupovat
zamestnavatel ma penazi dost, len akosi nezvlada svoje povinnosti... Dakujem za vsetky rady.