blanulik
14.01.08,12:48
Prosim o radu, ked by som si chcela popri zamestnani na HPP zalozit zivnost v oblasti IT, asi 8 predmetov cinnosti, ako postupovat? Mam pocit, ze teraz sa to vsetko vybavuje na jednom urade... S cim, okrem registra trestov, tam treba este ist a ako to potom funguje dalej, nejaka dalsia registracia??? Som na 40% uznana ZŤP, ma to nejaky vplyv? Dakujem
migo88
14.01.08,16:02
po register trestov uz netreba chodit, poziada o ne zivnostensky urad a je to zadarmo
Pitlik
14.01.08,19:27
Tak to by ma teda zaujimalo či sa to vôbec dá.
Zoltán Kovács
14.01.08,19:29
Podľa novelizácie živnostenského zákona od 01.10.2007 sú zriadené jednotné kontaktné miesta na živn.úradoch, kde vybvíš všetko naraz.
blanulik
15.01.08,10:57
ďakujem za info, ešte sa spýtam, treba sa ísť potom aj registrovať na zdrav. poisťovňu, keď som zamestnaná na HPP momentálne...
STRELEC
15.01.08,11:08
Podľa novelizácie živnostenského zákona od 01.10.2007 sú zriadené jednotné kontaktné miesta na živn.úradoch, kde vybvíš všetko naraz.
Ale keď potrebuješ z nejakého dôvodu mať rýchlo napr. DIČ a nedajbože aj IČ DPH, tak je nevyhnutné obehať si to sám/-a.
Janaex
15.01.08,21:25
výpis z registra skutočne už netreba,zistia si to sami, živnostenský úrad ťa má registrovať do zdravotky a na daňový, stačí pri vypisovaní dokladov jeden podpis navyše,len treba o to požiadať, a prípadne im to zduplovať, lebo ja som si takto požiadala a keď som si bola prevziať živnostenský list a spýtala som sa pracovníčky ,či ma dali zaregistrovať,mala som pocit ,že zabudla a do papierov sa pozrela len v tom okamihu. do sociálky ťa nezaregistrujú,to je samostatná kapitola.