ssandra-123
14.01.08,12:53
Chcem predať byt, na ktorý sme brali príspevok zo ŠFRB, od kolaudácie prešlo 6rokov, takže je to možné.Chceme následne kúpiť väčší byt, potrebujem radu, ako postupovať, keď potrebujem preniesť záložné právo na nový byt, kto má s tým skúsenosť, ako dlho to trvá.
svrbik juraj
05.02.08,19:45
ahoj!my sme nieco podobne robili asi pred pol rokom.mame uver zo sfrb na byt a po piatich rokoch sme ho predavali.zalozne pravo sme presuvali na inu nehnutelnost.stalo nas to asi 2000,trvalo to asi dva mesiace.najlepsie je poslat si so ziadostou na presun zal.prava hned aj vsetky ostatne doklady/lv,odhad ceny novo zakladanej nehnutelnosti/.potom to uz ide celkom dobre a nerobia s tym problemy.:)
dadulienka123
06.02.08,08:03
....mám dosť podobný problém.....nakolko sa naši rozviedli, potrebujeme predať byt, a kúpiť menší....lenže na tom byte máme záložné právo....nevieme to teraz vyplatiť, takže tiež by sme ho chceli presunúť na ten menší byt....lenže počula som také, že najprv ho treba presunúť na nový byt...lenže nemám peniaze hned na kúpu nového bytu a pochybujem že nájdem takého "dobráka" že mi podpíše, že byt mám od neho kúpený, potom prevediem záložné právo, potom predám svoj byt a nakoniec toho dobráka vyplatím.........funguje to teda takto alebo nie? a ešte jedna vec, za poplatky sa tento cca.2 mesačný proces nedá urýchliť?
svrbik juraj
06.02.08,18:55
presne tak,najprv musis presunut zalozne pravo a urychlit sa to neda.to sme este mali rychlo a to som niekolko krat volal na sfrb,lebo ak mas nieco zle,poslu ti to spat
ssandra-123
07.02.08,11:22
A ako je to, keď kupujem byt, ktory bude skolaudovany az v juni?Ja zaplatim 30% z ceny noveho bytu a dostanem predbeznu kupno-predajnu zmluvu, kedy mozem preniest zalozne pravo na novy byt?Ja totiz potrebujem to zalozne dostat prec skor, lebo potrebujem predat byt a doplatit zbytok ceny noveho bytu, neviem, ci to niekto pochopil, ak nie vysvetlim.
svrbik juraj
07.02.08,19:55
potrebujes LV a to urcite nemas,inak to nejde-zober si hypoteku,ktora sa da splatit aj skor.
duves
08.02.08,07:14
A ako je to, keď kupujem byt, ktory bude skolaudovany az v juni?Ja zaplatim 30% z ceny noveho bytu a dostanem predbeznu kupno-predajnu zmluvu, kedy mozem preniest zalozne pravo na novy byt?Ja totiz potrebujem to zalozne dostat prec skor, lebo potrebujem predat byt a doplatit zbytok ceny noveho bytu, neviem, ci to niekto pochopil, ak nie vysvetlim.
Podla mna zakon nepozna "predbeznu kupno-predajnu zmluvu".
Zalozne pravo mozes preniest za tychto podmienok:
1.ze so zmenou zalozneho prava bude suhlasit veritel
2.so zriadenim noveho zalozneho prava bude suhlasit aktualny vlastnik

Co potrebujes este vediet?
ssandra-123
08.02.08,21:13
Uz nic, zoberiem si uver, vyplatim ŠFRB a uz s nimi nechcem mat nic
spolocne, lebo inak ten nas byt proste nepredame.Stale pisat ziadosti do fondu, potom tri tyzdne cakat na odpoved dalsie pokyny co mame dalej poslat a kde, potom to nepostacuje, ked som tam volala ta pani, ktora mi to zdvihla bola strasne neochotna.Taketo veci sa daju riesit, ked su ochotni Ti pomoct, ale ja to tak necitim , takze kaslem nato.Najlepsie vyplatit a mam pokoj, uz nemam energiu ani chut to cez nich riesit.