bigdany
14.01.08,13:54
Zdravim,
manzelka zacina podnikat v Bratislave a chcela nakupit zasoby resp. material. Kedze ma osobne aj financne nezhody s dodavatelom z Bratislavy tak chcela tovar od dodavatela rovnakej znacky z Nitry. Tam nam povedali, ze maju zmluvu s distributorom a do Bratislavskeho kraja nemozu dodavat, ze musime brat tovar od dodavatela v BA a ze si u nich tovar objednat nemozeme. Ja si myslim, ze toto konanie je protipravne. Ako je to?
rickman
14.01.08,13:06
Tak to objednajte cez niekoho z Nitry.
bigdany
14.01.08,13:35
Tak to objednajte cez niekoho z Nitry.
Nad tymto som tiez premysla ale mimo Bratislavsky kraj nepoznam nikoho, kto by mohol tento druh tovaru nakupovat. Ide mi skor o to, ci je to v poriadku a ci to je bezna prax.
irma1
14.01.08,13:38
Nad tymto som tiez premysla ale mimo Bratislavsky kraj nepoznam nikoho, kto by mohol tento druh tovaru nakupovat. Ide mi skor o to, ci je to v poriadku a ci to je bezna prax.

Je to bežná prax.
bigdany
14.01.08,13:59
Je to bežná prax.
No skoda, myslel som, ze je to nejako osetrne obchodnom zakonniku, podobne ako napr. v obcianskom. Napadla ma taka zaujimava myslienka ci to nie je v zmysle zakona kartelova dohoda a ci by sa tym nemal zaoberat PMÚ.
rickman
14.01.08,15:52
Nakup toho materialu je podmieneny nejakou licenciou alebo nebodaj sa neda kupit bez koncesie?
bigdany
14.01.08,18:03
Nakup toho materialu je podmieneny nejakou licenciou alebo nebodaj sa neda kupit bez koncesie?
Je to material do kadernictva a jeho kupa pokial viem nie je podmienena licenciou a ani koncesiou.
rickman
14.01.08,18:31
Je to material do kadernictva a jeho kupa pokial viem nie je podmienena licenciou a ani koncesiou.

Tak potom si najdi nejakeho seriozneho obchodnika z Nitry priamo tu na Porade, ktory ti to preobjedna za 500,-/objednavku s tym, ze vsetky skladove, prepravne, evidencne a reklamacne cinnosti zabezpecis ty (resp. pani domaca) :).

HALOOO. HLADAME OBCHODNIKA Z NITRY. OBCANIA OHLASTE SA :)