zora
14.01.08,13:56
Dobrý deň. Prosím o pomoc pri zaradení monitorovacieho systému k vodnej mikroelektrárni /na učebné účely/. Skladá sa zo snímača otáčok a snímača diferencie tlaku, spolu za 49980,-Sk. Môžem to zaradiť samostatne do 2.OS kód 31.62?
andrej_rv
14.01.08,18:46
Dobrý deň. Prosím o pomoc pri zaradení monitorovacieho systému k vodnej mikroelektrárni /na učebné účely/. Skladá sa zo snímača otáčok a snímača diferencie tlaku, spolu za 49980,-Sk. Môžem to zaradiť samostatne do 2.OS kód 31.62?
Ak ide len o monitorovacie alebo záznamové zariadenie, podľa mňa patrí do KP 33.20.6 Ostatné meracie, kontrolné a testovacie nástroje a prístroje
ak na základe nameraných hodnôt dochádza zároveň k automatickej regulácii činnosti turbíny či elektrárne, tak do KP 33.20.7 Automatické regulačné alebo kontrolné prístroje a nástroje
Obe KP patria do OS I (položka 1-24 prílohy ZoDP - meracie, kontrolné, testovacie, navigačné a iné prístroje)
Ak nejde len o zariadenie, ktoré slúži k výuke, ale o súčasť technológie, ktorá je nevyhnutnou resp. predpísanou podmienkou pre sledovanie riadneho chodu elektrárne, ja by som to samostatne neodpisoval, ale považoval to za súčasť príslušnej technológie a odpisoval spolu s ňou podľa hlavného funkčného celku.
P.S. Doteraz tam to zariadenie nebolo ?
mimotemy Či je to súčasť technológie alebo zariadenie so samostatným technicko-ekonomickým určením, by mali posúdiť vo firme technici, nie účtovníčka ;)