thuorka
14.01.08,15:18
Dobrý deň,

Mám nasledujúcu situáciu: Tovar vyrobeny na Slovensku bol zaplateny firmou z nečlenskej krajiny EU (na fakture je tato firma ako kupujuci) pričom tento tovar mal byť vyvezeny do inej nečlenskej krajiny.

Je moj zaver spravny ak tvrdim, ze slovenska firma (predavajuci) mal vystavit fakturu bez DPH podla § 47 zakona o DPH a vybavit JCD, kedze tovar opusta EU? To, ze kupujuci ma sidlo v inej krajine (mimo EU) ako ma byt tovar vyvezeny je v tomto pripade bezpredmetne?

Dakujem za odpoved.
thuorka
15.01.08,10:57
Prosím, priatelia, dosť mi to súri, môžte mi z Vás niekto potvrdiť či je môj predpoklad spravny alebo nie?

Ďakujem.
Korytnačka
15.01.08,15:38
Rada by som pomohla, aj robím niečo podobné...vývoz do Egypta. Na DÚ bol konateľ, tam mu povedali, že taký vývoz vôbec nejde do daň. priznania DPH , ale musí byť colné vybavenie (JCD) a musí byť doklad o preprave!!! Ak je niekto múdrejší, nech nám prosím, poradí obidvom :-)
jamis
15.01.08,15:54
§ 47
Oslobodenie od dane
pri vývoze tovaru a služieb

(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený predávajúcim alebo na jeho účet do miesta určenia na území tretieho štátu.




Vývoz tovaru do tzv. tretích štátov je oslobodené od DPH a musí byť vybavené colné vyhlásenie /JCD/. Do tlačiva DPH sa píše do riadku 15.
katarina26
16.01.08,08:47
Podľa zákona o DPH stále platí, že pri vývoze tovaru do tretích krajín potrebujem JCD a CMR. Vyvážame tovar cez Poľsko do Ruska.Polska colnica mi nechce vydať JCD lebo vraj budú posielať iba akési potvrdenie cez internet a nie JCD. Neviete niekto o tom niečo?
ALBO
16.01.08,09:41
Podľa zákona o DPH stále platí, že pri vývoze tovaru do tretích krajín potrebujem JCD a CMR. Vyvážame tovar cez Poľsko do Ruska.Polska colnica mi nechce vydať JCD lebo vraj budú posielať iba akési potvrdenie cez internet a nie JCD. Neviete niekto o tom niečo?
Nerobím s tým, ale na školení vysvetlovali, že preto v § 47/3 v novele zrušili, že sa preukáže písomným colným vyhlásením, to slovko písomným , práve kôli tým mejlovým JCD. Niektorí povedali, že sa to tak dialo už minulý rok, tak im povedala, že by im mali uzťať tie JCD aj minuloročné.
Bebak76
13.05.08,16:34
Dobry vecer, chcela by som sa opytat na nasledovnu situaciu.
Sme slovenska firma dodavatel tovaru (platca DPH) pre Slovinsku firmu (platca DPH), ktora chce tovar dodat priamo od nas do Chorvatska (mimo EU). Cize konecny prijemca je mimo EU i ked kupujuci je Slovinsko (clen EU). Nie som si ista,ci na fakturu uvadzam oslobodenie podla par.47 alebo to mam povazovat za par. 43 ? Prepravu si plati Slovinska firma, ktoru si objednala u nas v SR a my im to fakturujeme. Na fakture za prepravu tiez bude paragraf 47 ? Velmi pekne dakujem. B.
Bebak76
13.05.08,16:58
Este som postudovala poradu. Je tu vela neistych prispevkov podobneho
problemu ako mam ja. Vyzera to vsak, ze je to oslobodenie podla par. 47 zak
o DPH. Slovinska firma si to preclila na Slovinsko-Chorvatskej hranici, takze k
tomu asi potrebujem zdokladovat JCD-kom. Myslim si spravne ??
Llívia
30.05.08,09:47
Slovenské mesto A si pre spriaznenú obec v Srbsku objednalo strojné zariadenie spolu s montážou a prepravou do Srbska vo firme B. Na základe zmluvy vystaví firma B na mesto A faktúru. Podľa § 13 ods. 1 písm. b/ "ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je
miesto (dodania tovaru), kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný".
Je správne vystaviť faktúru bez DPH?
Aké doklady k nej musíme doložiť?
Ak by prepravu nezabezpečoval dodávateľ, ale samotné mesto A, muselo by sa fakturovať s DPH?
Ďakujem.