Kuzelnicka
14.01.08,15:10
Mate doma sprchovy kut z cireho skla? Ake mate s tym skusenosti? Hlavne co sa tyka umyvatelnosti a ci nevidiet zaschnute flaky po osprchovani.
dad111
14.01.08,14:57
Tak to teda vidiet. Aj ked Ta istotne presviedcali aku to ma povrchovu upravu proti tvorbe flakov. Nic ine nezostava len to casto cistit, napriklad aj obycajny ocot, ale je na to aj fura pripravkov.
duves
14.01.08,16:17
Jasne že vidno. Treba take sklo, čo imituje "orosene" sklo. Inak sa clovek stane otrokom prekrasneho sprchovacieho kuta.
Bionda
14.01.08,16:37
Závisí od tvrdosti vody, podľa toho budú aj fľaky. Ale existujú prípravky, ktoré tomu pomáhajú a nejaký čas je aj efekt. Ja osobne mám vynikajúce skúsenosti s Pulirapidom- na vodný kameň, nič lepšie nepoznám!
Denisa Višňáková
14.01.08,16:54
tiež som si chcela kúpiť najskôr hotový sprchový kút ale potom som bola na návšteve u známej a tá má sprchový kút zo skla ktoré vizerá ako orosené ale z vnútra je hladké a tak keďže má veľmi tvrdú vodu ho aj tak musí vždy po osprchovaní vyutierať dosucha, lebo inak je na ňom vidno fľaky, tak som si nakoniec dala kút vymurovať a som s tým spokojná, nehovorím že obkladačky netreba sem tam utrieť ale určite nie tak často ako sklo.
otázka
14.01.08,17:01
tiež som si chcela kúpiť najskôr hotový sprchový kút ale potom som bola na návšteve u známej a tá má sprchový kút zo skla ktoré vizerá ako orosené ale z vnútra je hladké a tak keďže má veľmi tvrdú vodu ho aj tak musí vždy po osprchovaní vyutierať dosucha, lebo inak je na ňom vidno fľaky, tak som si nakoniec dala kút vymurovať a som s tým spokojná, nehovorím že obkladačky netreba sem tam utrieť ale určite nie tak často ako sklo.
Nad týmto tiež rozmýšľame, že len vymurovať. Dali ste tam potom nejaké dvere?
ajale
14.01.08,18:48
Ja som tiez bola kedysi ubytovana v dome kde som mala takuto kupelnu. Cire sklo a vela nereze. Kazdu chvilu som to cistila, pretoze ma iritovali na tom tie uschnute kvapky a vodny kamen. Nikdy viac...
Kuzelnicka
15.01.08,09:06
Mame vymurovane sprchove a chceme tam dat sprchove dvere ale nie na kolajnickach ale take lietacie, co sme boli pozerat tak za prijatelnu cenu maju len cire sklo. Este taka poznamka, sprchove mame styri!! takze sa mi to nechce stale utierat.
katkaj
15.01.08,09:13
Mame vymurovane sprchove a chceme tam dat sprchove dvere ale nie na kolajnickach ale take lietacie, co sme boli pozerat tak za prijatelnu cenu maju len cire sklo. Este taka poznamka, sprchove mame styri!! takze sa mi to nechce stale utierat.


Mňa v obchode tiež ujo predavač presviedčal že existuje prípravok po ktorom nezostavajú na čírom skle fľaky. Ale neverím tomu že ten prípravok bude učinný 5 rokov aj keď sa aplikácia bude opakovať. Aj keď číre sklo je pekné ale budeš jeho otrokom. Mám matné sklo a je to v pohode
Chobot
15.01.08,09:24
Mňa v obchode tiež ujo predavač presviedčal že existuje prípravok po ktorom nezostavajú na čírom skle fľaky. Ale neverím tomu že ten prípravok bude učinný 5 rokov aj keď sa aplikácia bude opakovať. Aj keď číre sklo je pekné ale budeš jeho otrokom. Mám matné sklo a je to v pohode

Áno, existujú prípravky na báze nanotechnológií. Zatiaľ sa to používa najmä v automobilovom priemysle na ošetrenie čelných skiel (tiež tým "mažem" čelné okno).

http://www.pbmanagement.sk/nanotechnologia.htm

Ale kľudne by sa to mohlo aplikovať aj v tej sprche. Po aplikovaní prípravku sa povrch stane dokonale hladký (z mikroskopického hľadiska) a voda sa na ňom neudrží, ale mala by stiecť. Jasné, že to nie je na 100% dokonalé, ale údržba je určite ľahšia.
Kuzelnicka
15.01.08,12:13
Dik, o nanotechnologii som nepocula, esteze je na svete ten google:D

http://www.nanotechnologie.sk/produkt/36/sada-nano-e2c-sklo-a-keramika-velka.php
ajale
15.01.08,12:23
:eek:a tu cenu za to si videla?
Kuzelnicka
15.01.08,13:01
:eek:a tu cenu za to si videla?

...a hlboko som si vzdychla...:mee:
Kuzelnicka
15.01.08,13:11
ocot je ladnejsie;)))
Chobot
15.01.08,13:32
:eek:a tu cenu za to si videla?

Niektoré ceny sú prehnané.

Ale tá autokozmetika nie je tak drahá a v podstate je jedno na aké sklo - či čelné alebo sprchovacie dvere.:

http://www.autokosmetyki.pl/sonax_xtreme_plyn_do_mycia_szyb_nanopro,p443.html

http://www.turtlewax.com.pl/sklep/clearvue-glass-clean-plyn-do-szyb-p-39.html

Ja som také niečo kúpil pred rokmi na niektorej pumpe a stálo to pár stoviek.

Existujú však aj lacnejšie nanoprípravky do domácnosti:

http://www.quelle-international.com/sk/q3r/home/suche/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZuZmhfYWN0aW9uPXNlYXJ jaCZmaF9zZWNvbmRpZD1xdWVsbGVfc2tfODA2ODkmZmhfdmlld 19zaXplPTEwJmZoX2Vkcz0lYzMlOWYmJmZoX2xvY2F0aW9uPSU yZiUyZnF1ZWxsZV9zayUyZmRlX0RFJTJmX2FjdGl2ZSUzZSU3Y jIwMDcxMjEzJTdkJmZoX3NlYXJjaD1uYW5vJmZoX3JlZnZpZXc 9c2VhcmNo//m-80689/index.html


Pre neveriacich Tomášov tu je niekoľko ukážok, aký je rozdiel medzi údržbou ošetreného povrchu a neošetreného:

http://www.nanotrading.sk/index.php?id=porovnania

A ešte doplním, že táto technológia sa využíva aj proti sprejerom a grafitom. Práve farby na báze nanotechnológie slúžia na to, aby sa z takto ošetreného povrchu dal ľahko odstrániť grafitový nápis alebo "dielo".
dad111
15.01.08,13:42
Aj u tej autokozmetiky je dobre a lacnejsie riesenie. Pri kazdom umyvani treba pouzivat autosampon s voskom, takych je mnozstvo aj za lacne peniaze a po umyti este vlhke sklo ale aj karoseriu vylestit jelenicou. Vsetko sa bude perfektne lesknut, voda nezanecha flaky a pri dazdi kvapky stekaju. Mohlo by to fungovat aj v tej sprche, tu zas ja tak casto nemam na starosti tak nemozem posudit, bolo by to asi aj dost pracne.
ajale
15.01.08,14:56
mimotemyked uz spominate tie auta a cistenie. Minule som chytila zapal smiechu, ked moj manzel chcel ocistit okna na aute od namrazy a myslel si, ze to vyriesi vodou, ktoru si nechal v aute. Ako zacal liat, ja som zdnu videla ako sa z tej flase sype lad.:D
Denisa Višňáková
25.01.08,20:11
Nad týmto tiež rozmýšľame, že len vymurovať. Dali ste tam potom nejaké dvere?
Pôvodne sme chceli dať ale zatiaľ sme tam dali záves a stačí to, možno časom dáme aj dvere nejaké
kitky
25.01.08,20:21
Mate doma sprchovy kut z cireho skla? Ake mate s tym skusenosti? Hlavne co sa tyka umyvatelnosti a ci nevidiet zaschnute flaky po osprchovani.

Dostat kupit priesvitne folie, su samolepiace a farebne. Vidiet cez ne iba siluetu. Mozno by to mohlo byt riesenie aj na taketo dvere. Mne by sa to tiez nechcelo neustale glancovat.:)
legolas
26.01.08,16:09
Čo by sa stalo ak by si na to sklo z vonkajšej strany nastriekala spray ktorý urobí na skle rôzne vzory, aby sklo bolo nepriehľadné. Predáva sa to v drogériach. Tým by vlastne nebolo vidieť škvrny po zaschnutej vode keď sa osprchuješ.
daria29
26.01.08,19:49
Mate doma sprchovy kut z cireho skla? Ake mate s tym skusenosti? Hlavne co sa tyka umyvatelnosti a ci nevidiet zaschnute flaky po osprchovani.
chodim upratovat rod.domy,viem co je to slo na sprche!!vsade to praktizuju ,ze maju v sprche zavesenu stierku na okna, a niekedy to zotru.ked idem po tyzdni ,tak vodne kvapky su krasne vidiet, cakaju na mna ,zo zaciatku mi dali niekde ocot , ale ma to drazdilo, a nemalo to peknu vonu, mala som jasne prostriedky chemicke na vodný kamen, tiez do da zabrat na dýchanie,pokial sprchu umyjem,presla som na pripravky na prirodnej baze, bez fosfatou, nedrazdia ma ,a nemam take poskodene ruky,mam aj prostriedok na umyvanie kupelni, okien,.ked som hotova s pracou, vzdy sa pozeram natie krasne dvere, círe, priezracne, a poviem si chvala bohu ze to doma nemam!proste niekto uz napisal, sme otrokmi sprch,kuta!je to pekne ale radsej nepriehladne,to matne by som volila.
dalida
28.01.08,09:59
My sme mali doma dva takéto sprchové kúty. Potom nám v priebehu necelých dvoch rokov dvakrát vypadlo jedno zo skiel. Prvýkrát sa to stalo v noci a nikto sa nechcel priznať. :D :D Samozrejme výmena stála nejaké 3 tisícky. Našťastie druhýkrát sa to stalo, keď nebol nikto doma a práve sme prišli, odrazu len rachot v kúpeľni a bolo to. Tak sme zistili, že "spravilo sa to samo". To už sme sa naštvali a dali vymeniť všetky diely za plastové. Inak je ten sklený kút krásny, ale aby to tak zostalo aj po sprchovaní, treba utierať, čistiť, utierať, čistiť ....:D
vavruska
15.02.08,17:02
Mám sprchový kút, ktorý je zatiaľ umývateľný iba čistou vodou a poutieraný do sucha. :) Je nový, takže ochranná povrchová úprava zatiaľ pomáha. Ale vraj na čistenia je dobrá zriedená voda s octom.