maserati
14.01.08,16:51
Ahojte,

som absolvent VS, po skole som pracoval 3 mesiace v CR ako zamestanec ceskej spolocnosti so sidlom v CR (mal som primy len zo zavislej cinnosti a aj odvody, ktore za mna odvadzali, boli v Cechach) a potom 1 mesiac v SR ako zamestnanec slovenskej spolocnosti. To vsetko bolo pocas roku 2007.

Ake danove priznanie mam podat a v kde? Mal by som podal aj danove priznanie v CR alebo iba na Slovensku?

diky za pomoc
Paula
14.01.08,16:00
Zoltán Kovács
14.01.08,16:01
Ahojte,

som absolvent VS, po skole som pracoval 3 mesiace v CR ako zamestanec ceskej spolocnosti so sidlom v CR (mal som primy len zo zavislej cinnosti a aj odvody, ktore za mna odvadzali, boli v Cechach) a potom 1 mesiac v SR ako zamestnanec slovenskej spolocnosti. To vsetko bolo pocas roku 2007.

Ake danove priznanie mam podat a v kde? Mal by som podal aj danove priznanie v CR alebo iba na Slovensku?

diky za pomoc
Daňové priznanie podáš v SR, typ A. Mal si príjmy iba zo závislej činnosti.
maserati
14.01.08,16:12
celkom to nechapem, odvody za mna odvadzali v CR a aj dan som tam odvadzal, potom jeden mesiac som pracoval v SR a tu za mna platili vsetky odvody. BUdem musiet podat aj danove priznanie v CR a ptom az v SR?

pre mna je to dost komplikovane
Johanka
14.01.08,16:34
Áno , najprv v ČR, potom v SR z celosvetových príjmov. Daň zaplatenú v ČR si v zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia započítaš na daňovú povinnosť v SR.
Nečuduj sa, že si z toho mimo, Je to ťažká problematika aj pre účtovníkov ;).
Zoltán Kovács
14.01.08,16:36
Áno , najprv v ČR, potom v SR z celosvetových príjmov. Daň zaplatenú v ČR si v zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia započítaš na daňovú povinnosť v SR.
Nečuduj sa, že si z toho mimo, Je to ťažká problematika aj pre účtovníkov ;).

A v ČR nie je hranica príjmu, do ktorého sa nemusí podávať DP?
Johanka
14.01.08,16:45
Veru neviem ...:mee:. Ale ak platil nejaké preddavky a je šanca na ich vrátenie, škoda nepodať ... Pri kombinácii príjmoch je potrebné zvážiť postup,hlavne pri použití metódy zápočtu ... závisí od pomeru príjmov zo zdrojov v zahraničí k celosvetovým príjmom ;).
maserati
15.01.08,12:48
Dakujem za Vase nazory, tak skusim podat najprv danove priznanie v CR a potom v SR, asi to bude v pohode,

Ak by mal este nietko dobru radu tak vopred dakujem.