Leggy
14.01.08,18:52
Zaujimalo by ma,ze ak by som chcela podnikat a byt sprostredkovatelom , nie vyrobcom ci je mozne poslat svojim odberatelom tovar rovno z firmy s ktorou by som spolupracovala.Neviem ako by to bolo s papiermi,je mozne aby odberatel videl za ake ceny to nakupujem ja,kedze tovar pojde priamo k nemu?Alebo je nutne zadovazit si priestori pre tovar,najst dopravu,spravit papiere a az tak ponuknut tovar?Myslim,ze by tam bola dost velka prirazka a ekonomicky je to dost ,,na hrane,, :confused:
tetrisss
14.01.08,18:10
neviem si celkom dobre predstavit, co za podnikanie mas na mysli.ked kupis nejaky tovar od vyrobcu, tak ho musis ty predat s nejakou prirazkou /alebo aj bez:D/, alebo musis robit sprostredkovatela pre nejakeho vyrobcu a vtedy ti plati on nejaku cast z predanej sumy.
rickman
14.01.08,18:34
neviem si celkom dobre predstavit, co za podnikanie mas na mysli.ked kupis nejaky tovar od vyrobcu, tak ho musis ty predat s nejakou prirazkou /alebo aj bez:D/, alebo musis robit sprostredkovatela pre nejakeho vyrobcu a vtedy ti plati on nejaku cast z predanej sumy.

...a potom si bud agentom alebo maklerom. Zalezi na rokovaniach.
Leggy
14.01.08,18:35
Charakterizovala by som to tak,ze su urcity odberatelia,avsak ti odberatelia nemusia poznat dannu firmu,od ktorej by som brala produkty ja.Takze ja by som spravila objednavku podla dopytu a kamion by teoreticky mohol ist z firmy priamo k odberatelovi,nie este ku mne na sklad,ale v tom pripade by odberatel mohol mat pristup k papierom za aku cenu to nakupujem ja,alebo sa mylim?Nechcela by som firme len hladat odberatelov,chcela by som mat vlastnu zivnost a podnikat podla svojho.
Danila
14.01.08,18:46
Skrátka a dobre, chceš kúpiť niečo za 10, rovno predať niekomu za 15, aby sa nedostal po papiere, lebo by si to išiel kúpiť za 10. No a už by bolo len treba vedieť čo to je a podľa toho by sme Ti vedeli poradiť, či to pôjde, alebo nepôjde. Dúfam, že môj štýl je prijateľný.
Lion Topoľčany
14.01.08,19:37
Leggy, viem , čo máš na mysli. Môj manžel časť svojho podnikania robí týmto spôsobom, je to praktické, aj keď má svoj sklad, nevidím dôvod prevážať tovar hore-dolu. Ideš k výrobcovi, naložíš tovar a so svojimi vystavenými papiermi ideš ku konečnému odberateľovi. Ak si pošleš k výrobcovi nezávislého prepravcu, ten by mal mať v rukách Tvoj dod.list, kde sú len kusy /bez ceny!!!-istota je istota/ a odovzdá tovar konečnému odberateľovi, a Ty to následne len fakturuješ.
Týmto spôsobom som videla pracovať "dílerov" už v 91.roku a fungovalo to. Nič nové pod slnkom.
P.S.: keďže šoféri sú hrozne ukecaný národ, najlepšie je, keď máš všetko pod dozorom, lebo je po obchodnom tajomstve!
Leggy
15.01.08,15:16
Rozmyslala som o takomto obchode s hranolmi alebo paletami,uz iba kvoli tomu som sa obavala papierov,lebo jedine tak by sa dala zistit cena.Na hranoloch alebo paletach totiz vyrobca napisany nieje.Ale dodavam otazku,ktorej tiez dobre nerozumiem.Ak by som podnikala takymto sposobom,aka je sanca,ze nejake tie prve odbery budem moct zobrat na fakturu?Alebo ci by nemohol odberatel zaplatit vopred a az potom by mu isiel tovar :).a posledna filozoficka otazka-islo by to?alebo je lepsie sustredit sa na nieco jednoduchsie a praktickejsie,co by bolo viacej vynosne?Uz mi prognozovali aj to,ze to je praca na 20hodin denne.