sixtinka
14.01.08,20:03
Prosím o radu, aký môže byť maximálny ročný príjem SZČO za rok 2007, aby bola daň z príjmu nulová, za nasledujúcich podmienok:
1/ odpisuje sa auto (kúpené máj 2006)
2/ odpisujú sa náklady za manželku na rodičovskej dovolenke s jedným dieťaťom (počas celého roku 2007).

Manžel ako SZČO pracuje doma (teda neplatí žiadny prenájom kancelárie) a výdavky má len za to auto + nejaké pomerne nízke výdavky na chod kancelárie (kanc. potreby a podobne).
Príjem je cca 200-250 tis. Sk.

Ďakujem pekne.
Zoltán Kovács
14.01.08,19:08
Prosím o radu, aký môže byť maximálny ročný príjem SZČO za rok 2007, aby bola daň z príjmu nulová, za nasledujúcich podmienok:
1/ odpisuje sa auto (kúpené máj 2006) nevieme výšku ročného odpisu
2/ odpisujú sa náklady za manželku na rodičovskej dovolenke s jedným dieťaťom (počas celého roku 2007). aké náklady? Asi si mala na mysli nezdaniteľnú čiastku na manželku, že?

Manžel ako SZČO pracuje doma (teda neplatí žiadny prenájom kancelárie) a výdavky má len za to auto + nejaké pomerne nízke výdavky na chod kancelárie (kanc. potreby a podobne).
Príjem je cca 200-250 tis. Sk.

Ďakujem pekne.

.......................
Johanka
14.01.08,19:10
Ja to vidím na paušálne výdavky ;).
STRELEC
14.01.08,19:10
Zrejme som zle porozumel kladenej otázke (:)), ale domnievam sa, že keď rozdiel príjmy-výdavky je rovný nezdaniteľnej časti ZD na daňovníka+na manželku+do 12tis uplatnenie životnej poistky, tak je daňová povinnosť=nule.
STRELEC
14.01.08,19:12
PS: príjmy ešte dnes nie sú známe presnejšie ?? :)!:)
Johanka
14.01.08,19:13
Ja som otázke porozumela tak, že ročný príjem bude práve toľko, koľko bude treba :rolleyes:.
Nakoľko na takto smerujúce otázky neodpovedám, tak som aspoň poradila vhodný spôsob uplatnenia výdavkov k skutočným zdaniteľným príjmom :).
STRELEC
14.01.08,19:15
Ja som otázke porozumela tak, že ročný príjem bude práve toľko, koľko bude treba :rolleyes:.
Nakoľko na takto smerujúce otázky neodpovedám, tak som aspoň poradila vhodný spôsob uplatnenia výdavkov k skutočným zdaniteľným príjmom :).
Ja som odpovedal tiež tak, nakoľko mi dovolila úcta k etikete Porady.
:):)
sixtinka
15.01.08,13:54
Ďakujem za odpovede.
Konečný príjem po kontrole všetkých faktúr bude 280 tis. Sk.
Smith, išlo o odpočítateľné položky na manželku (+ na manžela pravdepodobne tiež)... prepáč, nie som odborník.
Daň bude nakoniec predsa len nulová, čo je dobre, vydýchli sme si, pretože druhý príjem (manželkin) predsa len chýba. Minulý rok bol ročný príjem ešte nižší.