TATRY MKS
10.03.05,18:07
Prosím, kto mi pomôže? Som začiatočník v MRP. Ako zaúčtovať výpis sociálneho fondu v JÚ MRP?
zuzanar
11.03.05,08:40
Príjem na účet - soc.fond "Pohyby-Príjmy-14 Sociálny fond (tvorba)
Výdaj z bežného účtu, alebo z pokladne - "Pohyby-Výdaje-26 Sociálny fond
lenkak
11.03.05,10:11
Ak robíš pod MRP-Win tak ako píše zuzanar.
Valika
19.04.05,09:18
Ako účtujete tvorbu soc.fondu v PU v MRP WIN.Ja využívam automatické zaúčtovanie miezd do PU ale tvorba soc.fondu mesačne mi tam chýba.Dá sa to len cez interné doklady?? Dakujem.
lenkak
19.04.05,20:37
Cez Interný doklad. Nepoužívaš tam pokladňové účty ani bankové, nie je to faktúra už len zostáva interný doklad.
Valika
26.04.05,07:36
Na mesačných rekapitaláciach presnejšie Sumarizácii položiek miezd za mes. 3/05 nevidím náhrady za dovolenky, sviatky ktoré potrebujem k výpočtu tvorby soc.fondu.Ako vyčíslite čo najjednoduchšie tvorbu SF ? Od hr.miezd potrebujem odrátať náhrady za dovolenky ....... Ako na to za jednotlivé mesiace 1,2,3/05 ???
Vďaka.
lenkak
26.04.05,11:36
Sú započítané v hrubej mzde.
Valika
26.04.05,12:27
Dakujem Lenka v prvom rade si sledujem svoju SS.Ale sa opýtam ked pozriem do MRP a sú tam hrubo označené nadpisy to znamená, že to sú nové články ktoré som ja nečítala? Alebo sú to nové len dnešné články? Vdaka.
lenkak
26.04.05,14:14
Všetky hrubo označené názvy sú tie články čo si nečítala od posledného pripojenia sa na Poradu. Čiže keď sa nepripojíš 2 dni, budeš tam mať príspevky z dvoch dní.
Valika
26.04.05,14:38
Super už som zasa o niečo múdrejšia.
Valika
26.04.05,14:39
A zelená značka znamená že si tiež na nete teda porade???
lenkak
26.04.05,15:58
Áno, len teraz som Ťa už nestihla.
BEATA7777
26.04.05,16:54
ja to robím tak že otvorím knihu H soc. fondu zapišem tam dátum a sumu ono sa ma opýta či zaučtovať do denníka : soc.fond SF1 suma U26 bež.učet a potom učtujem tvorbu U15 SF podúčet
lenkak
26.04.05,18:30
Tak je to v Dos verzii.
jana991
06.07.05,10:50
Pracujem v MRP a chcem sa spýtať, či niekto nemáte skúsenosti s príspevkami zo Sociálneho fondu na DDP. Zamestnávateľ chce začať prispieť po 100,-Sk zo SF a okrem toho prispieva ešte 3% na DDP. Mám dať tento príspevok ako položka OSTATNÉ NATURáLNE PRíJMY. Ide o to, že ja chcem tento príspevok odviesť do dopl. dôch. poisťovne. Ja by som to zúčtovala najradšej ako 472/336(ddp) na Internom doklade a potom len odviedla poisťovni.
Skúšala som to aj tak, že som si vytvorila Príspevok zo SF ako položku priplatok pred zdanením. Lenže potom mi túto sumu ráta do čistej mzdy. Ja by som potom musela sťahovať týchto 100,- Sk z čistej mzdy. Nemám s týmto skúsenosti, neviete mi poradiť?
Marian
06.07.05,11:53
To Valika,
to, že nevidíš na mesačných sumarizáciách náhrady je asi spôsobené tým, že ich nemáš zaradené pre tlač. Ja som nad tým tiež maturoval. Skús sa pozrieť do Výstupy->Sumarizácia mesačná->Parametre->Výber mzdových položiek.
Neviem, ale myslím, že Ti možno išlo o to.

Na mesačných rekapitaláciach presnejšie Sumarizácii položiek miezd za mes. 3/05 nevidím náhrady za dovolenky, sviatky ktoré potrebujem k výpočtu tvorby soc.fondu.Ako vyčíslite čo najjednoduchšie tvorbu SF ? Od hr.miezd potrebujem odrátať náhrady za dovolenky ....... Ako na to za jednotlivé mesiace 1,2,3/05 ???
Vďaka
pingino
06.07.05,12:13
Na mesačných rekapitaláciach presnejšie Sumarizácii položiek miezd za mes. 3/05 nevidím náhrady za dovolenky, sviatky

vid.
Výstupy->Sumarizácia mesačná->Parametre->Výber mzdových položiek



Ako vyčíslite čo najjednoduchšie tvorbu SF ? Od hr.miezd potrebujem odrátať náhrady za dovolenky

Socialny fond je potrebne nadefinovat do mzdoveho ciselnika ako poistne. Poistne za zamestnancov nastavit na 0%, poistne organizacie podla potreby. V polozkach tvoriacich vymeriavaci zaklad poistneho oznacit hrubu mzdu "zapocitat", nahrady za dovolenky "odpocitat".
V pracovnych pomeroch zamestnancom u socialneho fondu este treba zafajknut vypocet poistneho organizacie pre socialny fond.
Valika
11.08.05,07:14
Pekný den prajem všetkým. Nastavila som si údaje ohľadom SF ako je tu popísané a tlačí mi to na jednotl.výpl. lístky. Ja to tam nechcem mať na každom výpl.lístku, tú tvorbu SF. Ako sa toho viem zbaviť, vo výstupoch,výpl.lístok, parametre som tu položku nezaškrtla, napriek tomu mi to tlačí. Dakujem za rýchlu pomoc.
lenkak
11.08.05,07:23
V parametroch máš nstavené aby Ti tlačilo na výplatný lístok aj poistné za org., preto Ti to tam zahrnie.
Valika
11.08.05,09:25
Takže si to tam nechám len zamestnanci sa budú čudovať.
Luna
11.08.05,10:51
http://www.porada.sk/showthread.php?t=10292&page=2&pp=10

Pozri od 1.7.2005 musia byť na VP všetky odvody za zamestnávateľa vypísané presne koľko do ktorého fondu zamestnávateľ za zamestnanca odvádza.Ten SF by som tam nechala.
pingino
14.08.05,19:41
Ten SF by som tam nechala.
Na vyplatnom listku maju byt odvody zamestnavatela za zamestnanca na povinne socialne a zdravotne poistenie. Socialny fond by tam byt naozaj nemusel.
majernikova
16.09.05,12:17
Ďakujem za radu, ale čo mám napísať do položky minimálny a maximálny vym. základ?
Prešla som všetko, krok za krokom, ale neviem čo si mám všimnúť na mzdových položkách ?
Monika

vid.
Výstupy->Sumarizácia mesačná->Parametre->Výber mzdových položiek
Socialny fond je potrebne nadefinovat do mzdoveho ciselnika ako poistne. Poistne za zamestnancov nastavit na 0%, poistne organizacie podla potreby. V polozkach tvoriacich vymeriavaci zaklad poistneho oznacit hrubu mzdu "zapocitat", nahrady za dovolenky "odpocitat".
V pracovnych pomeroch zamestnancom u socialneho fondu este treba zafajknut vypocet poistneho organizacie pre socialny fond.
Milan Benka
16.09.05,17:03
minimálny = 0, maxim. = 999999999
majernikova
17.09.05,11:48
Ďakujem Ti za radu ;)
minimálny = 0, maxim. = 999999999
majernikova
26.09.05,05:40
Ahojte,
prosím Vás o pomoc. Neviem zadať správne Sociálny fond, tak aby ho zarátalo.
Zadala som údaje, ktoré som si prečítala na porade no aj tak to neje ono. Poraďte mi,čo ešte mám zadefinovať?
Asi som to nepochopila správne, je to pre mňa nové a stále sa len učím.
Ďakujem!
Luna
26.09.05,05:49
Čo konkretne Ti nejde? Pošli súkromnú SS,môžeme sa spojiť aj telefonický.Poradím cez telefon.
majernikova
26.09.05,05:58
Zadefinovala som SF v mzdových položkách, potom celu cestu Výstupy = Sumarizácia miezd= Parametre = Výber Mzdových položiek( tu mám fajočku zadanu) ,teráz som v koncoch. Neviem čo ešte mám zadať aby sa SF započítal v "sumarizáciach mesačných". Určite som neičo niekde "neodfajkla" alebo nezadala "započítať", atď.
majernikova
26.09.05,06:08
Som na porade nová, neovládam to, ako mám poslať súkromnú správu?
Luna
26.09.05,06:09
A pri zamestnancoch v pracovnom pomere si musíš zadať poistné,tvorba soc.fondu,pridať.

Súkromná správa sa posiela tak,že si klikneš na môj link-meno a tam sa Ti zobrazí poslať SS.
pingino
26.09.05,09:20
Neviem zadať správne Sociálny fond
Tu najdete odpoved:
http://www.mrp.cz/faqsk/default.asp?FAQid=188&action=AnswerOpen
majernikova
26.09.05,11:54
Funguje to !!!!!!!!!!! hurááááááááá


Ďakujem!
Andrea2304
26.09.05,12:01
Zadefinovala som SF v mzdových položkách, potom celu cestu Výstupy = Sumarizácia miezd= Parametre = Výber Mzdových položiek( tu mám fajočku zadanu) ,teráz som v koncoch. Neviem čo ešte mám zadať aby sa SF započítal v "sumarizáciach mesačných". Určite som neičo niekde "neodfajkla" alebo nezadala "započítať", atď.Pravdepodobne si pri zadávaní SF do číselníka - mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom - poistné - SF zabudla odkliknúť vymeriavací základ a označiť započítať k HM. Program totiž má zadaný SF , ale nevie z akého VZ ma počítať. Takže ikona vedľa ikony Percentá .