ciaaa
15.01.08,08:17
Caute poradaci, potrebujem veeeeeeelku pomoc.

V r. 2005 nam ukradli osobne auto, ktore bolo na leasing. V r. 2006 nam prislo uctovne vysporiadanie z predcasne ukoncenej leasingovej zmluvy po poistnej udalosti (kradez) od leasingovej spolocnosti. Ziadaju od nas zaplatit zostatok istiny bez DPH + uroky z omeskania. Zaplatili sme to, no teraz neviem ci je to VOZD alebo VNZD. V r. 2006 nam prislo aj uznesenie zo sudu, ze pachatel je neznamy.

Prosim, velmi pekne, skuste niekto poradit.

Dakujem
Melnick
15.01.08,07:26
http://www.porada.sk/561120-post5.html

a uprav si názov témy..... keasubgiva = leasingová iba málokto dosadí do krížovky.:D
ciaaa
15.01.08,07:42
Dakujem, idem kuk. No, chcela som ten nazov opravit, ale nejde to.
Melnick
15.01.08,08:07
skús nahlásiť adminovi - Richardovi , môžeš aj cez tlačidlo "nahlás" ,ktoré máš pod nickom .:)
ciaaa
15.01.08,09:49
Dik, uz som poslala. Prispevok, ktory si mi odporucil som si pozrela, no nepomohlo mi to.

Prosim, skuste niekto nieco. Este pripomeniem, ze sme cast uhradili v r. 2007 a cast bude uhradena v r. 2008.
Dakujem vam.
ciaaa
23.01.08,11:32
Naozaj nikto nevie poradit?
andrej_rv
23.01.08,16:38
Caute poradaci, potrebujem veeeeeeelku pomoc.
V r. 2005 nam ukradli osobne auto, ktore bolo na leasing. V r. 2006 nam prislo uctovne vysporiadanie z predcasne ukoncenej leasingovej zmluvy po poistnej udalosti (kradez) od leasingovej spolocnosti. Ziadaju od nas zaplatit zostatok istiny bez DPH + uroky z omeskania. Zaplatili sme to, no teraz neviem ci je to VOZD alebo VNZD. V r. 2006 nam prislo aj uznesenie zo sudu, ze pachatel je neznamy.
Prosim, velmi pekne, skuste niekto poradit.
Dakujem
Daňové vysporiadanie (daňové odpisy) predčasne ukončeného finančného prenájmu je potrebné vysporiadať v zmysle § 17 ods. 26 ZoDP, prípadné zvýšenie základu dane premietnuť ako nepeňažnú operáciu v rámci uzávierky.
Účtovanie konečného vysporiadania s leasingovou spoločnosťou závisí od znenia zmluvy s prenajímateľom o ukončení a vysporiadaní leasingu, od znenia faktúry, od spôsobu vysporiadania poistnej udalosti (aká bola priznaná škoda, kto a v akej výške zinkasoval poistnú náhradu, čo je predmetom fakturácie lesingovej spoločnosti...). Keďže informácií je málo, radiť je ťažko...