sway
10.03.05,18:09
prosím ľudkovia, už ste odovzdávali DP PO? - koľko x mám vytlačiť výkazy? :confused: - tuším som začula, že už stačí 1x. Je tak? dík - musím to ešte dnes vytlačiť. vďaka za rady!!:o
Vera
10.03.05,17:12
Hej stačí len raz
ondrejvla
10.03.05,17:15
Ja ich vypisujem dvojmo, 1 x DÚ, 1x dám si potvrdiť na DÚ, potvrdené prefotím a dám na založenie do zbierky listín.
sway
10.03.05,17:17
super, moc dík, len som nevedela či ic treba 2x opdovzdať na DÚ. ešte raz vďaka !! - idem tlačiť!
sway
10.03.05,17:28
Asi som už mimo, ale aj tak sa spýtam, ktorý výkaz prikladáte? - pred zdanením - HV je v súvahe ako v DP, alebo po zdanení? - kde už figuruje i daňový záväzok? účtujem v OMEGE ? - poradíte? - dík...:(
ondrejvla
10.03.05,17:35
Asi som už mimo, ale aj tak sa spýtam, ktorý výkaz prikladáte? - pred zdanením - HV je v súvahe ako v DP, alebo po zdanení? - kde už figuruje i daňový záväzok? účtujem v OMEGE ? - poradíte? - dík...:(
Hovorilo sa o daňovom priznaní!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tam predsa musíš mať zvierku!!!!! Ja účtujem v MRP a v MULTIEKU, ale aj tak si výkazy prekontrolujem a nasčítavam ručne.Som stará škola, výkazy mi zaokrúhľujú trochu inak, takže ja radšej ručne.
No a predsa musíš urobiť interný doklad na predpis dane, zúčtovanie preddavkovej a zrážkovej dane a až potom spustíš závierku.
ZÁVIERKA JE O TOM, ŹE TAM MÁM UZATVORENÉ VŚETKY ÚčTY A JASNÉ VŠETKY ZáVAZKY A POHĽADÁVKY!!!!!!!!!
sway
10.03.05,17:52
dobre, dobručko, nekričte na mňa, prosím, už ani nevidím - som v strašnom strese, OK dám ten po zdanení, dane mám odúčtované, všetky inventarizácie hotové, len som bola na pochybe... dííík.
Nika
10.03.05,17:57
dobre, dobručko, nekričte na mňa, prosím, už ani nevidím - som v strašnom strese, OK dám ten po zdanení, dane mám odúčtované, všetky inventarizácie hotové, len som bola na pochybe... dííík.
Nič si z toho nerob. Ja už mám všetko hotové, akurát nemám odvahu to odovzdať(tak ako každý rok). Ešte to budem 20x kontrolovať a hľadať chyby.Bože taká som neistá :confused:
evina
10.03.05,18:02
Nič si z toho nerob. Ja už mám všetko hotové, akurát nemám odvahu to odovzdať(tak ako každý rok). Ešte to budem 20x kontrolovať a hľadať chyby.Bože taká som neistá :confused:
Lepšie je to odovzdať a ísť sa vyspať. Táto nešťastná robota končí nakoniec tak, že človek pochybuje sám o sebe a môže nakoniec opraviť to čo je dobré.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
ondrejvla
10.03.05,18:25
dobre, dobručko, nekričte na mňa, prosím, už ani nevidím - som v strašnom strese, OK dám ten po zdanení, dane mám odúčtované, všetky inventarizácie hotové, len som bola na pochybe... dííík.No už som tichúčko, teraz už vieš a určite nezabudneš. Vieš ja som sa najviac naučila, keď ma staršia kolegynka zbuzerovala. Doteraz si to pamätám a vedz, že mi to pomohlo! Aj ja to praktizujem, a vidím, že moji žiaci (mladší kolegovia, aj klienti ) sa oveľa viac naučili. Tak už choď spinkať, a nenervač sa. Pá. Vlasta
sway
10.03.05,19:06
No už som tichúčko, teraz už vieš a určite nezabudneš. Vieš ja som sa najviac naučila, keď ma staršia kolegynka zbuzerovala. Doteraz si to pamätám a vedz, že mi to pomohlo! Aj ja to praktizujem, a vidím, že moji žiaci (mladší kolegovia, aj klienti ) sa oveľa viac naučili. Tak už choď spinkať, a nenervač sa. Pá. Vlasta
dík, všetučkým dík, to mi jeden klient zavolal dnes, že ak odovzdá zajtra DP tak mu odpustia platenie preddavkov..., také ste už počuli? - som zvedavá či to tak bude..., preto nervačím, ale už mám všetko urobené, akurát som dotlačila.
Moc dííík za podporu - oplatím!!!!!:D :D