vratislav
15.01.08,08:30
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, ako mám správne účtovať bankové poplatky. Je mi jasné kam ich naúčtovať, ale neviem či musím každý poplatok za obrat účtovať samostatne, alebo si môžem vytvoriť súhrnný zúčtovací doklad najviac za jeden mesiac a zaúčtujem to ako jednu položku?

Môžem zaúčtovať bankové poplatky za jeden mesiac ako jednu položku iba na základe výpisu z BÚ?

Ak sa musí vytvoriť súhrnný zúčtovací doklad, ako má tento doklad vypadať?

Ďakujem.
Vraťo.
Zita5
15.01.08,07:32
Doporučujem účtovať bankové poplatky podľa bankového výpisu, tak ako v skutočnosti vznikali - čiže podľa dátumu .
vratislav
15.01.08,07:35
Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Vraťo.
Stefan2005
15.01.08,07:41
Osobne účtujem podľa toho, aký je bankový výpis.
Ak sú denné výpisy, účtujem kompletný výpis - teda včítane bankových poplatkov - podľa jednotlivých dní (stav bežného účtu každý deň sedí na bankový výpis).
V prípade mesačného výpisu účtujem bankové poplatký jedným účtovným zápisom (jednou sumou) za celý mesiac....
Johanka
15.01.08,07:49
Zrovna včera som účtovala výpis z Dexie. Na dennom výpise bolo pod sebou uvedených asi 8 položiek bankových poplatkov. Dovolila som si zaúčtovať ich jednou sumou :).
kristín
24.01.08,16:55
Tiež si myslím, že poplatky na jednom výpise z banky je možné zaúčtovať jednou sumou na konci daného mesiaca /ak je výpis mesačný/, s dátumom posledného dňa mesiaca. Osobne to tiež tak robím a do denníka uvediem - poplatky banke.