janasl
15.01.08,09:03
Môžeme vyplatiť pracovníkovi zamestnanému na dohodu o PČ okrem v zmluve dohodnutej odmeny aj odmenu mimoriadnu za kvalitne odvedenú prácu?
napr. pracovník odpracoval 40 hod , v zmluve je dohodnutá sadzba 200Sk/h
vyplatím mu teda 8000,-. Za mimoriadne odvedenú prácu mu konateľ navrhne odmenu 2000,-, na výplatnej páske sa mu to objaví ako mimoriadna odmena z nákladov.
Je možný takýto postup?
Zoltán Kovács
15.01.08,08:04
Môžeme vyplatiť pracovníkovi zamestnanému na dohodu o PČ okrem v zmluve dohodnutej odmeny aj odmenu mimoriadnu za kvalitne odvedenú prácu?
napr. pracovník odpracoval 40 hod , v zmluve je dohodnutá sadzba 200Sk/h
vyplatím mu teda 8000,-. Za mimoriadne odvedenú prácu mu konateľ navrhne odmenu 2000,-, na výplatnej páske sa mu to objaví ako mimoriadna odmena z nákladov.
Je možný takýto postup?

Áno je možný.
brm
15.01.08,12:25
ja to zvyknem istiť tým, že do dohody do kolonky ostatné ujednania dopíšem že pracovník môže za mimoriadne kvalitne odvedenúj prácu nad rámec dohody dostať mimoriadnu odmenu podľa rozhodnutia nadriadeného pracovníka...
STRELEC
15.01.08,14:17
ja to zvyknem istiť tým, že do dohody do kolonky ostatné ujednania dopíšem že pracovník môže za mimoriadne kvalitne odvedenúj prácu nad rámec dohody dostať mimoriadnu odmenu podľa rozhodnutia nadriadeného pracovníka...Aby u zamestnávateľa nebol spochybnený výdavok súvisiaci s dohodou mal by byť podľa mňa vždy vhodným spôsobom uvádzaný v dohode ako povinnosť zamestnávateľa, resp. aspoň ako možnosť vyplatenia za dodržania určitých podmienok.