shvab
15.01.08,09:16
na zaklade svojich skusenosti som zistil, ze by bol na slovensku pomerne velky zaujem o tovary jednej americkej znacky......
...mal by som zaujem o predaj tejto znacky na Slovensku a kedze tu nie je ziadny autorizovany predajca, rozmyslal som aj nad touto moznostou....bohuzial zatial neviem, co tieto zalezitosti presne vyzaduju (bud len ako kupa v USA a predaj na SK, alebo ako autorizovany predajca)
za rady Vam vopred dakujem
marcelle11
17.01.08,16:09
Ako to tu trosku sledujem legislativa EU takyto pojem vobec nedefinuje. Myslim si, ze su tu dve moznosti a to predavat produkty danej znacky pod vlastnym menom alebo podpisat isty druh spoluprace so zahranicnym partnerom o otvorit obchod nesuci tuto registrovanu znacku. Je ale otazne, ci bude pre partnera z USA taky maly trh ako je trh vaseho mesta ci aj celeho Slovenska vobec zaujimavy. Pri takychto obchodoch sa premysla globalne. Zrejme uz maju partnera, ktory ma na starosti dajme tomu celu Europu. Viem, ze ista UK znacka podpisala takuto spolupracu so slovenskym partnerom, ten sa vsak zaviazal zalozit a prevadzkovat kompletnu siet xxx obchodov na Slovensku. Ista ceska spolocnost pre inu firmu pokryva trhy SK, CZ, PL a pobaltia. O to sa uz zrejme hovori o inych cislach, ze? Nie len o niekolkych milionoch SKK... Nikto nehovori, ze nemoze s nimi spolupracovat aj niekto iny a predavat ich produkty, avsak len pod vlastnym menom.
marcelle11
17.01.08,16:50
A zabudla som podotknut, spominane informacie mam priamo od zdrojov kedze som tiez mala v plane takuto predajnu otvorit a napisala som kopec mailov priamo do sidiel roznych znaciek. A kedze nie som ziadna velkopodnikatelka :-) asi si otvorim vlastnu predajnicku a aj dovoz tovaru si zabezpecim sama teda aspon v tych pripadoch kedy velkosklady nie su v okoli k dispozicii alebo ich ceny nekonkuru nakupnym cenam v zahranici. kalkulacia je jednoducha a nie je problem zistit ako sa pohybuju ceny v zahranici. Pozname predsa medzinarodne vyhladavace, ktore nam vyhladaju najnizsiu cenu konkretneho produktu za nas.
shvab
21.01.08,07:02
Dakujem Marcelle velmi pekne......ja som si aj myslel, ze to bude nejako tak....lebo ta dana znacka uz ma svoje europske zastupenie (europu ako celok, a nie jednotlive statiky) .....ale tak sa mi zda, ze pre nich konci europa Nemeckom......
...no co, skusime to aj tak....oslovim priamo americku centralu....a ked ma ta odignoruje ...zautocim na jej europsku zakladnu...
marcelle11
22.01.08,10:38
Presne tak treba preskumat vsetky moznosti. Netreba sa bat ale presvedcit o svojom podnikatelskom plane zainteresovanych. Drzim palce!
Alimarek
23.01.08,14:56
chcel by som vediet, ako si dopadol v US a UK. podarilo sa ti to?
comodo
23.01.08,15:09
a nebolo by rozumne skusit to vyrobit tu tak isto iba trochu inak?
Alex_M
27.01.08,07:51
Ahoj,
mam podobny problem. Mna oslovil znamy, ktory by chcel prerazit na Slovensko a Cesko. Poziadal ma, ci by som mu nerobil distributora produktov.(jedna sa o potraviny).Samotna vyroba je mimo EU. Doprava je zabezpecena, s tym nie je problem. Ale premyslam akou formou uzatvorit zmluvu - ci to dat na vzajomnu dohodu, popripade sa nechat od neho zamestnat, alebo si otvorit priamo distributorsku siet a stat sa autorizovanym distributorom (cize asi zohnat sklad a dalej rozvazat).
Nema niekto s niecim podobnym skusenosti?
Nejedna sa o ziaden velkopredaj, zo zaciatku ide hlavne o vytvorenie si akej takej predajnej zakladne, postupne rozsirovat.
Dakujem za pomoc
shvab
28.01.08,07:53
(to alimarek:
este som to neposlal, ale ked poslem, dam ti vediet)
...a aj som rozmyslal, ze by som ten tovar rozvazal aj do okolitych krajin...a najradsej by som si otvoril siet predajni....k tomu my vsak chyba malickost: kapital.......a kym by som potrebnu ciastku zohnal, dany tovar uz by sa urcite distribuoval aj na mesiaci, alebo by sa postupnym posunom litosferickych dosiek znova vytvorila Pangea....a tu uz by si Americky vyrobca urcite obehal aj sam :)))
zolik2001
30.01.08,08:35
Ja sam som oslovil par americkych znaciek ako napr A & F ale ty ma zamietli jednou ranou. Inac ako tu niekto pisal ze ak ti to nepovolia distribuovat tak si to zozen inde a predavaj....na toto pozor niektore znacky maju ochranu to znamena ze to nesmie nik predavat len oni. Ak to zacnes predavat na svoje triko mozes dostat pokutu vravim konkretne o hore spominanej A&F z USA, takze si to vsetko najprv zisti pokial zacnes nejaku distribuciu.
Teraz urcite niekto povie kto by po tebe siel....tak napr znacku A&F moze predavat iba ich siet obchodov a v nemecku zacali robit dokonca problemi tym co tuto znacku predavaju na internete (ebay) a tak. dovod preco to robia je: aby si udrzali trh a aby sa nepredavali smejdy (ebay=vyrobky z cini)
S pozdravom
Julian



(to alimarek:
este som to neposlal, ale ked poslem, dam ti vediet)
...a aj som rozmyslal, ze by som ten tovar rozvazal aj do okolitych krajin...a najradsej by som si otvoril siet predajni....k tomu my vsak chyba malickost: kapital.......a kym by som potrebnu ciastku zohnal, dany tovar uz by sa urcite distribuoval aj na mesiaci, alebo by sa postupnym posunom litosferickych dosiek znova vytvorila Pangea....a tu uz by si Americky vyrobca urcite obehal aj sam :)))
shvab
31.01.08,06:45
.....ved tu je ten problem.....ako bolo povedane...velke znacky maju v zaujme predavat vo velkom.....a nie hrat sa snami.......

ja by som tiez chcel zacat v malom .....(kapitalova determinacia:).....a potom postupne puchnut (samozrejme ak by sa darilo)........myslite si, ze by sa to dalo spravit aj tak, ze si spravim e-shop + distribuovat do vybranych predajni (samozrejme nie v nejakych sialenych mnozstvach)
shvab
31.01.08,06:46
.....ved tu je ten problem.....ako bolo povedane...velke znacky maju v zaujme predavat vo velkom.....a nie hrat sa snami.......

ja by som tiez chcel zacat v malom .....(kapitalova determinacia:).....a potom postupne puchnut (samozrejme ak by sa darilo)........myslite si, ze by sa to dalo spravit aj tak, ze si spravim e-shop + distribuovat do vybranych predajni (samozrejme nie v nejakych sialenych mnozstvach)

...ale to tu uz sa potom neda hovorit o Atorizovanej distribucii....nie?
Filip Glasa
05.02.08,11:30
pri dovoze z USA sa skúste skontaktovať aj s týmto chlapíkom:
http://www.podnikanivusa.com/2008/01/24/dovoz-zbozi-z-usa/
shvab
07.02.08,12:20
to falap: dakujem za tip
Filip Glasa
07.02.08,14:30
Ja už tri dni čítam ten blog od predu do zadu. Je tam veľmi veľa užitočných informácií o podnikaní a kopec nápadov.