lili1
15.01.08,09:48
Ahojte poraďáci, chcela by som sa spýtať či mi neviete poradiť. Staviame dom a rozmýšľame aké kúrenie. Čo je lepšie podlahové vykurovanie alebo centrálne /radiátory/. Počula som, že podlahové nie je dobré pre alergikov, a že viacej zvíri prach v izbe. Existuje aj kombinácia - kuchyňa, kúpeľna podlahové a izby,spálňa - radiátory. je to lepšie ak je kombinované.
Ďakujem za každý príspevok
Peter Briatka
15.01.08,09:14
Pozri si tému: kurenie
ROMBOR
15.01.08,09:43
na temu kurenie je uz na porade.sk zopar relevantnych diskusii ...
len v kratkosti, obdobne aj ja idem riesit RD a vykurovanie volim podlahovku v obyvacke a kuchyni (prizemie), na poschodi klasicke radiatorove (s vynimkou kupelni, kam chcem podlahove) ... samozrejme ratam s krbom a prieduchmi do izieb na poschodi ...
r
borbi
05.02.08,09:48
ahoj lili1.co sa tyka kurenia a hlavne podlahoveho tak je na to nespocet nazorov dokonca aj tych odbornych.vravis ze podlahovkou sa viri prach.tiez som si to myslel,ale(ja ju sice nemam pretoze zatial sa len chystam stavat ale info mam dost)ak premyslas logicky tak pri teplote media "32"stpnov je salanie omnoho pomalsie ako pri teplote "60-70"stup.to zn.ze pohyb tepl. vzduchu smerom nahor je pomalsi.z toho vypyva ze prach sa pohybuje pomalsie cize o vireni sa tu asi neda hovorit(inac da sa to celkom dobre odpozorovat ak ti luc slnka zasvieti do izby).a je tu este jedna vec na ktoru sa nazory roznia.je nou vplyv tepla z podlahy na srdovo-cievny syst. cloveka.avsak za 1.je zname ze telo sa ochladzuje nohami cize tam vidim kontrast.no za 2.sa hovori "klud a nohy vteple"(teda aspon unas)alebo zachovaj si chladnu hlavu.ja sa skor priklanam k druhej variante a o mojej manzelke uz ani nehovoriac(vecne studene nohy).tym som chcel povedat len to ze unas je podl.vykur. v plienkach a nepozn. este dobre jeho vplyv na org.(kazdy sme ale iny).mozno sa treba pytat vzahranici kde to funguje urcite dlhsie.:)
dalida
05.02.08,12:28
V prípade podlahového kúrenia treba myslieť aj na to, akú podlahu chcete robiť, pretože napr. drevené podlahy nie sú na podlahové kúrenie vhodné (tepelný izolant), či mienite mať v izbách koberce, koľko nábytku chcete mať a pod.
jojkoz
06.02.08,05:50
pretože napr. drevené podlahy nie sú na podlahové kúrenie vhodné (tepelný izolant)

Vseobecne rozsireny omyl.
Zoltán Kovács
06.02.08,05:51
Vseobecne rozsireny omyl.

Potvrdzujem z vlastnej skúsenosti.