EditaF
15.01.08,10:05
Coca Cola nám vystavila faktúru za odber tovaru. Nieje na nej DKP iba forma
úhrady hotovosť. Na moju žiadosť aby mi vystavili príjmový doklad mi poslali vyjadrenie od Min. financií SR , že nemusia používať registračnú pokladňu.
Tvrdia, že samotná faktúra je aj dokladom o úhrade. Po prečítaní vyjadrenia min.financii som toho názoru, že si to celé pletú, text vyjadrenia doslovný je-
Nadväzne na skutočnosť, že Vaša firma nepredáva tovar priamo, ale na faktúru, čím Vám vzniká voči zákazníkovu pohľadávka, ktorej úhrada sa podľa § 2 písm.c) cit. vyhlášky nepovažuje za úhradu v hotovosti, nemáte povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu. Fór je v tom , že pri dovoze tovaru sa to platí v hotovosti na predajni. Myslím si že nám majú vystaviť PPP o prevzatí peňazí, lebo je to pohľadávka, alebo platiť prevodom.
Myslím správne?
Tweety
15.01.08,09:08
Coca Cola nám vystavila faktúru za odber tovaru. Nieje na nej DKP iba forma
úhrady hotovosť. Na moju žiadosť aby mi vystavili príjmový doklad mi poslali vyjadrenie od Min. financií SR , že nemusia používať registračnú pokladňu.
Tvrdia, že samotná faktúra je aj dokladom o úhrade. Po prečítaní vyjadrenia min.financii som toho názoru, že si to celé pletú, text vyjadrenia doslovný je-
Nadväzne na skutočnosť, že Vaša firma nepredáva tovar priamo, ale na faktúru, čím Vám vzniká voči zákazníkovu pohľadávka, ktorej úhrada sa podľa § 2 písm.c) cit. vyhlášky nepovažuje za úhradu v hotovosti, nemáte povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu. Fór je v tom , že pri dovoze tovaru sa to platí v hotovosti na predajni. Myslím si že nám majú vystaviť PPP o prevzatí peňazí, lebo je to pohľadávka, alebo platiť prevodom.
Myslím správne?
Faktúra je dokladom o odbere tovaru. Aj to, že je hradená v hotovosti je OK.
Heni
15.01.08,09:25
Coca Cola nám vystavila faktúru za odber tovaru. Nieje na nej DKP iba forma
úhrady hotovosť. ... Fór je v tom , že pri dovoze tovaru sa to platí v hotovosti na predajni. Myslím si že nám majú vystaviť PPP o prevzatí peňazí, lebo je to pohľadávka, alebo platiť prevodom.
Myslím správne?
aj ja si myslím, že vám majú vystaviť príjmový doklad. to, že je na faktúre napísané, že má byť uhradená hotovosťou ešte neznamená, že uhradená aj naozaj bola. dokladom o úhrade v hotovosti je vypísaný PP alebo doklad z ERP.
Tweety
15.01.08,09:31
aj ja si myslím, že vám majú vystaviť príjmový doklad. to, že je na faktúre napísané, že má byť uhradená hotovosťou ešte neznamená, že uhradená aj naozaj bola. dokladom o úhrade v hotovosti je vypísaný PP alebo doklad z ERP.
napr. aj Metro vystavuje faktúry za odbery a pokladničné doklady za ich úhradu nedáva.
EditaF
15.01.08,09:47
Metro má na faktúre uvedené DKP - registračnú pokladňu , ale Coca Cola
registračnú pokladňu nemá
EditaF
15.01.08,13:40
Vie midakto poradiť podľa akého zákona,vyhlášky ... mám požadovať príjmový doklad, lebo nechcú vystaviť nič. Ďakujem
Melnick
15.01.08,13:49
Zoltán Kovács
15.01.08,13:53
Pozerám faktúru - dodací list - pokladničný doklad od Coca-Coly a veruže je tam uvedený DKP pokladne.

V tom riadku ako majú uvedené ICO, IC DPH a potom je DKP: 5000031340628001
Melnick
15.01.08,13:59
aj ja ho tam mám uvedený ..vpravo...hore
912
15.01.08,14:00
Ja mám akurát ich faktúru pred sebou a ak platíte v hotovosti, tak tam je v hornej časti napísané :

Faktúra - Dodací list - Pokladničný doklad (aj s DKP)

Tým to vraj majú vyriešené. Ja som vždy od sestry pýtala aspoň razítko na tento doklad.

Zuzana
Zoltán Kovács
15.01.08,14:01
Ja mám akurát ich faktúru pred sebou a ak platíte v hotovosti, tak tam je v hornej časti napísané :

Faktúra - Dodací list - Pokladničný doklad

Tám to vraj majú vyriešené. Ja som vždy od sestry pýtala aspoň razítko na tento doklad.

Zuzana

Pozri ten riadok, kde majú ICO...... Posledné je DKP. A to je číslo pokladne.
912
15.01.08,14:03
Ďakujem. Už som si opravila príspevok, chcela som to tam ešte dopísať, len som to omylom odoslala ... :-)

Zuzana
evina
15.01.08,14:07
Ja mám akurát ich faktúru pred sebou a ak platíte v hotovosti, tak tam je v hornej časti napísané :

Faktúra - Dodací list - Pokladničný doklad (aj s DKP)

Tým to vraj majú vyriešené. Ja som vždy od sestry pýtala aspoň razítko na tento doklad.

Zuzana

Aj podľa mojej mienky to majú týmto vyriešené....

Pečiatka Ti nerieši absolútne nič, nie je povinnou náležitosťou faktúry ani z hľadiska zákona o DPH ani z hľadiska zákona o účtovníctve a ani nemám potuchy čo pomôže pečiatka riešiť....

P.s. faktúry od Coca coly sú síce otrasné čo do formy a vždy sa jedujem pri ich účtovaní, ale obsahujú všetky povinné náležitosti....
912
15.01.08,14:10
No, našej účtovníčke - pokladníčke to tam chýbalo, že niekomu dala peniaze a nebolo tam ani razítko :-). Asi jej to pripadalo také dôveryhodnejšie. Sestra je obchodná zástupkyňa v Cole, tak sme jej ho tam vždy "dorazili".
evina
15.01.08,14:11
No, našej účtovníčke - pokladníčke to tam chýbalo, že niekomu dala peniaze a nebolo tam ani razítko :-). Asi jej to pripadalo také dôveryhodnejšie. Sestra je obchodná zástupkyňa v Cole, tak sme jej ho tam vždy "dorazili".

No razítko určite prevzatie peňazí nepotvrdzuje...
EditaF
15.01.08,14:34
Ja mám faktúru z Thovskéj ul. v Bratislave a Vy? Ja tam nemám nič
Zoltán Kovács
15.01.08,14:42
Ja mám faktúru z Thovskéj ul. v Bratislave a Vy? Ja tam nemám nič

To je Tuhovská 1 - sídlo spoločnosti
Pod tým riadkom ako máš tú ulicu by mal byť ICO, IC DPH a DKP.
EditaF
15.01.08,14:54
Mal by byť ale poslali mi vyjadrenie Min.financií že nemusia mať registračnú pokladňu ,lebo majú pohľadávku. Na môj dotaz mi bolo odpovedané že majú svoj systém kde si evidujú úhrady! Takže predpokladám RP nie je a tak nie je DKP
Zoltán Kovács
15.01.08,14:55
Mal by byť ale poslali mi vyjadrenie Min.financií že nemusia mať registračnú pokladňu ,lebo majú pohľadávku. Na môj dotaz mi bolo odpovedané že majú svoj systém kde si evidujú úhrady! Takže predpokladám RP nie je a tak nie je DKP

Osobne si myslím, že používajú jeden soft na vytváranie tých faktúr, takže mali by byť rovnaké, aj s DKP.
Melnick
15.01.08,15:04
Mal by byť ale poslali mi vyjadrenie Min.financií že nemusia mať registračnú pokladňu ,lebo majú pohľadávku. Na môj dotaz mi bolo odpovedané že majú svoj systém kde si evidujú úhrady! Takže predpokladám RP nie je a tak nie je DKP

Mýliš sa ...ERP nemusia mať, ale na Fa majú uvedený kód čiže DKP a preto nemusia po SR chodiť s malými prenosnými pokladňami, ktoré sa každú chvíľu kazia.:)
Hľadaj na Fa ten kód a buď kľudná...je to v poriadku.
Všetci máme na faktúre od Coca cola rovnaké údaje a vpravo hore je malá fľaštička v červenom kruhu :). Ak ju tam máš ,tak máš rovnaké doklady ako my všetci.
EditaF
15.01.08,15:11
Coca Cola si 5.9.2007 vyžiadala z Min.financií dopyt a podľa ich vyjadrenia odvtedy nemajú DKP. Skontrolovali ste si to? Adresa- Coca -cola HBC, Tuhovska 1, 831 07 Bratislava. Ešte mi povedali že som jediná komu to chýba. Takže skontrolovať a hurá na nich! V JÚ je to základný problém.
Melnick
15.01.08,15:16
13.12.2007 a DKP sa na mňa takto vyškiera.:D
Zoltán Kovács
15.01.08,15:21
Coca Cola si 5.9.2007 vyžiadala z Min.financií dopyt a podľa ich vyjadrenia odvtedy nemajú DKP. Skontrolovali ste si to? Adresa- Coca -cola HBC, Tuhovska 1, 831 07 Bratislava. Ešte mi povedali že som jediná komu to chýba. Takže skontrolovať a hurá na nich! V JÚ je to základný problém.

Pod tou adresou v ďalšom riadku je IČO, IČ DPH a DKP.
EditaF
15.01.08,15:30
Máte niekto faktúru z r. 2008? Pod adresou je IČO,IČDPH ale DKP nie.
Zoltán Kovács
15.01.08,15:35
Máte niekto faktúru z r. 2008? Pod adresou je IČO,IČDPH ale DKP nie.

S týmto si mala začať, že sa jedná o fa z r.2008.
EditaF
15.01.08,15:36
Keď čítam odozvy na tému zisťujem že sme niekde celkom vedľa. Oni sami mi potvrdili že DKP tam nemajú, a žiadny príjmový doklad mi nedajú. Budem to musieť riešiť dopytom na DR, lebo inak s nimi nehnem.
Melnick
15.01.08,15:57
Moja milá do 31.3. tu nestraš s rokom 2008.:D
EditaF
16.01.08,07:29
Hurá ! Po telefonickom rozhovore robia zmenu v softe, aby tam bolo uvedené že faktúra bola uhradená v hotovosti. Na doklady od 1.1.2008 kde to nie je mi vystavia PPD.
Soňurka
16.01.08,07:49
Prepáčte mi to prosím, viem, že je to mimotemy, ale dovolím si poslať všetkým na zlepšenie nálady :)


http://www.24hod.sk/clanok-46595-Reklamny-boj-Coca-Cola-verzus-Pepsi.html
zuzana.11
16.01.08,08:03
takýto štýl používajú aj pivári. Ide o faktúru platenú v hotovosti na ktorej je aj vyznačená suma , ktorú ste zaplatili. Na fa je zároveň aj označenie, že je uhradená vhot.
janka01
25.02.08,14:47
Dobrý deň. ja mám tiež ten istý problém ako edita.

Mám fa od Coca coly - za rok 2008, a taktiež na nej nie je uvedené číslo DKP. Po mojom urgovaní mi poslali k nej PPD. Teraz sa mi dostala do ruky ďalšia fa od nich, na ktorú len pripísali:
"Tento doklad je zároveň doklad o zaplatení". Volala som na ekonomické do Coly, aby mi vystavili k tejto fa PPD, a oni mi to odmietli.
Čo si o tom myslíte? majú na to právo? Je takto vystavená fa aj dokladom o zaplatení, aj keď tam nie je DKP?
EditaF
27.02.08,12:09
Myslím že nemajú. Ja som rozprúdila túto tému. Na pré dve faktúry mi poslali PPD, na ostatných je iba napísané že je to aj doklad o zaplatení
Heni
27.02.08,13:45
aj ja si myslím, že vám majú vystaviť príjmový doklad. to, že je na faktúre napísané, že má byť uhradená hotovosťou ešte neznamená, že uhradená aj naozaj bola. dokladom o úhrade v hotovosti je vypísaný PP alebo doklad z ERP.
a ja si toto myslím ešte stále... :)
janka01
05.03.08,15:28
Dobrý deň. dnes som z novu urgovala na centrále v BA doklad k faktúre o zaplatení, a kompetentná pani sa na mňa osočila, že to nikto od nich nežiada, a blábláblá.... a že mi ho jednoducho nedá. Tak som ju požiadala hneď o písomné stanovisko k tomuto problému, čo mi odmietla. Neviete mi poradiť prosím Vás v ktorom zákone je presne napísané ako má vyzerať doklad o zaplatení.
nika.sum
29.06.09,12:14
Ahoj ja mam pred sebou doklad z RAJO a.s. ktory ma nazov Pokladničný blok č. xxxxx, tiez tam nie je uvedene DKP a nemam ktomu PPD aj napriek tomu ze to bolo platene v hotovosti a dokonca ani na fakture nie je nikde uvedene, ze je to zaplatene v hotovosti. Staci nazov Pokladnicný blok???? A ako to dopadlo s tymi fakturami od Coca-cola, tiez mam take bez DKP a bez PPD len je tam typ platby hotovost
nika.sum
29.06.09,15:07
Prosim vie mi niekto odpovedat??
nika.sum
29.06.09,18:42
Ahoj ja mam pred sebou doklad z RAJO a.s. ktory ma nazov Pokladničný blok č. xxxxx, tiez tam nie je uvedene DKP a nemam ktomu PPD aj napriek tomu ze to bolo platene v hotovosti a dokonca ani na fakture nie je nikde uvedene, ze je to zaplatene v hotovosti. Staci nazov Pokladnicný blok???? A ako to dopadlo s tymi fakturami od Coca-cola, tiez mam take bez DKP a bez PPD len je tam typ platby hotovost

Prosim zareagujte na tento moj prispevok, neviem totiz ako tieto doklady zauctovat, ak tam nie je DKP, ci to mam dat priamo cez pokladnu alebo zauctovat ako dodavatelsku fakturu (len co potom dam do pokladne ako doklad o uhrade)
babi2
30.06.09,05:44
Prosim zareagujte na tento moj prispevok, neviem totiz ako tieto doklady zauctovat, ak tam nie je DKP, ci to mam dat priamo cez pokladnu alebo zauctovat ako dodavatelsku fakturu (len co potom dam do pokladne ako doklad o uhrade)
Ak to má názov pokladničný blok tak by som to neúčtovala ako faktúru, dala by som to priamo cez pokladňu
nika.sum
30.06.09,09:18
Len potrebujem vediet, ked na pokladnicnom bloku dodavatelskej firmy nie je DKP ci to je problem pre firmu odberatelsku?
babi2
30.06.09,09:41
Len potrebujem vediet, ked na pokladnicnom bloku dodavatelskej firmy nie je DKP ci to je problem pre firmu odberatelsku?
DKP je vlastne daňový kód pokladnice, ktorý prideľuje daňový úrad, predpokladám že ten doklad ktorý máš nie je z registračnej pokladnice, dôležité na doklade je aby tam bolo IČO, DIČ, poprípade IČ DPH, názov a adresa firmy a dátum, ja si myslím že DKP nie je podstatné, môj názor
nika.sum
30.06.09,12:39
Dakujem za nazor, uvidim, ci prida este niekto