Airo
15.01.08,10:49
Ahoj. Potreboval by som poradiť. Kúpil som jazdené vozidlo vo Zvolene. Bolo privezené zo zahraničia a tak bazár, ktorý mi ho predával ho prihlásil vo Zvolene. Mám teda Zvolenské značky a chcel by som ho prihlásiť a vyuzívať na podnikanie ale ja podnikám v Prešove. Môžte mi poradiť či môžem auto evidované v inom kraji ako som ja prihlásiť?
mysimis
15.01.08,09:51
Najprv musíš urobiť zmenu a prihlásiť MV na svoje meno /firmu/ a následne si ho vieš vložiť do podnikania.
Airo
15.01.08,09:57
Auto je na moje meno len značky má zvolenské.Musím zmeniť značky na Prešovské?
mysimis
15.01.08,10:08
Áno, musíš zmeniť ŠPZ.
Airo
15.01.08,10:10
Ďakujem, veľmi si mi pomohol. Je dobré že sú tu taký ľudia čo pomôžu. Ešte raz ďakujem.
VladoaKatka
15.01.08,10:12
Ahoj. Potreboval by som poradiť. Kúpil som jazdené vozidlo vo Zvolene. Bolo privezené zo zahraničia a tak bazár, ktorý mi ho predával ho prihlásil vo Zvolene. Mám teda Zvolenské značky a chcel by som ho prihlásiť a vyuzívať na podnikanie ale ja podnikám v Prešove. Môžte mi poradiť či môžem auto evidované v inom kraji ako som ja prihlásiť?

Musíš v tom okrese mať prihlásené auto, kde má tvoja firma sídlo firmy, ak si živnostník tak podľa živnostenského listu, teda tam bude totožné s Tvojím trvalým bydliskom.
mysimis
15.01.08,10:14
Ďakujem, veľmi si mi pomohol. Je dobré že sú tu taký ľudia čo pomôžu. Ešte raz ďakujem.

Som ona, ale to nevadí. Som rada, že som pomohla.
STRELEC
15.01.08,10:15
Auto je na moje meno len značky má zvolenské.Musím zmeniť značky na Prešovské?
To je zvláštne, že auto je na Tvoje meno, ale značky zvolenské. To by si musel mať trvalé bydlisko vo Zvolene. A potom zas nemá nič do činenia s Tebou DI - Prešov.
Kde vlastne máš trvalé bydlisko?
STRELEC
15.01.08,11:02
To je zvláštne, že auto je na Tvoje meno, ale značky zvolenské. To by si musel mať trvalé bydlisko vo Zvolene. A potom zas nemá nič do činenia s Tebou DI - Prešov.
Kde vlastne máš trvalé bydlisko? ???
Airo
15.01.08,12:02
No trvalé bydlisko mám v Prešove, ale to je zložité. Povedali mi že sa nemusím ponáhľať z menením značiek, že môžem mať aj tie zvolenské. No vidím že som si ich radšej mal zmeniť hneď. Sám som nechápal že to tak môže byť ale vraj je to v poriadku. No teraz ich aj tak budem musieť meniť ak chcem auto na podnikateľské účely.
mysimis
15.01.08,12:05
Rozhodne musíš urobiť prepis vozidla. Vo ZV odhlásiť a v Prešove prihlásiť.
STRELEC
15.01.08,12:06
Bol som zvedavý na Tvoju odpoveď. Fakt mi to s tými značkami pripadá zvláštne. Myslel som si totiž, že také niečo nejde ani pri kamarátskych vzťahoch. A tie máme v podstate každý.
mysimis
15.01.08,12:18
Ono by to bolo možné len tak, že auto si firma ktorá autá dováža prihlási na sebe a následne pri predaji sa prepíše na nového majiteľa. S niečim podobným som sa nikdy nestretla.
Zoltán Kovács
15.01.08,12:22
Pri kúpe auta z bazáru som mal asi 3 týždne EČ z BA, a pritom som už mal aj TP na svoje meno. Bazar pri odhlasovaní nahlásil mňa ako nového majiteľa.
mysimis
15.01.08,12:23
Pri kúpe auta z bazáru som mal asi 3 týždne EČ z BA, a pritom som už mal aj TP na svoje meno. Bazar pri odhlasovaní nahlásil mňa ako nového majiteľa.
Smith, ale zadávateľ má TP na svoje meno a adresu bazáru a je z Prešova a ŠPZ má zo ZV.
Zoltán Kovács
15.01.08,12:28
Smith, ale zadávateľ má TP na svoje meno a adresu bazáru a je z Prešova a ŠPZ má zo ZV.

To hej. TP bolo na moje meno s Ba značkami, pritom podľa bydliska mám značky SC.
VladoaKatka
15.01.08,15:08
Rozhodne musíš urobiť prepis vozidla. Vo ZV odhlásiť a v Prešove prihlásiť.
Musí sa prihlásiť v Prešove, tam bude žiadať odhlásenie vo ZV aj odovzdá EČ zvolenské v Prešove.
VladoaKatka
15.01.08,15:10
Rozhodne musíš urobiť prepis vozidla. Vo ZV odhlásiť a v Prešove prihlásiť.
Prihlásiť sa na DI v Prešove so zvolenskými EČ a tam si už vybavíš aj odhlásenie.
mysimis
15.01.08,16:18
Prihlásiť sa na DI v Prešove so zvolenskými EČ a tam si už vybavíš aj odhlásenie.
Katka, nemáš pravdu, najprv musí vo ZV prehlásiť auto do iného okresu a následne prihlásiť do Prešova.
mysimis
15.01.08,16:20
kuk sem: je to zo stránky www.minv.sk
Odhlásenie vozidla (pôjde do iného okresu)



1 vyplnená žiadosť o zmenu s údajmi nového držiteľa (tento nemusí byť prítomný),

2 OE alebo technický preukaz (ďalej len „TP“) a osvedčenie o evidencii vozidla (ďalej len „OEV“),

3 doklad totožnosti,

4 overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,

5 overený súhlas vlastníka vozidla alebo úradné rozhodnutie, ak o zmenu žiada držiteľ vozidla, ktorý nie je totožný s vlastníkom vozidla,

6 potvrdenie o zaplatení povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,

7 tabuľky s evidenčným číslom (ďalej len „TEČ) zostávajú, odoberajú sa v okrese, kam bolo vozidlo odhlásené,

8 bez poplatku (poplatok sa platí pri prihlasovaní).






Prihlásenie vozidla z iného okresu



1 OE (alebo TP a OEV) so zápisom odhlásenia,

2 potvrdenie o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,

3 pôvodné TEČ,

4 doklad totožnosti,

5 overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,

6 vyplnená žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (dvojstránka formátu A4),

7 kolok 2000,-Sk (ak sa nemení majiteľ, iba sa presťahuje tak kolok 1150,-Sk),

8 prívesný vozík, traktor, iné vozidlo s jednou TEČ kolok 1500,-Sk (pri presťahovaní 650,-Sk),

9 umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle.
Žabinka
16.01.08,07:18
Podotýkam, že po odhlásení vozidla je majiteľ povinný prihlásiť ho na DI do 14 dní od odhlásenia (alebo 7 dní? teraz si nie som istá), inak je pokuta myslím 2000Sk.