pepsikova
15.01.08,13:24
privítala by som študentov,hlavne skoroseniorov,prípadne seniorov..na výmenu skúseností,učiva..alebo len tak..hodiť reč..
pepsikova
15.01.08,12:34
po chorobe ma vyšupli z práce a presmerovali do ČID..a odrazu mám strašne veľa času..tak som sa rozhodla a aj prihlásila na nadstavbu na obchodnej akademii. Prekvapenie veľké-veľmi málo kníh a aj to málo sa požičiava a pendluje medzi študentami..viem,že internet je obrovská vymoženosť ale tiež je treba sa nájsť a zorientovať..takže,milí študenti,moja prosba..pomôžte,poraďte..
Zoltán Kovács
15.01.08,12:37
Nie som seniorom, ani študent dialkového štúdia, ale viem ti odporúčiť výbornú stránku:

http://referaty.atlas.sk
pepsikova
15.01.08,18:30
skutočne dobrá rada..prehrabovala som sa na stránke "referáty" a veru tam nájdem veľa potrebných informácií a veľa aj takých tém,ktoré ma zaujímajú..takže ďakujem
danushka
15.01.08,20:10
skutočne dobrá rada..prehrabovala som sa na stránke "referáty" a veru tam nájdem veľa potrebných informácií a veľa aj takých tém,ktoré ma zaujímajú..takže ďakujem

Tak nám tu občas napíšte zážitky zo školskej lavice. A držíme Vám palčeky. Keď budete chcieť v škole so spolužiakmi stredného veku vyviesť nejaké lotroviny - poradíme;)
matonni1
16.01.08,08:23
čo to pre Teba znamená skorosenior? Mám 36 a chodím na VŠ externe, patrím do tejto kategórie???
pepsikova
17.01.08,14:51
no vieš..ja mám 52 a moje okolie si ťuká na čelo,keď poviem,že idem do školy..ty si ešte mláďatko a to je fajn..chválim..občas napíš,ako to ide,ako nejde,alebo len tak..držím palce..
pepsikova
17.01.08,14:56
zasmiala som sa..ešte som len bola podať prihlášku a pri dverách fešák ako hora mi vraví:neboj,budem ti písať ťaháky"...no,nepoteším sa?..bude sa mi veru dobre študovať..
našla som dnes i nové stránky s referátmi na Zoznam,sk..dnes decká nepotrebujú ani knihy..
..pridaj nejakú lotrovinu zo svojich školských zážitkov..
ajale
17.01.08,15:33
Poznam 82 rocnu pani, ktora prezila ako mlade dievca holokaust a poziadala nedavno mojho manzela aby jej pomohol kupit dobry leptop/notebook a teraz k nej chodi jedna pani aby ju naucila pracovat na nom. Tato ciperna pani s nami bezne scypuje, posiela maily i fotografie.
matonni1
18.01.08,11:39
Nikdy nie je neskoro začať. A v pozdnejšom veku je to ako okorenenie života. aj ja som sa vrátila po rokoch do školských lavíc a je to super. Chodíme síce externe, ale stretávame sa tí istí na prednáškach a vyvádzame, odpisujeme ako deti. a druhá vec je, že to čo sa naučíš Ti naozaj nikto nezoberie. Ja si len hovorím, že som to mala urobiť už dávno a odkladala som to z roka na rok.
pepsikova
18.01.08,16:13
mohla by si napísať niečo viac o svojom štúdiu a pridať zopár zážitkov...mladé školské roky sú fajn a naša mládež nevie,o čo prichádza..ale byť žiačkou vo vyššom veku to musí byť úžasné..veľmi sa teším na moje štúdium, tiež sa rada podelím o zážitky,až nastane môj čas..teším sa na tvoju ďaľšiu návštevu..
pepsikova
18.01.08,16:22
To je úžasné,musí to byť veľmi vitálna pani a má môj obdiv..v jej veku spoznávať túto úžasnú techniku je obdivuhodné...prajem jej veľa krásnych zážitkov s počítačom a rada by som sa o nej dozvedela viac..potešili by ma tvoje častejšie návštevy..
pepsikova
20.01.08,08:56
Snorím po stránkach a hľadám,čo by sa mi zišlo..našla som výborné informácie zo slovenčiny,niečo z ekonomiky..ochota prispievateľov je neoceniteľná,len škoda veľká,že vlastne neviem,čo presne potrebujem. V škole,kde som sa prihlásila na štúdium mi asi nevedeli povedať,čo sa v mojom odbore študuje..pracovníčka bola veľmi neochotná sa so mnou baviť o predmetoch a tak sa len domýšľam..tovaroznalectvo,ekonomika obchodu,slovenský jazyk,matematika..mám na to takmer pol roka..:confused:
pepsikova
22.01.08,14:32
mrknem,či nepribudol nejaký nový študent so svojimi zážitkami..bolo by fajn vedieť,čo sa dnes vyvádza v škole..mladí i starší študenti majú iste kopec nápadov,čo a ako si v štúdiu zjednodušiť a prispôsobiť..čo a ako sa učí a ako to podávajú učitelia..
pepsikova
26.01.08,16:06
...som nakukla,či nepribudol nejaký pisateľ so svojimi jedničkami za čítanie a počítanie..ale nie..tak možno zajtra sa nájde dobrá duša,ktorá študuje na Akademii obchodu..prehodili by sme pár slov..teším sa..
pepsikova
27.01.08,16:31
..mrknem,či sa neprihlásil nejaký odvážny študent so svojimi zážitkami a skúsenosťami..rada by som bola,ale asi študenti starší i mladí nemajú čas..možno zajtra,,papááá..
renatan
28.01.08,04:55
Pri permanentnom nedostatku skrípt som veľa info našla na Wikipedia.sk, poprípade Wikipedie.cz. Síce mňa zaujímali humanitné odbory, ale možno nájdeš aj ty čo potrebuješ.
Beatris
13.02.08,14:20
Ahojte. Ja vo 44 rokov som sa tak isto rozhodla pre štúdium na vysokej škole.A rada sa dám nahovoriť na každú volovinu.Chodím tam z kolegyňou o rok staršiu. Dali sme sa nahovoriť mladým spolužiakom ako použivať ťahák.Len keď sme dostali otázky a chceli sme použiť rozum do kapsy celé sa nám to rozsypalo pod lavicu pred lavicu.Profesorka nám to chytila od hanby by sme sa prepadli pod zem.Zatial čo ona sa zaoberala nami zvyšok triedy odpisovál. Dostali sme záznam do papiera a nechala nás pokračovať, ale už sme museli použiť len svoj rozum a zvyšok triedy nám poďakoval. I takto sa dá robiť dobré skutky
pepsikova
13.02.08,19:28
...no trošku hanby si iste prežila ale čo za to nedáš,že ťa všetci študenti v tej chvíli milovali zato,že mohli opisovať...a táto sranda sa bude pamätať iste po celé štúdium...takpovediac,budeš ju mať na tanieri...
Beatris
14.02.08,07:44
Pamätať si to budem.Pretože skoro všetci urobili a ja som išla na opravné.A od toho dňa keď sme sa všetci nepoznali tak ma poznajú už všetci.............
Janca
14.02.08,07:53
pepsikova sledujem, že si "od nás" a tiež psíčkarka, kde si začala alebo začneš študovať. Inšpirovala ma tvoja chuť, len keby tie prijímačky neboli, už si na ne netrúfam... :)
Beatris
14.02.08,08:55
V Blave je jedna škola.Kde do priemeru 2,5 maturitného vysvedčenia berú bez skúšok a nie je tam matyka http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
plavčík
14.02.08,09:12
aká škola v BA do 2,5???
Beatris
14.02.08,10:03
Treba sa pozrieť:www.vsemvs.sk ma aj detašované pracoviska. Pokiaľ vie je v Nových Zámkoch, Zlaté Moravce, Trenčín, Čadca, Prešov a ešte jedno, ale to už neviem. Miesto tej matematiky sa tam venuje veľa počítačom
pepsikova
14.02.08,17:08
ahoj kamarátka,no ja idem na večerné maturitné štúdium obchodnej akademie v Prievidzi,pokiaľ viem,sú tam len nejaké pohovory,príjímačky nie...no nejako ten strach okecám...
Pepsikolák je môj psík,kríženec neviemčoho s čímkoľvek,má ma krásne obtočenú okolo prsta a je strašne žiarlivý...niet sa čo čudovať,má 11 rokov a furt je to len chlap""...teším sa ,že ešte niešo napíšeš a neboj,v škole nebijú ani nehryzú...ahoj..
pepsikova
14.02.08,17:12
...a ešte,pokiaľ som dostala správne informácie,ak máš z nejakého odboru výučný list alebo maturitu a v tom odbore chceš študovať,vraj sa príjímačky nerobia...ale neviem to na 100%...
pepsikova
09.03.08,07:10
..moji milí študenti..tešila som sa na vaše príspevky,zážitky,problémy,alebo len tak na kus reči...a asi je to štúdium naozaj vyčerpávajúce,keď nikto nič nenapíše.......a možno sa vám nechce.....
pepsikova
17.04.08,10:50
..nakuknem,či sa niekto nepridal,ale nikto..nevadí,pomáham si,ako viem..snorím, hľadám články,našla som super podanie podvojného účtovníctva,ktoré mi vrátilo do pamäte to,čo som sa kedysi učila v škole,vedľa toho sa priúčam rozumieť lepšie tomuto vynálezu (počítaču)..počula som niekde,že existujú stránky,kde sú učebnice..nie kníhkupectvá ale celé knihy,ktoré sa dajú čítať alebo stiahnuť..ak by niekto vedel,..každá informácia pomôže a nie iba mne...
pepsikova
26.04.08,16:10
..tak,dopíšem,čo som sa samonaučila..keďže asi nikto nechce prispieť..
..mám v programoch Word aj Excel..jasné,základy mám z kurzu,ale čo som vtedy odflákla,som objavila a zistila,že je to ohromne zaujímavé..
..veď na čo by mne už len bol Excel?..no povedzte..a veru som ho flákala poriadne..ale..našla som nádherne podaný kurz práce s Excelom, prelúskala som sa ním počas týždňa aj 2x a už viem, že je to super program, veľmi zaujímavý a pre toho,koho baví matika, sa dá použiť aj doma, lebo má množstvo aplikácií..už som zase múdrejšia..lebo Sato so Samom vymysleli Pomocníka a ten mi helfol..krása..

..no a medzitým,ako oddychovku som sa naučila otvárať dve okná,mať v každom z nich niečo iné a tak teraz píšem sem a súčasne mi Mireille Mathieu spieva Marcheillaissu z You Tubu...paráda..som šikovná,sa chválim..viem tiež takto preniesť video,obrázky a pomaly sa priúčam novým veciam,ktoré nájdem po ceste k niečomu..som zvedavá..a takto si tu študujem..papááá...

..škoda,že sa niekto nepodelí so svojim štúdiom..
Ofélia
26.04.08,16:26
Ja som si robila kurz práca s počítačom Word, Excel to boli základy, potom práca s PC pokročilých s pripojením na Internet, a do tretice práca s PC + účtovníctvo + angličtina.

Musím povedať že mi to veľa dalo, knihy sú o ničom treba mať absolútne vysvetlenie a hlavne dobrého učiteľa. Ja som natrafila zrovna na učiteľa čo bol vojak vo výslužbe, takže rešpekt sme mali u neho na 100% a aj muži! Bolo nás v triede asi 28 vek od 29 do 54 a mal také tenké uši že hneď vedel kto hrá na PC karty miesto aby dával pozor :)
Prvé dotyky s WORD boli dosť namáhavé lebo pracovať s myšou, o ktorej som nevedela ani kde ju mám, zapamätať si čo je titulkový panel, panel úloh.......stalo sa že jeden páncca50 ročný treskol taškou a odišiel že končí no po 2 hodinách sa vrátil. Pc ma tak chytili že som svojich spolužiakov cez prestávku učila to čo sme mali na hodinách a naučila som s PC, syna, synovce , neter, kamarátky a nakoniec sa lektor vyjadril že používam praktiky hackerov. Databázy atď mi v Exceli nerobia problém a aj programátori ktorý chodia do školy v Novom meste nad Váhom ostali začudovaný, že zo sprostých kurzov som sa naučila viac ako oni v škole :). Od lektora mám 2 knihy ktoré sám vydal a sú v celku fajn!
pepsikova
07.05.08,16:58
Rada by som sa dozvedela od niekoho,kto už absolvoval kurz PC pre pokročilých....o čom je,čo sa tam dá naučiť a v čom by mi pomohol..ide o to,že mám možnosť si vybrať z dvoch kurzov (druhý je Registračná pokladnica,ktorý by sa mi tiež zišiel do budúcnosti), ..neviem,pre ktorý sa rozhodnúť.
Poradí a napíše niekto?..
pepsikova
07.05.08,17:03
..tak,dopíšem,čo som sa samonaučila..keďže asi nikto nechce prispieť..
..mám v programoch Word aj Excel..jasné,základy mám z kurzu,ale čo som vtedy odflákla,som objavila a zistila,že je to ohromne zaujímavé..
..veď na čo by mne už len bol Excel?..no povedzte..a veru som ho flákala poriadne..ale..našla som nádherne podaný kurz práce s Excelom, prelúskala som sa ním počas týždňa aj 2x a už viem, že je to super program, veľmi zaujímavý a pre toho,koho baví matika, sa dá použiť aj doma, lebo má množstvo aplikácií..už som zase múdrejšia..lebo Sato so Samom vymysleli Pomocníka a ten mi helfol..krása..

..no a medzitým,ako oddychovku som sa naučila otvárať dve okná,mať v každom z nich niečo iné a tak teraz píšem sem a súčasne mi Mireille Mathieu spieva Marcheillaissu z You Tubu...paráda..som šikovná,sa chválim..viem tiež takto preniesť video,obrázky a pomaly sa priúčam novým veciam,ktoré nájdem po ceste k niečomu..som zvedavá..a takto si tu študujem..papááá...

..škoda,že sa niekto nepodelí so svojim štúdiom...


..no a podobný pomocník pracuje aj vo Worde,je tam všetko podrobne,takže zanedbané sa dá krásne doučiť a hneď aj otestovat v pomocných testoch..je to paráda...
..teraz sa mordujem s Internet Expolorerom,-Poznámkovým blokom ONENOTE..no,veľmi sa mi nedarí..ak by mal niekto skúsenosti,podeľte sa..
arizona
07.05.08,19:53
Ja by som si asi vybrala PC pre pokročilých. Vo firme sme mali 3 reg.pokladne,každá bola iná.A školenie ku každej trvalo chvíľku.
Dnes väčšina firiem aj tak fakturuje cez PC.
Tam máš väčší rozsah,potom nás niečo naučíš:D
pepsikova
08.05.08,17:19
Ja by som si asi vybrala PC pre pokročilých. Vo firme sme mali 3 reg.pokladne,každá bola iná.A školenie ku každej trvalo chvíľku.
Dnes väčšina firiem aj tak fakturuje cez PC.
Tam máš väčší rozsah,potom nás niečo naučíš:D..


ďakujem za radu,poslúchnem ťa,zistila som,že tých pokladníc je veľa....dííííky...
janomila
21.05.08,14:31
No moji milí, ja sa práve pripravujem na prijímačky na TNUAD Trenčín odbor pers. management. Pri štúdiu podkladov k prijímačkám-ekonómia,psychológia,matematika:mee:,angličtina je mi ťažko už teraz. Mám 36 rokov, tri deti a poďme ho na školu. Síce sa snažím pripraviť sa ako je v mojich silách, ale pri predstave mladých dravých rozbehnutých čerstvých maturantov dostáva moje ego rozmery záhradného trpaslíka. Ale utešujem sa tým, že nie som na tom tak len ja, je nás takých študentov-seniorov viac a keď ma nezoberú, nebudem ani prvá ani posledná a o rok skúsim zas. Bola by som rada, keby mohol niekto poradiť s testami, ale zázraky sú asi len v rozprávkach a správne odpovede mi v záhradke nenarastú
wagner
21.05.08,15:55
mimotemy S testami Ti neporadím, ale ja som tiež študovala popri zamestnaní. V 25 rokoch som išla na večernú priemyslovku a to rovno na strojarinu, ja -vyučená predavačka. Triedny ma privítal, že ďalší adept na vypadnutie po pol roku. Mal smolu, jediná som bola vyznamenaná. ( chválim sa:---). Po ukončení som išla v 33 rokov na vyskú - samozrejme na strojarinu. Promócie som mala v deň mojich 38 narodenín :) . Potom som ešte študovala na ďalšej - mám 6 semestrov a kvôli náročnej práci som to ukončila. Zdravie mi bolo prednejšie. I keď študujem stále, mám certifikáty a osvedčenia potrebné pre rôzne druhy zamestnaní. Život bez neustáleho vzdelávania si v dnešnej dome ani neviem predstaviť.
pepsikova
21.05.08,17:02
No moji milí, ja sa práve pripravujem na prijímačky na TNUAD Trenčín odbor pers. management. Pri štúdiu podkladov k prijímačkám-ekonómia,psychológia,matematika:mee:,angličtina je mi ťažko už teraz. Mám 36 rokov, tri deti a poďme ho na školu. Síce sa snažím pripraviť sa ako je v mojich silách, ale pri predstave mladých dravých rozbehnutých čerstvých maturantov dostáva moje ego rozmery záhradného trpaslíka. Ale utešujem sa tým, že nie som na tom tak len ja, je nás takých študentov-seniorov viac a keď ma nezoberú, nebudem ani prvá ani posledná a o rok skúsim zas. Bola by som rada, keby mohol niekto poradiť s testami, ale zázraky sú asi len v rozprávkach a správne odpovede mi v záhradke nenarastú.


...šikovné dievča..vedomosti síce v záhrade nerastú,ale počkaj,aká budeš pyšná a usilovná medzi tými mladými,dravými...a ty sa medzi seniorov nepočítaj,teraz ti patrí celý svet a všetko sa ti zmestí do hlávky raz-dva..držím ti palce silno,určite ťa prijmú...
..ešte by si mohla snoriť podobne,ako ja,napríklad na "azet,zoznam,centrum...sú sekcie ""vzdelávanie"" a tam je veľmi veľa všeličoho pre štúdium,tak možno nájdeš niečo potrebné pre seba:.chodím aj na české servery,aj tam je toho kopa..
..a v úvode tejto témy,asi v treťom príspevku, je adresa,tak klikni..všetko sa ti podarí,len musíš veľmi chcieť...
Hlinkovx
21.05.08,17:14
No moji milí, ja sa práve pripravujem na prijímačky na TNUAD Trenčín odbor pers. management. Pri štúdiu podkladov k prijímačkám-ekonómia,psychológia,matematika:mee:,angličtina je mi ťažko už teraz. Mám 36 rokov, tri deti a poďme ho na školu. Síce sa snažím pripraviť sa ako je v mojich silách, ale pri predstave mladých dravých rozbehnutých čerstvých maturantov dostáva moje ego rozmery záhradného trpaslíka. Ale utešujem sa tým, že nie som na tom tak len ja, je nás takých študentov-seniorov viac a keď ma nezoberú, nebudem ani prvá ani posledná a o rok skúsim zas. Bola by som rada, keby mohol niekto poradiť s testami, ale zázraky sú asi len v rozprávkach a správne odpovede mi v záhradke nenarastú

poteším ťa, ja sa pripravujem na tie isté prijímačky...
ludmilla
21.05.08,18:51
Dievčence obdivujem vás a držím palce, sama som študovala pri troch deťoch a z toho najmenšie malo rok, keď človek chce dá sa to, samozrejme za podpory ostatných členov rodiny. V skutočnosti to funguje tak, že i keď skriptá práve nie su v dosahu, vždy sa nájde niekto šilovný, či už študent alebo profesor, ktorý materiál dodá a potom fotí celý krúžok a robia sa kôpky.
Najdôležitejšia je spolupráca v kolektíve. Držím palce a tiež pridávam pomocníčkov:
http://www.studentske.sk/ (http://www.studentske.sk/)
http://www.tahaky-referaty.sk/ (http://www.tahaky-referaty.sk/)
http://www.antiskola.eu/
great.zv
22.05.08,10:29
tiež by som chcela na sebe "popracovať" - mojom vzdelaní, ekonomika - účtovníctvo. Viete mi niečo poradiť? A ako sa tu už písalo - tiež patrím k už "odrasteným" maturantom (45) :D:D
Macka
22.05.08,11:46
Aj ja sa pripájam, mám strednú školu odevnú ,ale už dávno vo svojom obore nepracujem,kedže ma vždy lákala ekonómia.Tak sa k nej postupne prepracovávam,spravila som si kurzy účtovníctva, kurzy PC a pracovala som ako účtovníčka PÚ dva roky,teraz robím dievča pre všetko vrátane jednoduchého účtovníctva v jednej malej firme.Vždy som túžila po VŠ ,ale moji rodičia nemali na to peniaze ,potom som sa vydala, na štúdium nebolo času pri detoch ,kedže manžel bol na týždňovkách a nemal kto pomôcť.Teraz by som už aj časovo mohla,ale zas mám dcéru na výške v Čechách prvý rok ,a druhá chce ísť o rok.A tak kvôli financiám to už bohužiaľ nepôjde.Tak Vám všetkým v dobrom závidím.Vždy som bola dobrá študentka aj maturity za jedna,ale bohužiaľ takto to život zariadil.Mám 40 rokov a už sa na vysokú asi nedostanem,tak aspoň študujem angličtinu callanovou metódou a veĺmi ma to baví.To nie je až tak finančne náročné ,a baví ma to. Dúfam,že to v živote ešte využijem.Takže držím palce všetkým študákom v strednom veku.určite to ide ,aj keď možno pomalšie ako za mlada,ale keď sa chce všetko sa dá...
janomila
22.05.08,12:09
Ďakujem za dobré rady z porady, milí moji. Už som si našla stránku referáty, vďaka nej som včera skoro dokončila testové otázky z ekonómie. Budem sa snažiť držať zubami-nechtami na tých prijímačkách. Som človek dosť ctižiadostivý, ale v našej firme to funguje tak, že pokiaľ človek nemá to správne priezvisko, nedostane sa preč od pásu.A tak po trojročnom státí pri páse som pragmaticky zvážila svoje možnosti a boli len dve- zmeniť to priezvisko alebo zlepšiť vzdelanie. Nuž a bolo to jasné. Hoci u nás by sa mi mohlo stať, že aj s vysokou školou budem stáť ďalej pri páse, ale našťasti nie sme jediná firma nielen na okolí, ale aj na ulici. Aj mne rodina drží palce, takže už mi asi chýba len tá príslovečná kvapka šťastia a bude to dobré.:o:o:o
Zdeni
24.05.08,18:47
poteším ťa, ja sa pripravujem na tie isté prijímačky...

Takže sa nás v Trenčíne 11.6. stretne viac. Ja som si dala na PMLZ do PD takže budeme spolužiačky.;) Už len zmáknuť tie testy. ...........ozaj ako ste na tom? Máte už vypracované testové otázky?:eek::D
pepsikova
25.05.08,05:46
MACKA...keby som ja mala 40 rokov...ty nemysli hneď na peniaze..tvoje dcéry ako vysokoškoláčky majú možnosť využiť príspevky od štátu,alebo Únie a neviem ešte odkiaľ..ale ty si môžeš splniť sen,tak to aspoň skús...
Hlinkovx
25.05.08,07:21
Takže sa nás v Trenčíne 11.6. stretne viac. Ja som si dala na PMLZ do PD takže budeme spolužiačky.;) Už len zmáknuť tie testy. ...........ozaj ako ste na tom? Máte už vypracované testové otázky?:eek::D

ja mám 10.6. prijímačky v trenčíne na škole...tiež PMLZ ... ale či zmáknem testy to uvidíme..:rolleyes:
nejako sa nad tým moc nezaťažujem..
buď sa podarí alebo nie...:---
NJ mám, Psychológiu mám, a ekonomicku a ekonómiu som ešte ani nevidela..
a o matike radšej pomlčím... :D:D:D
a keď ma nevezmú sem.. v Prievidzi by mali otvárať ešte
VŠEMvs - je to súkromná školo - platí sa o čosi viac - ale berú bez prijímačiek - maturitné vysvedčko do 2,5 priemer a ten teda ani zďaleka neprekračujem....tak budem zavadzať na tejto škole :D
Zdeni
25.05.08,11:46
ja mám 10.6. prijímačky v trenčíne na škole...tiež PMLZ ... ale či zmáknem testy to uvidíme..:rolleyes:
nejako sa nad tým moc nezaťažujem..
buď sa podarí alebo nie...:---
NJ mám, Psychológiu mám, a ekonomicku a ekonómiu som ešte ani nevidela..
a o matike radšej pomlčím... :D:D:D
a keď ma nevezmú sem.. v Prievidzi by mali otvárať ešte
VŠEMvs - je to súkromná školo - platí sa o čosi viac - ale berú bez prijímačiek - maturitné vysvedčko do 2,5 priemer a ten teda ani zďaleka neprekračujem....tak budem zavadzať na tejto škole :D
Silvi, ty máš 10.6.?:confused: My s Erikou 11.6. v Trenčíne.
Hlinkovx
25.05.08,14:34
Silvi, ty máš 10.6.?:confused: My s Erikou 11.6. v Trenčíne.
ta ja mám 10.6.2008 už som to pozrela tri krát :D:D
asi vedeli, prečo nás spolu nedali... bo také rošambo tam ešte nemali:---
janomila
26.05.08,06:07
ja mám prijímačky 10.6. v Trenčíne. Už sa teším:D:D:D. Trochu sa spolieham aj na pomoc "vyššej moci", pretože akosi nie som schopná za tri týždne naštudovať to, čo som skoro dvadsať rokov zabúdala. A tak sa chystám nadrviť vypracované testy(zapojila sojm celú rodinu aj známych:---) a ak ma zoberú, zostanú mi minimálne tri mesiace na nejaké doučko. Takže nám všetkým, ktorí sme sa dali na boj, držím palce a želám veľa šťastia.
great.zv
26.05.08,07:55
Takže sa nás v Trenčíne 11.6. stretne viac. Ja som si dala na PMLZ do PD takže budeme spolužiačky.;) Už len zmáknuť tie testy. ...........ozaj ako ste na tom? Máte už vypracované testové otázky?:eek::D

čo je PMLZ? :o a môžeš prosím poradiť kontakt? dík
pietruš
26.05.08,15:05
caute, chystam sa na bakalarske studium na EU a neviem co si mam nastudovat na prijimacky, vseobecny rozhlad, ekonomia a matematika je siroky pojem a ja som uz 11 rokov po maturite, prosim nema niekto nejaky priklad testov, alebo na co sa mam zamerat?
pietruš
26.05.08,15:08
prosim, odkial amte testove otazky? ja by som ich surne potrebovala?
pietruš
26.05.08,15:22
ahoj potrebovala by som tiez tie testy mam 29 a zo skoly si pamatam malo, prijimacky su za 3 tyzdne, prosim pomoooc
Zdeni
26.05.08,16:18
My sme testy dostali spolu s pozvánkou na prijímačky. Dostali sme CD, kde je nejaký materiál - no nič moc, a aj testové otázky.
Ty si nič nedostala, iba pozvánku?
Zdeni
26.05.08,16:22
čo je PMLZ? :o a môžeš prosím poradiť kontakt? dík
Personálny manažment a ľudské zdroje - štúdijný odbor na fakulte sociálno- ekonomických vzťahov na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka. www.tnuni.sk (http://www.tnuni.sk)
pietruš
27.05.08,05:31
ano, len pozvanku a este moznost pripravnych kurzov z cudzieho jazyka, ale ja mam problem s tou matikou a ekonomiou - neviem este co obnasa vseobecny rozhlad. Kde by som zohnala take CD?
Alebo nejaku knihu?
Macka
27.05.08,07:20
MACKA...keby som ja mala 40 rokov...ty nemysli hneď na peniaze..tvoje dcéry ako vysokoškoláčky majú možnosť využiť príspevky od štátu,alebo Únie a neviem ešte odkiaľ..ale ty si môžeš splniť sen,tak to aspoň skús...

Si strašne zlatá,ďakujem.No ako všetky mamy myslíme predovšetkým na deti.Moja staršia dcéra študuje prvým rokom v Brne,takže žiadne príspevky od štátu nedostávame ,a druhá maturuje o rok a chce to tiež skúsit v Čechách .Takže to málo čo zarobíme, pôjde na ich štúdium. A to som sa zaprisahala ,že aj keď budeme žiť ťažko, dcéram umožním študovat,kedže sa obe výborne učia ,a ja som tú možnost nemala.Nebudem im môct dat materiálne statky,ale vzdelanie im nikto nevezme , a snáď sa mi to niekedy v starobe vráti.Ale ja nezúfam, ved vyskoškolský titul nie je všetko , a tak sa budem po trošičke vzdelávat aj bez neho.Začala som angličtinou a ďalej uvidíme. Ale ďakujem za príspevok.
Zužu
27.05.08,07:43
caute, chystam sa na bakalarske studium na EU a neviem co si mam nastudovat na prijimacky, vseobecny rozhlad, ekonomia a matematika je siroky pojem a ja som uz 11 rokov po maturite, prosim nema niekto nejaky priklad testov, alebo na co sa mam zamerat?

ja som externe ukončila 4. semester na EU , mám po skúškach a užívam si voľné dni bez učenia. Na prijímačky som šla s tým, že budem mať šťastie a spravím alebo nespravím, ťažkú hlavu som si nerobila. na matiku som chodila na súkromne doučovanie, ekonómiu som sa učila z predpísanej literatúry a nemčinu som riskla. tie testy sa naučiť nedali. Knihy som požičala mojej známej , ktorá sa tiež chystá na prijímačky, tak bohužiaľ neviem pomôcť. Držím palce, nech sa prijímačky vydaria. Keď som sa rozhodla, že idem do školy akurát moja rodina mi držala palce, ostatní sa na mňa pozerali "či mám všetkých v poriadku" v takom veku študovať (42). Do budúcna ponúkam pomoc vo forme skrípt a rôznych materiálov k učeniu. Veľa šťastia
pietruš
27.05.08,08:39
dakujem za podporu, mne nikdy matika nesla a nemam ani doucovanie, take stastie nebudem mat urcite, aby som tie prijimacky spravila nahodou, ale uvidime....
kazdopadne klobuk dole
Zužu
27.05.08,09:13
treba myslieť pozitívne a na externé vezmú aj na odvolanie hlavne keď sú to vysunuté pracoviská, alebo ideš priamo do Blavy?
pietruš
27.05.08,09:31
Hej idem do Blavy, lebo tu byvam, no uvidíme............
diky za podporu............
pepsikova
29.05.08,12:32
Personálny manažment a ľudské zdroje - štúdijný odbor na fakulte sociálno- ekonomických vzťahov na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka. www.tnuni.sk (http://www.tnuni.sk)..



...super.že si pridala link,to sa tu zíde....prosím,ak ešte viete o stránkach,kde sa dá nájsť nejaký rozum"",pridajte..



...držím palčoky,nech sa vám prijímačky podaria,aby sme mali v zime čo robiť..
janomila
02.06.08,15:14
Milí poraďáci, neviete mi niekto povedať v akom pomere sú testové otázky z jednotlivých oblastí na prijímačkách? Koľko je z matiky, koľko je z ekonomie, z psychológie a jazyka? Týka sa to TNUAD Trenčín, Personálny management. Počula som, že je to každý rok približne rovnaké. Tak aby som aspoň približne vedela, čomu a koľko sa venovať. Dúfam, že sa nájde niekto, kto má o tom prehľad. Zatiaľ vďaka.:):):)
pepsikova
27.06.08,20:02
..tak už to mám čierne na bielom,že od septembra som študentka...zmluva podpísaná,poplatok zaplatený a moje kamošky si ťukajú na čelo a zvlákajú mi krásne keramické perá a pentelky a zošity,bloky...môžem veru študírovať aj 5 rokov..
..ale aby som sa pochválila,stihla som sa naučiť rôzne zákony,kopu paragrafov,ktoré sú také pokrútené,až strach-ale potrebujem ich na skúšku z odbornej spôsobilosti,ktorá neviem kedy bude,ale hlavne,že som pripravená..veď ministerstvo má čas...(a ja mám pocit,že čím viac sa to učím,tým som sprostejšia..to len tak ma okraj)



..tak a rada by som vedela niečo nové aj od mojich prispievateliek,ktoré sa chystali na skúšky na vysokú...že by ani jednu neprijali,sa mi nechce veriť..





..jaj,som zabudla napísať,kvoli čomu vlastne tú skúšku idem robiť..mohla by byť zo mňa celkom pekná sbs-kárka...
arizona
27.06.08,21:10
..tak už to mám čierne na bielom,že od septembra som študentka...zmluva podpísaná,poplatok zaplatený a moje kamošky si ťukajú na čelo a zvlákajú mi krásne keramické perá a pentelky a zošity,bloky...môžem veru študírovať aj 5 rokov..
..ale aby som sa pochválila,stihla som sa naučiť rôzne zákony,kopu paragrafov,ktoré sú také pokrútené,až strach-ale potrebujem ich na skúšku z odbornej spôsobilosti,ktorá neviem kedy bude,ale hlavne,že som pripravená..veď ministerstvo má čas...(a ja mám pocit,že čím viac sa to učím,tým som sprostejšia..to len tak ma okraj)



..tak a rada by som vedela niečo nové aj od mojich prispievateliek,ktoré sa chystali na skúšky na vysokú...že by ani jednu neprijali,sa mi nechce veriť..





..jaj,som zabudla napísať,kvoli čomu vlastne tú skúšku idem robiť..mohla by byť zo mňa celkom pekná sbs-kárka...

Gratulujeme, držíme palce a prajeme "samé dobré známky";):):D!
myrtus
28.06.08,04:14
Macka, v Nitre sú možnosti na štúdium. Obidve nitrianske VŠ ponúkajú možnosť štúdia na Univerzite tretieho veku. Veľmi podobnú situáciu som prežila aj ja, tak chodím aspoň na UTV UKF. Nebudem mať titul, "iba" splnený sen:-)
kukurička
28.06.08,06:17
Pepsi jedna utajená. Ja sa čudujem, kde tá behá, či zavára, alebo išla na Malorku, keď jej tu toľko není. Študentka, zákony, paragrafy...? Tak takto budeš tráviť voľný čas? Ander by povedal: "Študuj, keď na to máš!" Držím ti palce, ty na to ozaj máš rozumu dosť.
Hlinkovx
29.06.08,06:07
ja si myslím, že ešte len všetci čakáme na rozhodnutie o prijatí resp. neprijatí
jess
29.06.08,19:00
ja si myslím, že ešte len všetci čakáme na rozhodnutie o prijatí resp. neprijatí

Silvik, kde sa chystáš ???? Prezraď...:):):)
pietruš
30.06.08,06:07
Zdravim vsetkych!
dakujem za rady, prijali ma na tu ekonomicku, aj ked som z matiky ani nazatala, musela som nahrabat body v logike a jazyku :)
janomila
30.06.08,15:56
Mna neprijali na LZPM do Trenčína. Na nete mi napísali, že pre nesplnenie podmienok. Nechápem akých, keď test som napísala na 146 bodov. Minulý rok stačilo aj 120 bodov na prijatie. Tento rok bolo minimum 120 a ja som nesplnila podmienky. To ma teda podrž. Pošlem odvolačku a uvidím. Ešte nemám vyrozumenie na enviromentálne inžinierstvo do Púchova, dúfam, že aspoň tam ma zoberú. Aj keď aj oni si dávajú načas. Všetkým, ktoých prijali srdečne gratulujem a želám, aby sa im v štúdiu darilo a dotiahli ho do úspešného konca.
Zdeni
30.06.08,16:50
Mňa prijali.:) Mala som 155 bodov na teste. V Trenčíne na ĽZPM - detašované v PD. Takže som od septembra študentka. Dúfam len, že do konca..............:eek::D
veronikasad
30.06.08,17:34
Macka, v Nitre sú možnosti na štúdium. Obidve nitrianske VŠ ponúkajú možnosť štúdia na Univerzite tretieho veku. Veľmi podobnú situáciu som prežila aj ja, tak chodím aspoň na UTV UKF. Nebudem mať titul, "iba" splnený sen:-)
myrtus, presne si to vystihla, je to aj o splnenom sne. Štúdium na detašovanom pracovisku nitrianskej UTV v Prievidzi som končila pred rokom a dalo mi veľa. Nie, tu nejde o žiadny titul ...
A vieš kedy som sa preň rozhodla ? Na promociach mladšej dcéry /obidve úspešne skončili štúdium na VŠ, ktoré som financovala sama/
pietruš
01.07.08,05:06
nam povedali, že si mame pozrieť po príjimačkách body na internete a každý kto má nad 153 z 300 je prijatý
myrtus
01.07.08,15:13
UTV odporúčam každému. Primerané nároky na "seniorov" a zamestnaných, zároveň však dostatok informácií z oblasti, ktorá ma zaujíma, nové podnety a vzťahy. Titul už v mojom veku naozaj nepotrebujem. Keď som bez neho prežila doteraz...
Občas sa stretnem s ľuďmi, ktorí majú chuť si poťukať na čelo, keď rozprávam o škole:-)
pepsikova
01.07.08,20:16
Mna neprijali na LZPM do Trenčína. Na nete mi napísali, že pre nesplnenie podmienok. Nechápem akých, keď test som napísala na 146 bodov. Minulý rok stačilo aj 120 bodov na prijatie. Tento rok bolo minimum 120 a ja som nesplnila podmienky. To ma teda podrž. Pošlem odvolačku a uvidím. Ešte nemám vyrozumenie na enviromentálne inžinierstvo do Púchova, dúfam, že aspoň tam ma zoberú. Aj keď aj oni si dávajú načas. Všetkým, ktoých prijali srdečne gratulujem a želám, aby sa im v štúdiu darilo a dotiahli ho do úspešného konca...


..veru,len napíš odvolanie,si predsa múdra,tak neviem,čo sú takí prieberčiví..len nech ťa pekne zoberú..

..ale taká enviromentálna inžinierka by si tiež nebola na zahodenie...držím palčoky silno...
pepsikova
01.07.08,20:26
..tak..dúfam,moje milé študentky,že si zachováme vernosť a budeme sa stretávať tu a písať,ako sa nám študuje a možno aj nejakú tú lotrovinku vymyslíme...a snáď sa nám podarí to dobojovať až do konca...prajem vám veselé prázdniny,dovolenky a nech vám je dobre..teším sa na vás v septembri..
janomila
11.07.08,18:07
..


..veru,len napíš odvolanie,si predsa múdra,tak neviem,čo sú takí prieberčiví..len nech ťa pekne zoberú..

..ale taká enviromentálna inžinierka by si tiež nebola na zahodenie...držím palčoky silno...
Síce oneskorene, ale ďakujem. Dnes som bola na zápise na enviromentálne inžinierstvo, tam ma prijali. Aspoň niečo. Ale aj tak si tú odvolačku pošlem. Nakoniec mi napísali, že som podmienky splnila, ale nemajú pre mňa miestočko. A to vyrozumenie bolo napísané takou štylistikou, že som ani nestíhala žasnúť. Ja osobne by som sa hanbila niekomu poslať taký oficiálny dokument. Aj to svedčí o úrovni nášho školstva. Všetkým študentom ( seniorom aj juniorom ) prajem veľa pohody, oddychu, aby sme nabrali veľa síl na rozbeh do nového školského roku.:):):)
pepsikova
06.08.08,16:13
Krásny deň prázdninový prajem všetkým...idem sem kuknúť a prispejem svojou troškou..
.."janomila",veru nie každý študovaný na vyššom poste vie písať listy a o chovaní už ani nehovorím,ale to sú len detaily,ktoré vnímame,keď sa nám deje krivda,teš sa,že budeš múdrejšia ako nejaká,čo nevie štylizovať,som rada,že budeš inžinierka..

..a ja som si spestrila prázdniny kurzom SBS a dnes som urobila štátne skúšky..veru riadne ťažké paragrafy a zákony mi precvičili závity v makovičke a zistila som,že sa tam ešte niečo navyše zmestí..a už sa neviem dočkať 8.septembra..tak si ešte kúsok leta užime a hurááá..do školy..papááá..
wagner
06.08.08,19:00
Takže gratulujem, kde to budeš robiť SBS? Aby som vedela, kde nemám mať dlhé prsty:D . Ideš študovať na ekonomickú v Prievidzi? Neboj, zvládneš. Ja som študovala celý život, aspoň nebudeš mať čas starnúť. Platí staré známe že,"mladí sme, kým študujeme":)
pepsikova
08.08.08,13:01
Ahoj, moja milá "wagner"..idem na "kalinu" v PD..tri roky..večerne..márnosť šedivá a susedy si klopkajú na čelo...

..a SBS?..veru neviem, lebo vieš, ako radi firmy zamestnávajú invalidov..aj keď ja invalidne nevyzerám,papier nepustí, takže ešte neviem, začnem to riešiť až od pondelka..

..krásny víkend ti aj všetkým študentom..
pepsikova
26.08.08,20:04
..tak..moje milé skoroštudentky,prázdniny sa nám končia a mne sa škola začína 8.9.....dnes som zažila milú príhodu v obchode s taškami..len tak som obzerala kabely,tašky a predavačka sa ma pýta,že s čím mi môže pomôcť.,no tak som povedala,že obzerám tašku do školy..
..jasnačka,trapas,lebo ma chcela nasmerovať medzi ruksaky pre školákov no a keď som povedala,že to pre mňa,len-len že si neťukla na čelo..
..cez prázdniny sa mi podarilo urobiť tie SBS-skúšky a onedlho idem aj do práce..bude mi veselo,nudiť sa veru nebudem..


..teším sa dopredu,že prispejete niečím veselým a prípadne vymeníme vedomosti,veď viac hláv viac vie...
pepsikova
12.09.08,17:07
Fajn večer vám,milí študenti.
najprv sa chcem poďakovať za bodíky..neviem,čím som si zaslúžila ale potešili ma.
Téma sa nám nerozbieha,asi ešte nemáte nič veselé..ja veru tiež nie..v prvý deň v škole som sa dozvedela ""novinku""-naše chudobné školstvo nám nedá učebnice,vraj sami nemajú a tak som sa rozhodla zamilovať sa do internetu,ak ho budem veľmi ľúbiť,vysype mi všetky svoje vedomosti a mne sa bude študovať krásne a v pohode...teda som ja prefíkaná mrcha,ale nenarobím nič.
Učky sa zdajú fajn,učivo nie ťažké,píšem ako český žandár,lebo miláčik internet sype info jedna radosť a tlačiareň naduto mlčí..nedostať náplň...spikli sa proti mne všetky neprajnícke živly""",ale ja to zvládnem.
A budem tu teraz často,moje milé kamošky -študentky,tak napíšte niečo veselé aj vy,nech sa svet nesmeje iba na mne.

P.S....skúšky splnili účel..práca sa mi páči a je tam fajn,i keď je to len na skúšobnú dobu..
janomila
12.09.08,17:45
Po prázdninovej prestávke sa aj ja znova vraciam do našej "školáckej" debaty. Dnes som zažila šok. Po tom, ako som si všetko vybavila na enviroment v Púchove, mi dnes prišiel doporučený list z TN, že ma prijímajú na personálny manažment. Videli ste už niekedy 36 ročnú ženu skákať od radosti zopár metrov do výšky? Nie? Tak to ste mali byť dnes u nás. Niekto im vypadol a ja som bola hneď pod čiarou a tak ma zobrali. Všetko som si obtelefonovala úplne happy z toho všetkého. Takže 22.9. nastupujem na PM. Možno to niekomu príde čudné, ale ja sa teším na tú drinu pri štúdiu. Moje mozgové závity sa už nemôžu dočkať na novú papanicu v podobe všetkých info, ktoré budú musieť vstrebať. Takže milí študenti-skoroseniori, tešte sa so mnou. Všetkým vám držím palce, aby ste do nového školského roku vykročili tou správnou nohou.:):):)
pepsikova
13.09.08,15:51
Milá Janomilka,viem si ťa predstaviť úplne lajf..najväčšia radosť je nečakaná radosť..tak ti držím palčoky a nech sa ti darí a nezabudni sem písať!!!!...čo a ako je v škole..
beandy
17.09.08,11:50
Ahoj, presne viem čo cítiš, lebo ja som na tom podobne. Mám tiež 36 rokov a idem 22.9.08 prvý krát na výšku. Držme si palce!
pepsikova
20.09.08,06:27
..moje milé študentky,čo to je "náuka o spoločenstve"?..kedysi bolo niečo podobné a volalo sa to "občianska náuka,tak neviete náhodou,či to má nejaký súvis?Lebo fakt neviem,kde k tomuto predmetu niečo nájsť.Neviem,o čom to je.
arizona
20.09.08,06:35
pepsikova, sledujem, že ťa tá školička baví a berieš to vééľmi vážne.
Želám, nech Ti tá chuť vydrží až do konca:):):)
Nepomôže Ti trochu tento link?
http://www.antiskola.eu/referaty/index.php?page=show_info&obl=24
myrtus
20.09.08,07:42
V reči mladších študentov: NOS-ka. Bývalá občianska náuka, teraz maturitný predmet (podľa výberu). Mám doma študentov, napíš bližšie, čo hľadáš
pepsikova
21.09.08,18:15
pepsikova, sledujem, že ťa tá školička baví a berieš to vééľmi vážne.
Želám, nech Ti tá chuť vydrží až do konca:):):)
Nepomôže Ti trochu tento link?
http://www.antiskola.eu/referaty/index.php?page=show_info&obl=24


..ahojky,milá Arizona,ten link poznám a je tam veľmi veľa múdrych vecí,snorím tam skoro denne...ďakujem ti..
pepsikova
21.09.08,18:20
V reči mladších študentov: NOS-ka. Bývalá občianska náuka, teraz maturitný predmet (podľa výberu). Mám doma študentov, napíš bližšie, čo hľadáš

Ahojky Myrtus,no mojka,fakt neviem,kde začať,lebo nemám ani osnovu,čo sa tam v prvom ročníku učí a čo mám hľadať.Ak budeš môcť,napíš aspoň obsah knihy a ja už niekde potrebné vysnorím.
P.S.musím zmaturovať,synovia mi sľúbili vnúča ako dar k maturite,lebo vraj babka- školáčka sa im nevidí:)))))))
myrtus
22.09.08,14:40
Ahojky Myrtus,no mojka,fakt neviem,kde začať,lebo nemám ani osnovu,čo sa tam v prvom ročníku učí a čo mám hľadať.Ak budeš môcť,napíš aspoň obsah knihy a ja už niekde potrebné vysnorím.
P.S.musím zmaturovať,synovia mi sľúbili vnúča ako dar k maturite,lebo vraj babka- školáčka sa im nevidí:)))))))

Knihy nemám, musela by som opisovať zo zošitov synove poznámky...
Pomôže ti pri hľadaní toto?
Základné témy:
1. Psychológia /vývin psychiky, úloha dedičnosti, učenie,psych.schopnosti, psych.zdravie, stres,
2.Politológia /vznik a podstata štátu, formy štátu, demokracia, základy práva, Ústava SR,
3.Filozofia /dejiny filozofie - grécka, renesančná, novodobá..
4. Právo /občiansky, obchodný zákonník,obč.súdny poriadok, ochrana ľud.práv,pracovné, medzin. právo/
5. Ekonómia - základné ekon. pojmy, výrobné faktory, zdroje.../
6. Sociológia /rodina,kultúra, sociálne skupiny, socializácia.../
7. Religionistika
pepsikova
22.09.08,17:32
Knihy nemám, musela by som opisovať zo zošitov synove poznámky...
Pomôže ti pri hľadaní toto?
Základné témy:
1. Psychológia /vývin psychiky, úloha dedičnosti, učenie,psych.schopnosti, psych.zdravie, stres,
2.Politológia /vznik a podstata štátu, formy štátu, demokracia, základy práva, Ústava SR,
3.Filozofia /dejiny filozofie - grécka, renesančná, novodobá..
4. Právo /občiansky, obchodný zákonník,obč.súdny poriadok, ochrana ľud.práv,pracovné, medzin. právo/
5. Ekonómia - základné ekon. pojmy, výrobné faktory, zdroje.../
6. Sociológia /rodina,kultúra, sociálne skupiny, socializácia.../
7. Religionistika.


...mojka,veľmi ti ďakujem,dnes sme mali prvé dve hodiny a niečo nám profesorka aj nadiktovala,ale toto mi pomôže,lebo o tom sme dnes hovorili,takže si len nájdem a doplním...pomohla si mi veľmi,ďakujem...
janomila
22.09.08,19:01
Milá pepsíková (toto oslovenie priezviskom je strašné), to vnúčatko mi príde ako cééélkom dobrá motivácia. Spojíš príjemné s užitočným a Tvoje deti sa budú radostne vyčerpávať robením detičiek. :DTomu sa hovorí psychológia.A nemyslím to ironicky. Ja som si dnes odkrútila zápis, vyfasovala som index a keď som natešená prišla domov, musela som deťúrencom vysvetľovať, že je to moja žiacka knižka. A moje dievčence chcú zajtra riešiť s pani učiteľkou, prečo oni ako prváčky žiacku knižku nemajú, keď mama ako prváčka už svoju má. To by som chcela vidieť výraz v jej tvári, keď to bude riešiť. V sobotu idem prvýkrát naostro. Uvidím. Minulý týždeň som bola na prípravnom kurze v Púchove, zaplatila som si ho a matiku budem potrebovať aj v TN, takže som to využila. Desila som sa matiky, a nakoniec som skončila pred katedrou a namiesto pána docenta som vysvetľovala nechápavým spolutrpiteľom, prečo sa má príklad riešiť tak, ako som ho vyriešila ja. Proste super. Zisťujem, že s mozgom je to asi ako s vínom-čím je starší, tým je lepší. Len smola, že si to často nepamätá. :D:D:D Tak sa moja prekne uč, aby si bola úplne super vzdelaná babka.:)
pepsikova
23.09.08,17:00
Ahojky,milá jankomilka,takto som ťa "skrátila a ty môžeš mňa kľudne upraviť na "pepsi",to je tak akurát. Som rada,že už máš žiacku knižku a držím palčoky,nech sú v nej len samé jedničky. Bude sa to s tvojimi babuľkami krásne súťažiť,veru áno a presne takto ja idem súťažiť s vnúčikom mojej susedky,ktorý tiež nevedel pochopiť,ako ja môžem chodiť do školy a bol z toho kopec srandy. Dúfam,že sa ti bude škola páčiť aspoň tak,ako mne a bude sa nám dariť. A nech nám je tam veselo a dobre. Ešte raz držím palčoky a sem- tam napíš,ako je.
janomila
26.09.08,17:28
Milé kolegyne a kolegovia spoluštudenti-eštenieseniori, zajtra mám premiéru, prvú prednášku. Už teraz mám žalúdočnú neurózu, pripadám si fakt ako ten malý prváčik. Myslite na mňa, zajtra to budem potrebovať. Nech moje šedé bunky sú vo vrcholnej forme a všetko vstrebú ako špongia.:):):)
SAIVI
26.09.08,18:24
Poznam 82 rocnu pani, ktora prezila ako mlade dievca holokaust a poziadala nedavno mojho manzela aby jej pomohol kupit dobry leptop/notebook a teraz k nej chodi jedna pani aby ju naucila pracovat na nom. Tato ciperna pani s nami bezne scypuje, posiela maily i fotografie.
...mojho kamaráta tiež minule vecer pristavila suseda dochodkyňa či by jej nepomohol, vraj sa jej nedarí dať si fotku na pokec : )
pietruš
27.09.08,06:54
drzim palce, ja idem na prvu prednasku o tyzden, nie je mi vstko jedno,
mojou utechou mi je je len, ze vsetko je na nete, dufam, ze to pomoze nam vsetkym :)
janomila
27.09.08,17:10
moji milí, dnešok som prežila úplne v pohodičke a bolo mi super. Zistila som, že 90% učiva si pamätám zo školy alebo som o tom čítala. Vcelku som bez problémov rozumela, o čom je reč a dokonca som to bola schopná zreprodukovať doma. Uff! Teraz len treba začať hľadať materiály a tak budem gúgliť ostošesť. Nech sa vám všetkým darí.:):):)
myrtus
30.09.08,07:20
pepsikova
02.10.08,18:06
drzim palce, ja idem na prvu prednasku o tyzden, nie je mi vstko jedno,
mojou utechou mi je je len, ze vsetko je na nete, dufam, ze to pomoze nam vsetkym :).

..Už som písala,že som zamilovaná do internetu,lovím a snorím tu častejšie ako v chladničke a veru všetko tu je,aspoň ja som našla 70% učiva,ktoré potrebujem.
..len mi nevie ten internetík vysvetliť množiny,mnohočleny a také tie de.ilné príklady,vôbec tomu nerozumiem a ani neviem,ako na to. Poraďte,múdre hlavičky..
pepsikova
02.10.08,18:09
Pepsi, "nakukni" sem:
http://www.martinus.sk/knihy/prijimacky-maturity/


...ďakujem ti, Martinus je predajňa kníh,kde kupujem už dávno,lenže učebnice nie,sú dosť drahé..napr:marketing,ktorý by mi pasoval,by ma vyšiel niečo cez 2500 koruniek,v euráčoch radšej nerátam..ale výber majú veru dobrý...
milanko222
03.10.08,00:53
Milá Janomilka,viem si ťa predstaviť úplne lajf..najväčšia radosť je nečakaná radosť..tak ti držím palčoky a nech sa ti darí a nezabudni sem písať!!!!...čo a ako je v škole..


A absolútna radosť je ŠKODORADOSŤ.

Milan
milanko222
03.10.08,00:57
.
..len mi nevie ten internetík vysvetliť množiny,mnohočleny a také tie de.ilné príklady



Sem tam pošli sem ,
možno pomôžem.
A rád , keď môžem.
janomila
04.10.08,17:19
Milí študenti a študentky, ako sa vám darí. Školský rok už fičí a začína to byť celkom zaujímavé. Dnes som mala prednášku z práva, dvadsať strán A4 poznámok a zajtra písomka. Už mi z toho slušne hrabe. Ale ešte niečo musím našrotiť a tak si v prestávkach zaskočím aspoň na Poradu, aby som prišla na iné myšlienky. Držte mi zajtra palčoky.:mee:
myrtus
04.10.08,18:36
Takto idete na to pekne zostra:-)
Držíme všetky, koľko ich len máme:-)))
jozka56
04.10.08,19:39
..len mi nevie ten internetík vysvetliť množiny,mnohočleny a také tie de.ilné príklady,vôbec tomu nerozumiem a ani neviem,ako na to. Poraďte,múdre hlavičky..[/quote]
Pepsi, čo potrebuješ vedieť o množinách??? prvky,zjednotenie, prienik??? mnohočleny sme sa aj my učili, keď sme boli malé, tam by nemal byť problém. J:---
wagner
04.10.08,19:55
Neviem akú matematiku potrebuješ, ale mne ešte zostali nejaké učebnice z večernej - tiež sme si ich museli kupovať. Napíš čo potrebuješ, pozriem či niečo také nenájdem. A možno ak som nezabudla aj poradím:)
janomila
05.10.08,11:29
Milá pepsi, toto sú moje poznámky z kurzu, ak ich dokážeš prečítať, dúfam, že Ti na niečo budú:)
pepsikova
05.10.08,15:51
Moje milé babuľky,...super pomoc, jankomilka,prečítala som asj odpísala,použijem (nevadí ti tá jankomilka?dúfam,že nie)..
..mordovala som sa s tými hnusnými množinami celú sobotu a dnes,základ som pochopila,veď tuším vo svetlej chvíľke si rozumček na niečo aj spomenul, mojka Jožka mala pravdu a ešte niečo musím našprtať..
..u mojej kamky v pivnici sa našli učebnice,takže ďakujem za pomoc aj mojke Wagner., neboj,ešte nie je matike koniec,možno ťa budem potrebovať..


...ste super,baby moje,viete?..
pepsikova
05.10.08,15:54
Milá pepsi, toto sú moje poznámky z kurzu, ak ich dokážeš prečítať, dúfam, že Ti na niečo budú:)..

veru som prečítala a odpadávam..na toto sa chystám v utorok,tie nemožné znamienka,ako euro a U a U dole bruchom..ktorá predavačka by mi vedela pomocou takejto matiky vypočítať nákup?..no povedz?..neviem,na čo nám to bude...
janomila
05.10.08,17:41
To máš jednoduché moja, určíš si množinu V ako výplata a v nej podmnožiny Ú ako účty, Ž ako živobytie, P ako pôžičky, potom od základnej množiny V odrátaš podmnožiny Ú,Ž,P a to,čo Ti ostane bude množina H ako h...o.:D
jozka56
05.10.08,19:45
Ahoj pepsi, U dole bruchom je prienik množín, t.j. aké prvky majú dve/alebo viac množín/ spoločné. U normálne je zjednotenie množín, koľko prvkov majú spolu množiny. j:---:D:D
pepsikova
06.10.08,07:05
Ahoj pepsi, U dole bruchom je prienik množín, t.j. aké prvky majú dve/alebo viac množín/ spoločné. U normálne je zjednotenie množín, koľko prvkov majú spolu množiny. j:---:D:D..
..je mi to jasné..pošlem ti ten kopec nezmyselných príkladov,nech sa nenudíš, alebo vieš čo?..poď sem a nauč ma to..blbá som,no..
..ale nezlomí ma ani nevedomosť,lebo ten učiteľ povedal,že keď nezvládneme toto,môžeme sa so štúdiom rozlúčiť,čo je teda riadna sprostosť ale núti ma to rozmýšlať..
jozka56
06.10.08,07:10
Pepsi uč sa od najjednoduchších príkladov. Ten učiteľ nech Vás neplaší, veď máte "svoje" roky j:---:D
wagner
09.10.08,15:57
No teda tá matika Ti dá asi trochu zabrať, ale dá sa to naučiť. Po množinách by mala nasledovať asi normálnejšia matika. A toho prednášajúceho, čo Vás plaší s matikou sa neboj, mne sa tiež jeden dekan fakulty vyhrážal, že ma zo štátnic vyhodí a pokiaľ som prišla na štátnice, "veľký pán dekan fakulty" už bol dávno z vedenia fakulty odvolaný. Aj tu platí, že kto druhému jamu kope, sám do nej padne. Inak tiež platí aj to, že každý matikár pokiaľ je dobrý matikár, musí vedieť študentov matiku naučiť a nie vyhrážať sa:mad: Keď to rozmeníme na drobné - tak aký matikár, takí študenti:D:D:D.
pepsikova
12.10.08,19:23
Tak,moje milé,poslúchla som vaše rady a matiku beriem od jednoduchých,niečo už viem,ale fakt by mi niekto mohol vysvetliť,na ktorého paroma mi to bude...lebo o zjednotení a prieniku sa mi snívajú sny sny na pokračovanie...a to nehovorím o množinách,sú všade...len v mojej peňaženke sa nemnoží:)))
Mám už dve jednotky a na obzore ďalšiu,asi zajtra,slovenčina mi problém nerobí..diktáty by mohli byť každý deň.
Majte sa fajn a ak nemáte žiadne zážitky,tak nepíšte.Kecám,ak máte nejaké zážitky,tak napíšte.
pepsikova
17.10.08,05:47
Halooo..moje milé,kto mi jednoducho vysvetlí "rozklad mnohočlenov?..podľa knihy a návodov z pc mi to nejde....tupá som nakomplet..
pepsikova
19.10.08,04:47
Halooo..moje milé,kto mi jednoducho vysvetlí "rozklad mnohočlenov?..podľa knihy a návodov z pc mi to nejde....tupá som nakomplet....


..potešili ste ma,teda že tie mnohočleny na súčin neviem sama...
bratadam
19.10.08,05:01
Halooo..moje milé,kto mi jednoducho vysvetlí "rozklad mnohočlenov?..podľa knihy a návodov z pc mi to nejde....tupá som nakomplet..


Z mnohočlena začneš postupne vyberať to , čo sa dá vybrať z KAŽDÉHO člena mnohočlena.
pepsikova
28.10.08,17:59
Moji múdri,vie mi niekto poradiť,či môže učiteľ dať žiakom riešiť na úlohu príklady,ktoré sa ešte neučili? Lebo keď som sa konečne prelúskala k poslednej strane mojej domácej úlohy,dozvedela som sa,že to je látka,ktorá sa učí na gymnáziu a teda ja ešte nemôžem mať o nej ani paru,lebo sme mali matiky len dve hodiny.A to nám hrozil,že z toho bude písomka.
Ale našla som výborné stránky a už nie som z matiky tupá...teším sa sama zo mňa..tak veru.
janomila
02.11.08,19:16
Pepsi moja zlatá, zdieľam s Tebou radosť z toho, že sa Ti darí. Často na Teba myslím pri úprave výrazov a riešení kvadratických rovníc, ktoré momentálne drilujem. Tiež som zistila, že nie som taká tupá, ako som si myslela, takže za tie trojky z matiky na gympli asi mohol skôr prístup učiteľa a nie moja blbosť. Uč sa pekne, moja, potom to spolu zapijeme. Detské šampanské veľmi ľúbim.:D:D:D
pepsikova
02.11.08,20:04
http://forum.matweb.cz/index.php

..mojka,ja som sa skoro všetko naučila na tejto stránke..možno ti pomôže..tiež ti prajem veľa chuti do učenia...
pepsikova
18.11.08,18:34
Nebola som tu chvíľku...a nič sa nestalo.Nikto nepridal dobrú správu o jednotke za skúšku,ani nijakú lotrovinu.
Tak asi sa nám študuje fajn a v pohode,čo ma veľmi teší.
janomila
06.12.08,16:04
Čaute študenti, dnes som si bola dať zapísať prvú skúšku : základy práva. Spravila som za "A". Tešte sa všetci so mnou.:D:D:D
wagner
06.12.08,18:17
Gratulujem, to A si gratuláciu zaslúži.:D A čo ostatné študentky, pochváľte sa ako sa Vám študuje. Aký sú spolužiaci? Som zvedavá, či aj lotroviny vyvádzate.:D:D
janomila
07.12.08,17:00
No neviem moja, mne na lotroviny veľa času neostáva. Momentálne sa trápim s angličtinou a matematikou. Lotroviny budem robiť asi až keď budem oslavovať, že som preliezla.;)Spolužiačky mám super, zišli sme sa taká partia piatich báb od 21 do 36 rokov, ale sme ako rovesníčky 16-tky. Hlavne keď nám to začne liezť na mozog a chichúňame sa na každej somarine.
pepsikova
07.12.08,18:40
Čaute študenti, dnes som si bola dať zapísať prvú skúšku : základy práva. Spravila som za "A". Tešte sa všetci so mnou.:D:D:D..

..teším sa,to vieš...na konci roka to zapijeme...
pepsikova
07.12.08,18:44
Moja milá "wagner".mne veru tiež čas nezostáva nejak myslieť bokom,zle je bez kníh a ten nový študijný poriadok-no,odpadávam a ani sa nečudujem,že deckám sa nechce učiť.Fakt.
wagner
07.12.08,19:07
A čím Ťa to tak trápia? Keď som tam ja chodila, veru bolo dosť času aj na lotroviny.
pepsikova
07.12.08,19:22
A čím Ťa to tak trápia? Keď som tam ja chodila, veru bolo dosť času aj na lotroviny...

...jaj,mojka,veru aj ja som si za mlada užila v tej škole,neboj nič,len teraz je to iné..))))))
janomila
13.12.08,17:13
Dnes som spravila angličtinu za "B". Autogramy až na letisku.:D:D:D
wagner
13.12.08,17:42
Gratulujem:D:D:D. Len tak ďalej:) mimotemyA mimochodom, po jednej skúške z AJ už odlietaš zo Slovenska preč? Myslela som že školu dokončíš ;)
wagner
13.12.08,17:48
Pepsi, ako študuješ? Za chvíľu máš vianočné prázdniny. Už sa tešíš? Pochváľ sa, aké bude polročné vysvečko?
pepsikova
14.12.08,20:17
Pepsi, ako študuješ? Za chvíľu máš vianočné prázdniny. Už sa tešíš? Pochváľ sa, aké bude polročné vysvečko?..


...joooj,veru angličtina za ""B""mi nehrozí,ale je to dobre,aspoň zostávam a neodlietam nikam""...celkom sa dá,na chválitebne len matika mi nedá spávať...ale z tej nematurujem,čo ma veeeľmi teší...


""Janomilka je šikulka,držím palčoky aj ďalej...
janomila
07.01.09,18:42
Spravila so skúšku z matiky.:):):)
Keby to tak vedel môj bývalý profák na gymnáziu, asi by ho brala záchranka.
Zajtra ma čaká ekonómia. Myslite na mňa, lebo to bude "vo prsa".
pepsikova
07.01.09,20:30
..nebooooj mojka..si šikulka,jasné že to urobíš....myslíme..myslíme...
janomila
13.01.09,15:56
tak kamaráti a kamarátky študentky a študenti, mám aj ekonomiku, síce len na D , ale na to, koľko ľudí má opraváky, je to super. Ešte zajtra Informatika a potom o týždeň Psychológia a zimný semester je v suchu.:D
wagner
13.01.09,16:06
Gratulujem. Len tak ďalej. Nech sa všetkým študentom darí.
janomila
14.01.09,19:24
Tak už mám aj informatiku za sebou - je to za A :D. Ale autogramy už rozdávať nebudem, aby ste nepovedali, že som ďalší studovaný, ktorý uteká za hranice.:D
pepsikova
23.01.09,06:29
..tak..pol roka máme za sebou...v živote som už nespávala pre všeličo,ale pre rovnice veru ešte nie...ale inak sa dá...
pietruš
24.01.09,06:30
presne ti rozumiem, caka ma posledna skuska z matiky
havka
24.01.09,16:38
celkom som sa potesila, ze nie som uplne nenormalna. mam 41 rokov a tiez som si podala prihlasku na vs. uz som sa bala, ze budem jedina pod slnkom v tomto veku a zrazu "bac", uplne nahodou som natrafila na tuto stranku a vidim, ze nas je viac. dobry pocit.
janomila
24.01.09,17:32
Babuľky moje, dnes som urobila psychológiu za A. Takže mám zimný semester za sebou. A celkom dobré výsledky. Aj keď nedostanem vysvedčenie, môj index hovorí sám za seba. Takže teraz mám chvíľu pokoj, odpočinú si moje ubiedené mozgové závity. Gratulácie, samozrejme prijmem rada:D a dúfam, že aj vy ostatní študenti sem zavesíte svoje polročné výsledky. Nech mám aj ja možnosť niekomu gratulovať. :D
pepsikova
24.01.09,18:15
celkom som sa potesila, ze nie som uplne nenormalna. mam 41 rokov a tiez som si podala prihlasku na vs. uz som sa bala, ze budem jedina pod slnkom v tomto veku a zrazu "bac", uplne nahodou som natrafila na tuto stranku a vidim, ze nas je viac. dobry pocit.

...neboj nič..okolie si zvykne..aj u mňa si zvykli...držím palčoky a nezabudni sem hodiť prvé výsledky..alebo ak niečo nebudeš vedieť...sme tu samé múdre)))
pepsikova
24.01.09,18:16
JANOMILKA...šikovnica jedna...gratulujem..piť budeme neskôr))))))))))
pietruš
26.01.09,05:55
gratulujem ,dufam ze radost zo spravenych skusok stoji za to trapenie
havka
28.01.09,09:18
...neboj nič..okolie si zvykne..aj u mňa si zvykli...držím palčoky a nezabudni sem hodiť prvé výsledky..alebo ak niečo nebudeš vedieť...sme tu samé múdre)))
na prve vysledky si este musim pockat. ale mam jednu dobru spravu, hladala som na nete podmienky prijatia a budu brat bez prijimaciek vsetkych s priemerom do 2.2 a to splnam - najhorsi som mala 1.25. budem len dufat, ze ked zistia, ze som maturovala uz pred viac ako 20 rokmi tak ma nebudu chciet "prevetrat".
pepsikova
08.02.09,07:03
..moje milé múdre,poraďte...ako si jednoducho a rýchlo zapamätám tie všelijaké položky,čo sa vpisujú do peňažného denníka??..ktorá kam patrí??..príjmy do príjmu,výdaje hentam,peniažky na ceste a toto má daň,hento nie...nejaký recept na to neexistuje??..


...začal sa nový polrok,tak prajem veľa šikovnosti a trpezlivosť..
pepsikova
23.02.09,20:54
...ahojky milé študáčky..len nakuknem,či študujete...
wagner
23.02.09,21:05
Asi študujú, keď sem ani nechodia. Alebo prázdninujú.
pepsikova
30.03.09,06:09
..moje milé vzorné študáčky..našla som super kurz angliny a s potešením zisťujem, že nie som blbá nakomplet)))...a čo vy??...ako ide štúdium??

http://www.e-academy.cz/main.php?lev=1&les_id=3
pepsikova
26.04.09,17:51
Len nakuknem...čochvíľka sa mi skončí prvý rok študírovania..som múdrejšia o kopu vecí, z ktorých polovica mi bude na nič a druhá len do počtu..ale čo by som teda do seba nikdy nepovedala, som trpezlivá a poctivo sa pripravujem..neviete náhodou, kde dostať náhradné diely do rozumu?..sem-tam totiž vynecháva..ale čo už..

..no a čo moje milé študentky?..žiadna nepridá ani písmenko?..hádam ste to nevzdali?..

.P.S.:..neviete náhodou o nejakej dobrej učebnici JU a PU?...
wagner
26.04.09,17:59
Pepsi len sa uč. A dobré učebnice sú vraj z ekonomickej školy, z tých sa najviac naučíš. Možno by Ti aj požičali. Skús. A som rada, že si múdrejšia a že Ťa škola baví. Nech sa Ti darí.
pietruš
27.04.09,04:54
ja som sa uspesne spravila skusky za zimny semester a uz aj robim skusky z letneho, je to drina, ale ta radost po spravenej skuske stoji za to
ze spravim matiku, to by som neverila
drzim palce vsetkym!!!:)
janomila
05.05.09,19:43
Čaute baby študujúce, ja som momentálne tiež až po krk v knihách. Skúškové je v plnom prúde. V nedeľu som spravila psychológiu za "A", dnes som písala matiku, myslím, že vcelku slušne a teraz driem na štvrtok na aplikovanú informatiku. Je to neuveriteľný "fofr". Za dva týždne päť skúšok. Už teraz si pripadám vyflusnutá. Normálne sa teším na prázdniny. Asi viac ako moje deti.Ha-Ha. Učte sa, ako kázal ujo Lenin, aby ste boli múdrejšie a lepšie a krajšie ako ste (ak to vôbec ešte ide). Mimochodom, dnes sme v našej školskej schránke preberali tému parazitov. Mladí, slobodní, podaktorí bez roboty, chudáci, nemajú sa čas učiť a my "svine" zamestnané, vydaté a detné nechceme dať opísať. No nešľaktrafilo by vás? Čo celé dni robia? A nakoniec dostanú rovnaký diplom ako my a rozmnožia rady vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí majú diplom a v hlave nasr...né. Proste super!
janomila
13.05.09,17:18
Čo sa deje, mílí študenti seniori, nemáte sa čím pochváliť? Tak sa budem chváliť ja. Matiku som zmákla za C, a mám za sebeu aj aplikovanú informatiku za A a dnes som absolvovala sociológiu za A. Normálne som bifľoš a ani by ste neverili, aká som na to pyšná. Takže Janulka, si dobrá, čo dobrá, vynikajúca. A potom niekto povie, že samochvála smrdí. Veru nie, keď je oprávnená, je to ten najlepší parfum pod slnkom. Takže, milí študenti, pochváľte sa aj vy.:)
ivka70
14.05.09,11:59
..moje milé vzorné študáčky..našla som super kurz angliny a s potešením zisťujem, že nie som blbá nakomplet)))...a čo vy??...ako ide štúdium??

http://www.e-academy.cz/main.php?lev=1&les_id=3


Ten isty kurz existuje aj v slovencine:

http://www.e-academy.sk/

Vznikol asi rok-dva po ceskom :)
pepsikova
22.05.09,18:04
Čo sa deje, mílí študenti seniori, nemáte sa čím pochváliť? Tak sa budem chváliť ja. Matiku som zmákla za C, a mám za sebeu aj aplikovanú informatiku za A a dnes som absolvovala sociológiu za A. Normálne som bifľoš a ani by ste neverili, aká som na to pyšná. Takže Janulka, si dobrá, čo dobrá, vynikajúca. A potom niekto povie, že samochvála smrdí. Veru nie, keď je oprávnená, je to ten najlepší parfum pod slnkom. Takže, milí študenti, pochváľte sa aj vy.:)..


...moja milá "janomilka", len sa ty chváľ, samochvála strašne krásne vonia, zistila som to na sebe a ten dobrý pocit je na nezaplatenie....tiež máme v triede takých, čo by len odpisovali, a poviem ti, že veru vždy im to vyjde a podarí sa..že budú s diplomom sprostí, to ich netrápi..u nás ide zatiaľ len o maturu, ale ako budú študovať a čo s nich bude potom, nechcem ani myslieť....

...a čo ostatné študentky?..hádam ste to nevzdali, baby??...už aj a chváľte..nech to tu vonia!!!...
pepsikova
22.05.09,18:07
Ten isty kurz existuje aj v slovencine:

http://www.e-academy.sk/

Vznikol asi rok-dva po ceskom :)..

...keď som hľadala na internete angličtinu, nevedela som o ňom, tak som začala ten český a už som ho chvalabohu aj dokončila, dal mi zabrať ale som strašne rada, že som ho urobila..čeština mi problém nerobí a vlastne už teraz mám 2 cudzie jazyky....

...ďakujem za tip., snáď sa niekomu hodí...oplatí sa to...
pepsikova
22.05.09,18:12
pepsikova
09.06.09,19:04
..len nakuknem..moje milé študentky, čochvíľka zazvoní posledný krát v tomto školskom roku..dúfam, že nikto neprepadne, dvojky z chovania nebudú a v zdraví si užijeme prázdninky..zaslúžené..čo vy na to?...
wagner
09.06.09,20:01
Ani si neverila, že to tak rýchlo pôjde, že? Buď rada, že chodíš do školy, nemáš čas starnúť.:) STále platí: veď mladí sme, kým študujeme :D:D:D
VANUSKA
10.06.09,09:38
no vieš..ja mám 52 a moje okolie si ťuká na čelo,keď poviem,že idem do školy..ty si ešte mláďatko a to je fajn..chválim..občas napíš,ako to ide,ako nejde,alebo len tak..držím palce..Zdravim. Ja mam 54 a tiez idem do 1.rocnika VS a aj moje okolie si obcas tuka na hlavu ked im hovorim, ze idem studovat !
VANUSKA
10.06.09,09:45
Nikdy nie je neskoro začať. A v pozdnejšom veku je to ako okorenenie života. aj ja som sa vrátila po rokoch do školských lavíc a je to super. Chodíme síce externe, ale stretávame sa tí istí na prednáškach a vyvádzame, odpisujeme ako deti. a druhá vec je, že to čo sa naučíš Ti naozaj nikto nezoberie. Ja si len hovorím, že som to mala urobiť už dávno a odkladala som to z roka na rok.
Prevravela si mi zo srdca. Vyskusal som to na Univerzite III. veku a teraz som zacal Muzeologiu na UMB BBystrica. Uz sa tesim ako maly chlapec, clovek sa citi, no proste BOMBA. Je to vyzva samemu sebe, a to co vies, to to skutocne nikto nezoberie. Aj ked sa priznam, trochu mam strach.
VANUSKA
10.06.09,12:27
..len nakuknem..moje milé študentky, čochvíľka zazvoní posledný krát v tomto školskom roku..dúfam, že nikto neprepadne, dvojky z chovania nebudú a v zdraví si užijeme prázdninky..zaslúžené..čo vy na to?...
Len tak mozno mimo temu, ale rad na to spominam. Davno,davno za krasneho socializmu sme dostali novu nemcinarku. Spustila na nas v reci Schumanna a my na nu cumeli ako puky a to sme boli druhaci na strednej. Na to nas dvorny 'SASO', sudruzka profesorka JA viem po nemecky len jednu vetu aj to nie som si isty, ze ci nie je po francuzky :: AJ LA VIU "'. Na to pani profesorka ako PUK, to mate vsetci take perfektne znalosti z nemciny ??? A MY na to zborovo IGEN !!! Nuz co....
janomila
15.06.09,08:56
Milé kolegyne, ale samozrejme aj kolegovia-študenti stredného a vyššieho veku, chcem sa pochváliť, že som úspešne ukončila prvý ročník vysokej školy. Študijný priemer známok 1,34. Som z toho sama ešte trochu paf. Tá úľava po ukončení skúškového a ten pocit hrdosti na samú seba je úžasný. Možno sa nájde niekto, kto bude prekvapený z mojej sebachvály, resp. z nedostatku pokory, ale všetko som si vydrela vlastnými silami a vlastným úsilím, vlastnými prebdetými nocami a menším chlievikom v domácnosti, keď bol nedostatok času. Želám vám všetkým príjemné prázdniny, veľa oddychu, aby sme v septembri plní elánu mohli nabehnúť do ďalšieho kola.
A ešte jedna poznámočka k veku študentov seniorov. Každý človek vie, ako sa cíti. Poznám 20-ročných mladých ľudí, ktorí mi svojimi názormi a postojmi k životu pripadajú ako starci. A naopak, stretla som v živote mnohých ľudí vo vyššom veku, ktorým som mohla len ticho závidieť ich entuziazmus a chuť do života. Takže ak ide študovať štyridsiatnik, či päťdesiatnik je to podľa mňa úplne v poriadku. A po skúsenostiach zo školy, ktoré teraz mám môžem (až na jedinú výnimku) potvrdiť, že prístup týchto ľudí k štúdiu (a samozrejme nielen k nemu) je oveľa zodpovednejší, serióznejší a usilovnejší. Preto držím palce všekým študentom stredného a vyššieho veku, ktorí nedbajú na ťukanie na čelo od okolia a chcú urobiť niečo sami pre seba. Je to proste super!!!!!!:):):)
pepsikova
16.06.09,04:29
Moja milá Janomilka, to je teda výkon!!...samozrejme sa samopochvaľuj,je to úplne fajn a ja ti gratulujem...trošku si oddýchneme a ja sa už teraz teším na september, chýbajú mi tie pondelkové výlety do školy..je to super...
..prajem ti krásne leto, pohodu a oddych...jasné že aj všetkým ostatným...
jaja9
27.07.09,14:26
Učenie ešte nikoho nezabilo. Práve naopak, posilňuje sebavedomie a núti náš mozog nezakrpatieť. A chráni pred Alzheimerom...
pietruš
28.07.09,05:38
zdravim všetkých, ja som tiež úspešne dokončila prvý ročník, som celá happy, užívam si volne soboty a citim sa ako deti cez prázdniny aj ked chodím do práce :cool:
brunca1
05.08.09,08:37
kedze som teraz skoncila Bc. tiez na stare kolena - 43 , poradim super stranku zadanie.sk
VANUSKA
05.08.09,13:53
Vraj stará dôvčisko jedno
mzdarka renca
05.08.09,14:10
kedze som teraz skoncila Bc. tiez na stare kolena - 43 , poradim super stranku zadanie.sk

Aké staré kolená, ja Bc. ukočím v 41. rokoch a Mgr. sa chystám ukončiť v 43. rokoch........medzi nami, najlepší vek;):)
pepsikova
21.08.09,11:42
Aké staré kolená, ja Bc. ukočím v 41. rokoch a Mgr. sa chystám ukončiť v 43. rokoch........medzi nami, najlepší vek;):)..


...ahojky moje milé študentky a študáci..čo to je za termín ""staré kolená?"",keď sme mladé, kočky, baví nás žiť a smiať sa?..čochvíľka zase zazvoní,určite sa tešíte aspoň tak, ako ja, leto som mala krásne, dosť dlhé,podučila som sa angličtine,rozviazal sa mi jazyk,bolo mi fajn a krásne ,ale aj dosť...no a čo vy?...aké ste mali prázdninky?..
atka4
26.08.09,18:55
Aké staré kolená, ja Bc. ukočím v 41. rokoch a Mgr. sa chystám ukončiť v 43. rokoch........medzi nami, najlepší vek;):)
Tak, babenky, ja sa na to tiež dávam, s tým rozdielom, oproti mzdárke renci, že ja začínam na 41., /3+2 hádam tam dôjdem/
Ale ešte dosť ďaleko do dôchodku, tak nech Alzheimer počká a hlavička maká)
Budeme doma traja študenti
Dcéra UPJŠ, manžel UPJŠ a ja (VšEMvs, IKS Prešov).
To len bude veselo.
Dcéra má z toho srandu, teší sa, už dávno ma nabádala, nech idem,lebo som sa s tou myšlienkou pohrávala pár rokov. Tak som presvedčila aj "svojho starkého", inak by to ťažko prežíval (nenajedený chlap, nervózny chlap...:eek::cool::mad:)
Tak si držme palce.
pepsikova
03.09.09,09:44
...Atka 4 to je veeeľmi múdre rozhodnutie, držím ti palčoky a nezabudni občas napísať, ako ti to ide...a chlapovi povedz, že varecha je veľmi mierumilovný nástroj a že pristane aj jemu do ruky...
atka4
09.09.09,07:32
...Atka 4 to je veeeľmi múdre rozhodnutie, držím ti palčoky a nezabudni občas napísať, ako ti to ide...a chlapovi povedz, že varecha je veľmi mierumilovný nástroj a že pristane aj jemu do ruky...
Juj, to by sme dopadli asi ako pani Janka zo Susedov (TV), keď odmietla variť....:-)
1. Mala som pomerne ťažkú východiskovú situáciu, keď sme brali, lebo jeho mamka im doma nedala ani prstom pohnúť, čo síce sám okomentoval, že mu jej bolo niekedy ľúto, ale v rámci vlastného pohodlia ju nepresviedčal, že niečo urobí on. Ale ona by aj tak nikoho nenechala nič urobič...
To sa samozrejme u nás doma zmenilo hneď v zárodku, ale neprotestoval "veľmi", takže doma čo to urobí ......pomôže.......
2. Nie som síce prílišný puntičkár, ale hneď po sebe najradšej popracem - pri varení priebežne, nech sa to nekopí. Takže tu sa ja nemôžem pozerať, čo zostane v kuchyni, ak niečo kuchtí môj starký....:confused: V podstate nedokážem pochopiť, ako sa tá kuchyňa zmení po ich vedení:D
a tak si to radšej urobím sama......(viem, som vlastne sama proti sebe:()
Ale je príležitostná pomocná sila aj v kuchyni:---

Jasné, že dám vedieť, čo a ako, ale mám aj obavy, nemám rada teoretické debaty, poučky....no budem sa snažiť:confused:

Ď za podporu...:);)
pepsikova
30.09.09,20:15
:---

Jasné, že dám vedieť, čo a ako, ale mám aj obavy, nemám rada teoretické debaty, poučky....no budem sa snažiť:confused:

Ď za podporu...:);)..

..najnovšie sa pri teoretických debatách(väčšinou jednostranných-prof.) ukladám do ""režimu spánku""..teda privriem, alebo zatvorím očky a počúvam..neverila by si, koľko si zapamätám len z toho počutia,nič ma nerozptyľuje..skús..ale nezaspi))
atka4
06.10.09,11:35
..

..najnovšie sa pri teoretických debatách(väčšinou jednostranných-prof.) ukladám do ""režimu spánku""..teda privriem, alebo zatvorím očky a počúvam..neverila by si, koľko si zapamätám len z toho počutia,nič ma nerozptyľuje..skús..ale nezaspi))

:D:D, chodila som svojho času na AJ, viacero kurzov, ale keďže AJ v práci nevyužívam, tak ako príde, tak aj odíde (z mojej hlavičky, asi sa vyparuje..:confused:). Taká klasika "o počasí", to zvládnem, ale....
Jeden z kurzov prebiehal v hladine alfa.....ležkáš, počúvaš kazety.....a veru stalo sa, že poniektorí zaspali, zachrapkali, ......ale zaspala som aj ja..:eek:
Pravdupovediac, mne osobne tento typ kurzu nič nepriniesol, vedela som len toľko, koľko predtým......
Keď ja začnem privierať očká, tááááák to dlho nevydržím. Kdesi som už písala /tuším v šuťáku/, že ja kávu môžem aj v posteli pred spaním.....;) a zaspím v pohode

Zatiaľ sme mali 1 prednášku, dávala som pozor, prof. veľmi dobre vysvetľoval, práveže som rada, že som ho počúvala, lebo tie hrozné knižné vetné spojenia úplne jasne vysvetlil....../teda aspoň mne to bolo prijateľné/
energeticusballisticus
19.02.10,11:52
Čaute, potrebujem radu. Mám 35 rokov, a chystám sa na nadstavbové štúdium - večernú školu. Do rúk sa mi dostala "Prihláška na štúdium popri zamestnaní na strednú školu a do kurzu na doplnenie základného vzdelania". V nej je potrebné uviesť aj vyjadrenie zamestnávateľa. Môže to byť aj úrad práce? Som nezamestnaný, a neviem, či si v najbližšej dobe nájdem normálnu prácu s pracovnou zmluvou + zamestnávateľ mi štúdium nemusí povoliť. Ale počul som, že vraj majú byť nové prihlášky (alebo už sú?). Ak by som šiel na denné štúdium, tak to by ma vyradili z úradu práce. Vie mi niekto poradiť? Alebo poznáte stránku, kde by som niečo našiel? Google mi zatiaľ nepomohol. Vďaka za každú odpoveď.
books
19.02.10,12:03
Ako tu čítam,tak nie som jediná,ktorá sa dala na "staré kolená" na vysokoškolské štúdium a už som v druhom ročníku(Bc) a rada by som dochodila aj druhý stupeň.
energeticusballisticus
06.03.10,10:10
Chodí tu niekto na Fakultu chemickej a potravinárskej technológie v Blave alebo na Fakultu chemicko-technologickú v Pardubiciach? Zaujímala by ma úroveň vybavenia laboratóríí a softvérové vybavenie počítačov. Skriptá sú z ktorých rokov? Chcem len vedieť, či sa tam naučím aj niečo nové, alebo tam budem chodiť niekoľko rokov iba kvôli titulu :D
hyllka
09.03.10,08:50
Ahojte...ja sice do stredneho veku nepatrim ale som uz 6 rokov mimo skoly a chcela by som ist na vysoku skolu. Este som sa presne nerozhodla co by som rada studovala. Oslovil mi cestovny ruch kedze sa tam studuje aj cudzi jazyk a to by ma bavilo. Tak som sa chcela spyta ci stymto oborom ma niekto skusenosti respektive ci je to tazke a narocne? Hlavne sa mi jedna o matematiku kedze to nikdy nebol moj oblubeny predmet a priam nemam rada matiku.
dakujem vam za odpovede
janomila
09.05.10,07:23
Želám všetkým peknú nedeľu. Ja ju mám hroznú, pretože sa práve pripravujem na skúšku z účtovníctva a neviem si rady. Pomôžte mi niekto, účtovnícky fundovaný, kde nájdem také informácie ako : charakteristika účtovných jednotiek vo verejnom sektore (ktoré sú to, zriadenie,hospodárenie a financovanie, účtovanie). Hľadám, hľadám, ale nemôžem nájsť nič konkrétne ani v zákonoch, ani na nete. Poraďte.:confused:
Anežob
09.05.10,08:02
Želám všetkým peknú nedeľu. Ja ju mám hroznú, pretože sa práve pripravujem na skúšku z účtovníctva a neviem si rady. Pomôžte mi niekto, účtovnícky fundovaný, kde nájdem také informácie ako : charakteristika účtovných jednotiek vo verejnom sektore (ktoré sú to, zriadenie,hospodárenie a financovanie, účtovanie). Hľadám, hľadám, ale nemôžem nájsť nič konkrétne ani v zákonoch, ani na nete. Poraďte.:confused:
Ahoj, tu na porade hľadaj : Neziskový sektor - neziskové organizácie - Rozpočtové a príspevkové org. Nájdeš tam veľa užitočných informácií, ale podľa mňa si nezabudni popozerať zákon č. 523/2004 o rozpočtových pravidlách verejnej správy a Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 8. augusta 2007 č. MF/16786/2007 - 31, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre rozpočtové organizácie, príspevkové organizácie, štátne fondy, obce a vyššie územné celky (Finančný spravodajca 9/2007).
pepsikova
05.07.10,08:23
..a znova jeden školský rok za nami..milí študujúci, prajem vám veselé,pohodové prázdninky...
..vysvedčko bolo oki..aj mama bola spokojná..trošku ma derie angličtina, lebo sama so mnou v reči anglickej nie som moc zbehlá..
..tento rok sme skončili s matikou, čomu som veľmi rada, lebo ona tá matika už nie je to, čo bývala..alebo moje rozumové kapacity sa nejako dopracovali k tomu, že toto aj tak nebudem potrebovať..na pol roka jednička (s odpisovaním), teraz na konci trojka- čestná, moja..dobrá som...a v treťom ročníku matiku nemááááme..hurá...to bolo tak jediné, čo ma štvalo, rovničky, nerovničky a všelijaké úmernosti- nemusím...
..ostatné predmety sú fajn..myslím, že skončiť s dvomi trojkami (inak len jednotky a dvojky). tak si gratulujem, nech sa mi darí aj na rok..to už ide do tuhého- maturujem...

..prajem vám teda to čo aj sama sebe..tak..
slniečko27
11.03.11,13:11
Chcela by som sa opýtať ,ked som si v 2010 začala dokončovať externe maturitu mám niečo nejake poplatky začať platit aj ja alebo sa to vztahuje len na tích čo začnu študovať teraz od semtembra 2011 lebo viem,že dokončenie si maturity hradil štát a škola odomna pýta peniaze,má na to nárok alebo nie? poradte Ďakujem San
pepsikova
23.05.11,08:24
...tak!..tri roky sú v ťahu a nastal deň zúčtovania...dám si dnes Song of joy aj dvakrát, mám za sebou maturitnú skúšky z angličtiny.....na trojku...ale som spokojná sama so mnou,aj komisia bola spokojná, profka až na konci mojej odpovede povedala, že veľa som sa naučila sama...a vytiahla som si nechutné otázky- cestovanie a technika v modernej dobe...uf...dobrá som!!..

..neviem, či niekedy pôjdem do Anglicka, ale koľko rečí viem, toľko krát som to furt ja...a som na seba aj pyšná..
pepsikova
23.05.11,09:08
Heni
23.05.11,10:30
pepsi, dobrá si!
http://www.postshop.sk/mime/778756.jpg

dúfam, že to nie je všetko, a poženieš svoju túžbu po vedomostiach aj dalej ;)
pepsikova
23.05.11,10:32
...táto sa mi páči najviac..dám sem..lebo mám dnes radosť..


http://www.youtube.com/watch?v=gmgLi5458Gc
pepsikova
25.05.11,14:45
...hotovo...dnes som zmaturovala z posledných predmetov...sadla mi otázka o reklame, PR a veciach podobných, Kollár s Hollým tiež sa v hrobe neotáčali pri mojej dpovedi, nuž čo...dokončené...
...stresy, stavy, nervy- to všetko mi bude chýbať..ale jeden sen mám splnený...a fčuľ si musím vymyslieť nejaký iný...

...ďakujem vám moje milé kamky,stískance rozdám, boskančeky tiež, ale hlavné je, že ste tu a mysleli ste na mňa...
pepsikova
25.05.11,14:46
pepsikova
25.05.11,14:47
rodina1
25.05.11,14:50
pepsikova
25.05.11,14:50
...a moja najmilšia pre vás...

http://www.youtube.com/watch?v=4L24x5DaDog
pepsikova
25.05.11,14:53
durisovad
25.05.11,14:53
...hotovo...dnes som zmaturovala z posledných predmetov...sadla mi otázka o reklame, PR a veciach podobných, Kollár s Hollým tiež sa v hrobe neotáčali pri mojej dpovedi, nuž čo...dokončené...
...stresy, stavy, nervy- to všetko mi bude chýbať..ale jeden sen mám splnený...a fčuľ si musím vymyslieť nejaký iný...

...ďakujem vám moje milé kamky,stískance rozdám, boskančeky tiež, ale hlavné je, že ste tu a mysleli ste na mňa...
Gratulujem, obdivujem ta a prajem dalsie uspechy.
P.S. nezucastnila si sa dnes rano ankety v rozhlase?
pepsikova
25.05.11,14:55
...a čerešnička na mojej torte dnes...ráno som napísala do Rádia Slovensko, že dnes maturujem (v 55.rokoch) a oni mi držali palčoky spolu so všetkými poslucháčmi...a dostanem aj darček, pošlú mi knihu...potešilo ma veľmi......
durisovad
25.05.11,14:59
Tak som ta dobre identifikovala, ja som to pocula. Dostanes knihu o grilovani, tak si tie svoje uspechy pekne oslav.
promont maja
30.05.11,06:38
Teraz nastal ten správny čas ... knižky do kúta postaviť a poriadne to osláviť ...
Písomky a skúšky už zdajú sa byť iba hrou,
roky štúdia ostanú navždy peknou spomienkou ...
Veľa šťastia na ceste za úspechom ...

76456
janomila
01.06.11,18:07
Dnes som zabrúsila na Poradu po dlhej dobe. Milá Pepsi, veľmi veľmi gratulujem. Ja som včera urobila štátnice, dostala som tri "A"-čka a som oficiálne Bc. Janka. Dúfam, že ma zoberú ďalej a za dva rôčky budem aj Ing.:)