nikitaf1
15.01.08,13:43
Ahojte, mam takyto pripad. SZČO vedie skladovú evidenicu (vedie JU). Nakupuje tovar, ktorý predáva. Má ale napr. z toho aj os. spotrebu, pripadne, vzorku, alebo repre. Pri nakupe si uplatnuje odpocet DPH. Ako je to ked vydava tovar:
1. na os. potrebu - vydala som totiz zo skladu ale nepotiahlo mi to do pen. dennika, je to spravne? Mam tam uznat aj dph?
2. vzorka - su to pasky do strojov a najprv sa skusaju, ci vobec pasuju, pri tom je nejaka spotreba. Nie je na nej logo. Viete mi poradit ako mam postupovat ohladne DPH a dane z príjmu? výdaj mi opat nepotiahne do pen. dennika...
3. repre - na konci roka daval, pre udrzanie zakaznikov napr. sanon, alebo blok zdarma. Tu asi bez DPH a bez naroku na VOZD, ale netaha mi to do pen. dennika, nie som si ista, ci to mam dobre.
Staci ked to budem viest iba v skladovej evidencii?
ekopo
15.01.08,13:01
1., odviesť DPH pri osobnej spotrebe, znížiť VOZD o sumu tovaru pre osobnú spotrebu
2., na DPH nemá vplyv, ak bol materiál na odskúšanie účtovaný ako nákup tovaru, tak je vhodné sumu preúčtovať z tovaru na nákup materiálu, resp. PR
3., vhodné dať napr. za sumu 0,10 Sk ako súčasť dodávky