J1rko
15.01.08,16:47
:)Ahojte...Chcel by som sa dozvediet co najviac o uctovnictve, daniach a podnikani vseobecne. Zacal by som najprv tak lajcky a potom by mi prirastli odborne vyrazy k srdcu "aspon dufam". Myslim si, ze je velmi velmi dolezite zacinat detskymi krocikmi. Bol by som rad keby som tu nasiel aj instruktora/ku s ktorym/ou by som sa mohol aj osobne stretavat. Opakujem, ze by som rad INSTRUKTORA...Nie poradcu/kynu. :rolleyes: Som zajac v podnikani...Ktora zajacica ma zauci ?? :D:D:D :rolleyes:
jamis
15.01.08,15:50
:)Ahojte...Chcel by som sa dozvediet co najviac o uctovnictve, daniach a podnikani vseobecne. Zacal by som najprv tak lajcky a potom by mi prirastli odborne vyrazy k srdcu "aspon dufam". Myslim si, ze je velmi velmi dolezite zacinat detskymi krocikmi. Bol by som rad keby som tu nasiel aj instruktora/ku s ktorym/ou by som sa mohol aj osobne stretavat. Opakujem, ze by som rad INSTRUKTORA...Nie poradcu/kynu. :rolleyes: Som zajac v podnikani...Ktora zajacica ma zauci ?? :D:D:D :rolleyes:

:eek: :confused: "INŠTRUKTORA" tu ťažko nájdeš, ale poradcov je tu dosť.
J1rko
15.01.08,15:51
ked tazko, tak predsa :)
ayya
15.01.08,16:00
ked tazko, tak predsa :) ach jo, ty este ten cmuk asi odvolas ;) pred chvilkou som ta pochvalila, teraz trosku pokritizujem ale tiez v dobrom, ok? ;)
hladaj, hladaj, hladaj... admin tu ma dobre prepracovane vyhladavanie...

...chapem, ze asi ti chvilku bude trvat, kym "prešaltujes" ;) ... a nebudes skusat tu z porady robit azetko :D :D a ak ta zaujima aj uctovnictvo, rovno ta poslem do jednej starej (zhodou okolnosti mojej) temy ktora sa vola:
http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html

tam si zaklady podvojneho mozes popozerat, ak chces :)
J1rko
15.01.08,17:06
Dakujem :) a nerobim z toho azet-ko...Kvoli cmuku..ok uz nedostanes :-/
Danila
15.01.08,17:17
Dakujem :) a nerobim z toho azet-ko...Kvoli cmuku..ok uz nedostanes :-/Mám z teba veľkú radosť. Absolvensti SOU naberajú na kvalite.:):):)Na sedemnásť vcelku impozantný úvod.:)
ayya
15.01.08,18:48
... a nerobim z toho azet-ko...Kvoli cmuku..

som ti citaciu trosku skratila :) ale aby neprislo k omylu - nemam nic proti azet-ku ... registrujem jeho zaciatok, dokonca poznam M.D., toho "vymyselnika", ktory to cele zostavil, sikovny chalan je to .... ale dnes to uz moc nesledujem, jednak tam velmi skoro po zaciatku prevladli rocniky "inej vahovej kategorie" :D a druhak... je tam na mna moc husto, ako na velkej krizovatke ;) a clovek v mojom veku a s mojimi kostami uz tak lahko a bezpecne nepobehuje pomedzi vsetky tie nastartovane motory :)

p.s.: tak - nech sa ti (nielen) tu dari, prajem vsetko najlepsie :)
J1rko
15.01.08,18:49
Dakujem:) a chcem sa tym to podakovat pani "slecne" tete uzivatelke ayya, ktora ma poucila o podvojnom uctovnictve v svokrinej kuchyni...Ked sa nebojite tak preco nevyberiete riad z tych polic ? :D... je to fajn, tak ze dakujem:) A je to pravda ! vacsina studentov, ktori absolvovali,alebo navstevovali strednu skolu "ucilistia" maju viac podnikatelskeho "rozumu a intuície" Ja osobne poznam vela ludi (absolventou sou) , ktori to v zivote daleko dotiahli a stale tahaju este dalej ! btw jeden z nich je 5ty najbohatsi zijuci slovak v anglicku! Tak ze priklad pre vsetkych. dakujem za pozornost :) :cool:
danushka
15.01.08,19:15
[quote=J1rko;612721]Dakujem:) a chcem sa tym to podakovat pani "slecne" tete uzivatelke ayya....

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Prosím titul ,,pani, teta, slečna" Ayya zaradiť do výkladového slovníka Porady.
Takéto úctivé oslovenie som ešte nepočula, úplne seriózne to hovorím.
J1rko
15.01.08,19:39
Aspon vies preco som popularny medzi bytostami zenskeho pohlavia :)...A fantazia je tiez moja silna stranka...ved raz u svokry...na kuchynskom stole...uz si predstavujes ???..........................No fajne by sa tam jedol obed ;)...
ayya
15.01.08,19:43
Prosím titul ,,pani, teta, slečna" Ayya zaradiť do výkladového slovníka Porady.


nieeeeeeeeee.... do slovnika nie, prosiiiim :D ... ale (to chlapcisko!! ;) ) ma pravdu na cca 66% ... lebo som aj "teta" aj "pani"... akurat, ze to "pani" mi pricapili az vtedy, ked som sa vzdala toho "slecna" ... jeeeeeeeej, to uz bolo daaavno :--- :---
J1rko
15.01.08,19:46
ja som mlady muz...:D chudak ty...slecna je krajsie ako teta a pani dokopy...keby som mohol tak by som sa degeneroval na tu slecnu :D
ayya
15.01.08,19:48
ja som mlady muz...:D chudak ty...slecna je krajsie ako teta a pani dokopy...keby som mohol tak by som sa degeneroval na tu slecnu :D

iiiiiiiiha :D :D :D

neviem, ci tu budes mat odpustene to slovicko "degeneroval" ... ideme to premazat? alebo sa tomu postavis čelom ??? :--- :---
J1rko
15.01.08,19:51
Postavim sa celom :) ked si sa generovala na tu pani a tetu, tak sa budes degenerovat na slecnu..dovod je jednoduchy..."chcem to" :D:D:D
ayya
15.01.08,19:59
Postavim sa celom :) ked si sa generovala na tu pani a tetu, tak sa budes degenerovat na slecnu..dovod je jednoduchy..."chcem to" :D:D:D

:D :D
si mily...a bavim sa, ;) ... lenze: keby sa tento nas rozhovor odohraval pred ... co ja viem 40-50 (?) rokmi, tak by som ti napisala, ze "prestan mi uz kurizovat" :D ... lenze neviem, ci si take slovo uz niekedy pocul :D a odhadujem, ze skor nie ako ano :---
J1rko
16.01.08,05:18
:oano pocul som ho. :) a ty uz mas taky "bizardny" vek ? :D:D:D No daj cislo ;););)
michelle84
16.01.08,05:21
Jirko, ešte Ti to nedošlo? Všetky žienky tu máme "17" rôčkov ;)
danushka
16.01.08,05:53
:oano pocul som ho. :) a ty uz mas taky "bizardny" vek ? :D:D:D No daj cislo ;););)

No J1rko, táto Porada je aj o tom, že si tu rozdávame skúsenosti a radíme si tu nezištne a v dobrom.
Takže rada č.1 - dámy sa nikdy nesmieš opýtať na vek, ani keby Ti išlo o život;)

Mimochodom, vie mi tu niekto vysvetliť čo je ,,bizardný" vek?
Keď som mala niečo pred maturitou, skutočne som si myslela, že mať 40, to musí byť niečo strašné, že mládí v pr....li a do dúchodu daleko. Nuže ale keď sa pozrieme na to tak, že 40-tka je 2 x 20, tak sme na tom véééľmi dobre.

Ver tomu kvietoček, že mať takýto bizardný vek je čosi báječné:)
J1rko
16.01.08,06:17
dobre kocky :) ;)
Danila
16.01.08,07:51
dobre kocky :) ;)J1rko, a čo dnes sú prázdniny, alebo idete na dvesmeny???????:);)
účtovník 007
16.01.08,08:23
:)Ahojte...Chcel by som sa dozvediet co najviac o uctovnictve, daniach a podnikani vseobecne. Zacal by som najprv tak lajcky a potom by mi prirastli odborne vyrazy k srdcu "aspon dufam". Myslim si, ze je velmi velmi dolezite zacinat detskymi krocikmi.

http://www.porada.sk/images/misc/navbits_start.gif (http://www.porada.sk/t69501-dolezite-je-zaciatok-neunahlit.html#) PORADA.sk (http://www.porada.sk/) > PORADY (http://www.porada.sk/#porady) > Podnikanie (http://www.porada.sk/f13-podnikanie.html) > Začiatky podnikania - ako na to? (http://www.porada.sk/f63-zaciatky-podnikania-ako-na-to.html) http://www.porada.sk/images/misc/navbits_finallink.gif (http://www.porada.sk/t69501-dolezite-je-zaciatok-neunahlit.html) Dolezite je zaciatok neunahlit

To Tvoje podnikanie asi nedopadne najlepšie. Podnikanie je tvrda drina a nie koketovanie na nete. Zatial Tvoje príspevky skôr vyzerajú "ako neunáhlit začiatok vzťahu".
Richard
16.01.08,10:38
take dostal aj reakcie, takze som to presunul do "Kaviarne", nema to co robit v serioznej rubrike, vdaka za nahlasenie
J1rko
16.01.08,12:11
To Tvoje podnikanie asi nedopadne najlepšie. Podnikanie je tvrda drina a nie koketovanie na nete. Zatial Tvoje príspevky skôr vyzerajú "ako neunáhlit začiatok vzťahu".[/quote]

nemyslis, ze je priskoro sudit niekoho ? "podnikanie je tvrda drina" Je to tvrda drina mozno pre niekoho kto nema absolutne ziadne informacie, nema znamych a podnikatelsky talent. U mna plati "Cim menej pracujes, tym viac mas penazi" Neviem ako to je u teba mimotemy nieco s dievcatami. Ja za to nemozem ze som sympaticky a dokazem zaposobit aj na internetovej porade. Ved co je na tom zle ? Ak mi chces zavidiet tak zavid tisko :mee::mee::mee: CAF :cool::cool::cool:
J1rko
16.01.08,12:14
A sorry Riso :) Mas pravdu. Tu ta tema bude asi najvhodnejsia. Ked budem chciet diskutovat o nejakej naozaj ze aktualnej teme v tej rubrike tak tam zavitam :) Som tu novy tak ber ohlad :D dik
Braňo
16.01.08,12:18
U mna plati "Cim menej pracujes, tym viac mas penazi" Neviem ako to je u teba mimotemy nieco s dievcatami. Ja za to nemozem ze som sympaticky a dokazem zaposobit aj na internetovej porade. Ved co je na tom zle ? Ak mi chces zavidiet tak zavid tisko :mee::mee::mee: CAF :cool::cool::cool:[/quote]

Jirko, s uvedeným mottom nielenže nerozbehneš žiadne podnikanie, ale skončíš z podnikaním ešte pred začatím.Väčšina z nás sú drobní podnikatelia a ver mi, že iba podnikateľský duch a kontakty by mi nestačili na uživenie. Máš trochu skreslené predstavy o podnikaní, ale určite ti poradím - študuj, a zostaň verný porade.
J1rko
16.01.08,12:37
:(by uz mohli prist ayya a danushka aby ma utesili :(:(:(
J1rko
16.01.08,12:39
A este nieco...Aj ta najdlhsia cesta zacina prvym krokom. A ten prvy krok moze skoncit v hov*e,alebo si mozeme vyklbit clenok :D:D:D
zuzu247
16.01.08,12:53
A veď je to zlaté, keď má ešte niekto plno nadšenia do podnikania. Asi všetci sme tak začínali, len sme potom pristáli na tvrdej zemi a v tvrdej realite.
J1rko
16.01.08,13:14
Realita nie je tvrda..Vy ste makkí :D:D:D Ale nie...:) Snad nepristanem na tvrdej zemi ako som vravel, ze pojdem po malych krockoch :) snad nespadnem,ale dakujem za rady :---