bisou
15.01.08,17:16
Dali sme do prenájmu výrobne priestory živnostníkom! Nájom je stanovený na 1 Sk, ročne!!! ako správne zaúčtovať tento príjem???
PPD a iný zdaniteľný príjem???.....................
a čo DPH???........ Firma je platcom DPH!! Živnostníci nie su!
a stačí priložiť zmluvu o prenajme? alebo je potrebne niečo iné????
ĎAKUJEM ZA RADU!
Zoltán Kovács
15.01.08,16:22
Dali sme do prenájmu výrobne priestory živnostníkom! Nájom je stanovený na 1 Sk, ročne!!! ako správne zaúčtovať tento príjem???
PPD a iný zdaniteľný príjem???.....................
a čo DPH???........ Firma je platcom DPH!! Živnostníci nie su!
a stačí priložiť zmluvu o prenajme? alebo je potrebne niečo iné????
ĎAKUJEM ZA RADU!

Nájom je bez DPH, ak nájomník nie je platiteľom DPH.

A živnostníci potom fakturujú vám svoju prácu?!?
Danila
15.01.08,16:27
Nájom je bez DPH, ak nájomník nie je platiteľom DPH.

A živnostníci potom fakturujú vám svoju prácu?!?Áno, aby boli živnostníkmi. No, trošku som si zatipovala. Nevadí??????:):)
Zoltán Kovács
15.01.08,16:29
Áno, aby boli živnostníkmi. No, trošku som si zatipovala. Nevadí??????:):)

To isté som mal na mysli.

Ešte by som sa opýtal, náradie a nástroje, ktoré používajú pri práci sú koho? Ich, alebo prenajímateľove?
betka
15.01.08,18:52
Krčím nos....

Prenájom za 1 SK?

Rozmýšľam si tu len tak nahlas.....
........ a odpisy daňové za výrobnú halu budú 200 000, -Sk, -, to znamená, že nebudem mať príjmy a výdavky ano....

Len aby to prešlo na DU pri kontrole a nedorubili....(porovnateľná cena nehnuteľnosti, priestory.....):rolleyes:;)
Zoltán Kovács
15.01.08,18:56
Mne to skôr "smrdí" obchádzaním zákonníka práce. Nechcú ich zamestnať, a nechcú aby ich prácu klasifikovali ako závislú. Žeby?
Danila
15.01.08,19:38
Mne to skôr "smrdí" obchádzaním zákonníka práce. Nechcú ich zamestnať, a nechcú aby ich prácu klasifikovali ako závislú. Žeby?Celé to je na hrane....Radšej to zadávateľ nekomentuje... a prenájom bude asi hlavnou podnikateľskou činnosťou.:)
bisou
16.01.08,05:37
Prenájom nie je živnosťou!!!
Niektore náradie je živnostníkov ine pranajímateľa!!!
K tomutko kroku prenajať priestory firmu donutila kontrola so žinostenského úradu! vraj je to ich prevádzkareň. Niektoré práce vykonávajú pre prenajímateľa, iné pre iných odberateľov!
Tak čo stým? Dám to ako príjem 1 Sk?? bez vyčíslenia DPH? Používam program ALFA! tak aký prijem to vlastne je?
Majiteľ mi na tu 1 korunu povedal, že a keď štát rozpredal iné majetky po korune??? Chcem len vedieť ako to spravne zaučtovať!
Zoltán Kovács
16.01.08,05:38
Prenájom nie je živnosťou!!!
Niektore náradie je živnostníkov ine pranajímateľa!!!
K tomutko kroku prenajať priestory firmu donutila kontrola so žinostenského úradu! vraj je to ich prevádzkareň. Niektoré práce vykonávajú pre prenajímateľa, iné pre iných odberateľov!
Tak čo stým? Dám to ako príjem 1 Sk?? bez vyčíslenia DPH? Používam program ALFA! tak aký prijem to vlastne je?
Majiteľ mi na tu 1 korunu povedal, že a keď štát rozpredal iné majetky po korune??? Chcem len vedieť ako to spravne zaučtovať!

Správne účtovanie je príjem za prenájom - ostatné príjmy ovlyvňujúce základ dane.
bisou
16.01.08,05:52
Ďakujem veľmi pekne za cenné rady od všetkých!:)