zaphira
15.01.08,19:38
Dobrý deň. Prosím Vás o radu ohľadom PN. Volali mi do práce z VŠZP, že jedna naša zamestnankyňa má u nich nahlásené, že 3.10.2006 má PN a nevedia čo je s ňou, či stále trvá alebo čo, lebo nemá zaslané ukončenie. Ukončenie mám vraj zaslať na tlačive VŠZP, ktorým sa oznamujú zmeny. Ja však nechápem, prečo nás k tomu poisťovňa vyzýva, keď sme nikdy PN všeobecnej nenahlasovali. Prosím o vyjadrenie, akým všetkým ištitúciám mám oznamovať, že zamestnanec je PN (začiatok aj koniec).
Ďalší problém je, že neviem kde v tom tlačive mám vlastne označiť dátum ukončenia PN, keď tam taká kolonka ani nie je. Nikdy som sa s takýmto postupom nestretla, tak prosím skúsenejších, keby mi poradili. Ďakujem
Zoltán Kovács
15.01.08,18:43
Dobrý deň. Prosím Vás o radu ohľadom PN. Volali mi do práce z VŠZP, že jedna naša zamestnankyňa má u nich nahlásené, že 3.10.2006 má PN a nevedia čo je s ňou, či stále trvá alebo čo, lebo nemá zaslané ukončenie. Ukončenie mám vraj zaslať na tlačive VŠZP, ktorým sa oznamujú zmeny. Ja však nechápem, prečo nás k tomu poisťovňa vyzýva, keď sme nikdy PN všeobecnej nenahlasovali. Prosím o vyjadrenie, akým všetkým ištitúciám mám oznamovať, že zamestnanec je PN (začiatok aj koniec).
Ďalší problém je, že neviem kde v tom tlačive mám vlastne označiť dátum ukončenia PN, keď tam taká kolonka ani nie je. Nikdy som sa s takýmto postupom nestretla, tak prosím skúsenejších, keby mi poradili. Ďakujem

Ja to nahlasujem na hromadnom oznámení. Začiatok ako kód O a koniec tak isto.
jamis
15.01.08,19:01
http://www.vszp.sk/files/tlaciva/new/Oznamenie_zamestnavatela_o_poistencoch-vyplnitelne.pdf

Tu je tlačivo, na ktorom sa oznamuje.
Dúfam, že sa mi ho podarilo dobre pricapiť.
zaphira
15.01.08,19:48
Dakujem velmi pekne. Pomohli ste mi.
ZEvina
13.02.08,08:46
Ahoj poraďáci. Mám prvýkrát DPN pracovníka a chcem sa spýtať, či do ZP sa nahlasuje skutočný nástup na DPN alebo až dátum po tých 10 dňoch, čo platí SP. Ďakujem.
alušik
13.02.08,08:48
Nahlasuješ PN od 1. dňa - pretože je to obdobie, za ktoré neodvádzať preddavky zdravotného poistenia a aj na mesačných výkazoch máš o tie dni menej.;)
ZEvina
13.02.08,09:39
ďakujem, takže nahlasujem ZP a SP dni, za ktoré neplatíme preddavky (DPN, OČR, neplatené voľno, aj keď je to len jeden deň), ale nie § (teda nárok na ošetrenie.. 7 dní do roka). Dobre som to pochopila?
nesca
13.02.08,09:54
Takmer.Na ZP sa nahlasuje všetko od 1.dňa.Na druhej strane oznámenia... sú vypísané všetky kódy.Platnosť zmeny:Z-začiatok,K-koniec.Ukončenie hlásiť takisto.Na SP:OčR od 1-10 deň len ten papier od doktora+potvrdenie o vym.základe,od 11 dňa RL prerušenie poistenia. Maródka- od 11 dňa RL prerušenie+potvrdenie
ZEvina
13.02.08,10:30
Takmer.Na ZP sa nahlasuje všetko od 1.dňa.Na druhej strane oznámenia... sú vypísané všetky kódy.Platnosť zmeny:Z-začiatok,K-koniec.Ukončenie hlásiť takisto.Na SP:OčR od 1-10 deň len ten papier od doktora+potvrdenie o vym.základe,od 11 dňa RL prerušenie poistenia. Maródka- od 11 dňa RL prerušenie+potvrdenie

... no neviem, či som sa ešte viac nedoplietla:mee:
Na ZP sa nahlasuje všetko od 1.dňa - aj § ?
Maródka- od 11 dňa RL prerušenie - to je tlačivo na SP?
Ďakujem za trpezlivosť.
abel
13.02.08,10:41
... no neviem, či som sa ešte viac nedoplietla:mee:
Na ZP sa nahlasuje všetko od 1.dňa - aj § ?
Maródka- od 11 dňa RL prerušenie - to je tlačivo na SP?
Ďakujem za trpezlivosť.
Doplietla.
Zdravotná poisťovňa:
pri PN, OČR - hromadné oznámenie, kde uvádzaš začiatok a potom ukončenie, kód O1
Sociálna poisťovňa:
pri PN - od 11. dňa zasielaš spolu so žiadosťou o nemocenské dávky potvrdenie o príjme za rozhodné obdobie, tiež ukončenie PN, pri trvaní PN viac mesiacov aj potvrdenie o trvaní PN ku koncu každého mesiaca
pri OČR - hneď od prvého dňa zašleš OČR spolu s potvrdením o príjme a až pri trvaní OČR nad 10 dní zasielaš do Sociálnej poisťovne registračný list o prerušení obdobia poistenia.

Ak pod "§" rozumieš platené voľno - ošetrenie u lekára bez trvania PN, to nenahlasuješ nikde.