klocek
10.03.05,23:43
Konatel nemusí platiť dané!
klocek
10.03.05,22:45
Ako to je možné? Samozrejme nie je tomu len tak! Trochu musíte zarozmýšať, ako si legálne a legitimne pomôcť par.3 ods.2 písm. cň v zákone č. 595/2003 Z.z. o dani s príjmov - podiel na zisku! Je to zaujímavé, kto má záujem poradím dalej!
klocek
10.03.05,22:52
No dobre tak to skúsime upresniť. v zákone 595/2003 v par.3 odseku 2 písmeno c) sa hovorí o tom, že podiel na zisku vyplácaný spoločnosťou s.r.o. po zdanení nie je predmetom dane!!!!! Toto ustanovenie zákona je možné uplatniť v praxi teraz v r. 2005 po prvýkrát! Pri vyplatení podielov na zisku spoločnosti za rok 2004, ak Valné zhromaždenie spol. rozhodne. že zo zisku po zdanení za rok 2004 vyplatí konateľovi podiel, takýto príjem pre konateľa nie je predmetom dane a konateľ s takéhoto príjmu žiadnu dan neplatí! Aby nedošlo k dvojitému zdaneniu. Je pravda že v takomto prípade (ak ste skutočne odmenený z podielu zo zisku) musíte tento najskôr vytvori, ale ak je, tak je síce podiel o daň sapoločnosti zo zisku nižšia, ale na druhej strane Vy ako konateľ si príjem nenusíte zdaniť a tiež nemusíte platiť do ZP!
bepo
11.03.05,09:06
Trochu pohľadaj v histórii,už sme to tu preberali
Jozef Mihál
11.03.05,09:57
klocek nám tu objavil ameriku.

OK, nenechajte sa touto poznámkou znechutiť, ste tu nový, a verím, že budete prínosom pre tento diskusný klub.
klocek
11.03.05,13:13
To viete, že sa nenechám, lepšie je zniesť uštipačnú poznámku ale byť si vedomí, že nie som úplne out! Každý vieme niečo, myslím tým aj v rôznom odbore. Aj ked si na druhej strane myslím, že takéto poznámky veľmi nemotivujú v snahe niečo zo seba dať aj pre druhých. Možno že by som si mal toho vaicej prečítať na porade skôr než začnem písať. Ale len ten čas, ked tak v noci do 02 hodiny rannej lebo inak nestíham. Ale slubujem, že sa polopčím!
klocek
11.03.05,13:24
OK, lepšie takto objaviť ameriku, ako zostať stranou a neučiť sa od skúsenejších! Vrčite by som aj já Vaám bol nápomocný možno v inom odbore. Ale je pravda, že by som si asi mal viacej poprezerať preberané témy. Ked len toho času je tak málo a ked tak medzi 23 - 02 h. rannou.
bepo
11.03.05,14:40
Času je dosť len rovnakých tém už začína byť priveľa.Ale snaha sa cení :)
klocek
11.03.05,18:38
bepo-vi_díky za uznanie, v podsate som sa chcel pridať, asi to moc nevyšlo!
ik-a
11.03.05,18:47
Nechcem mentorovat, myslel si to mozno v dobrom. Napriek tomu ta musim opravit. Nejedna sa o konatela, ktory neplati dan z uvedeneho prijmu, ale o spolocnika. O konatela sa moze jednat v pripade ak je to ta ista osoba. Zisk sa deli na spolocnikov a ne na konatelov.
bepo
11.03.05,18:59
ik-a - podiel na zisku môže mať aj konateľ aj radový zamestnanec nielen spoločník.Len si to odsúhlasia na VZ.
klocek
11.03.05,19:02
Bepo-vi: OK je to tak, aspon si to myslím, avšak je potrebný ten súhlas VZhr.
ik-a
11.03.05,19:08
ik-a - podiel na zisku môže mať aj konateľ aj radový zamestnanec nielen spoločník.Len si to odsúhlasia na VZ.
OK napisala som nieco nedokonale. Mas pravdu. Samozrejme, mozu to byt aj ine osoby, ale tym padom su podielnici.
krtoman
08.05.06,07:31
Však daniari to už tiež zistili a dlho to asi takto nezostane.:mee:
Jozef Mihál
08.05.06,08:00
O zdanení podielov na zisku nerozhodujú "daniari", ale politici. Taký RF už vie, čo s tým.
evina
08.05.06,08:48
No dobre tak to skúsime upresniť. v zákone 595/2003 v par.3 odseku 2 písmeno c) sa hovorí o tom, že podiel na zisku vyplácaný spoločnosťou s.r.o. po zdanení nie je predmetom dane!!!!! Toto ustanovenie zákona je možné uplatniť v praxi teraz v r. 2005 po prvýkrát! Pri vyplatení podielov na zisku spoločnosti za rok 2004, ak Valné zhromaždenie spol. rozhodne. že zo zisku po zdanení za rok 2004 vyplatí konateľovi podiel, takýto príjem pre konateľa nie je predmetom dane a konateľ s takéhoto príjmu žiadnu dan neplatí! Aby nedošlo k dvojitému zdaneniu. Je pravda že v takomto prípade (ak ste skutočne odmenený z podielu zo zisku) musíte tento najskôr vytvori, ale ak je, tak je síce podiel o daň sapoločnosti zo zisku nižšia, ale na druhej strane Vy ako konateľ si príjem nenusíte zdaniť a tiež nemusíte platiť do ZP!

Môj názor je taký- a možno prekvapí /aj keď vedeli prečo to tak uzákoňujú/, , že tieto už zdanené peniaze sa ani nemajú druhýkrát zdaňovať. Je veľa poctivých spoločníkov, ktorí vykonávajú prácu pre svoju s.r.o. bez nároku na mzdu /zas by len zdaňovali a odvádzali/ a tento zisk vytvorili, spoločnosť ho zdanila, je to ich odmena. Mňa skôr trápi otázka prečo niektorí musia platiť niekoľkokrát odvody do poisťovní???
ayya
08.05.06,12:20
O zdanení podielov na zisku nerozhodujú "daniari", ale politici. Taký RF už vie, čo s tým.
eeeech, chvilu mi trvalo, kym som prisla na to, ze RF v tomto pripade nie je rezervny fond :D :D
ajobs
08.05.06,15:47
eeeech, chvilu mi trvalo, kym som prisla na to, ze RF v tomto pripade nie je rezervny fond :D :D


:D :D :D RF bude asi politik ????:p :) :cool: