Fero11
15.01.08,19:32
cau
Najprv napisem, ze niesom podnikatel ani nic podobne a nemam o tom vobec ani prehlad a kedze som nevedel kde tu temu mam zaradit, tak som ju supol sem, kde som v minulosti prispel najviac.
Chcem sa zaregistrovat v jednom e-shope, ale musim im najskor zaslat vypis z obchodneho registra (to je vlastne zivnostensky list ??) a doklad o prideleni DIC co vobec neviem co je ?
Registrovat to chcem na kamaratovu zivnost (on s tym samozrejme suhlasil) ale mam mu napisat, ze ake kopie dokladov su k tomu potrebne, aby mi ich poslal.
liba2
15.01.08,18:44
cau
Najprv napisem, ze niesom podnikatel ani nic podobne a nemam o tom vobec ani prehlad a kedze som nevedel kde tu temu mam zaradit, tak som ju supol sem, kde som v minulosti prispel najviac.
Chcem sa zaregistrovat v jednom e-shope, ale musim im najskor zaslat vypis z obchodneho registra (to je vlastne zivnostensky list ??) a doklad o prideleni DIC co vobec neviem co je ?
Registrovat to chcem na kamaratovu zivnost (on s tym samozrejme suhlasil) ale mam mu napisat, ze ake kopie dokladov su k tomu potrebne, aby mi ich poslal.
Ak nie si podnikateľ, tak nemáš ani jedno ani druhé. Kamarát by to mal osobne registrovať, keďže má živnosť preukáže sa Živnostenským listom, ale aj DIČ-om.
Výpisom z obchodného registra sa preukazujú právnické osoby: s.r.o., a.s. a iné.
Doklad o pridelení DIČ má každý kto podniká, PO, FO aj niektorí nepodnikatelia pokiaľ sú registrovaní na DU ako platitelia dane.
Fero11
15.01.08,19:14
dik
je to jedno kto to registruje lebo sa to robi cez net a nevedia kto je na druhej strane :D
jozka56
15.01.08,20:37
Liba2, Fero11 si urobi ako on chce a potom rad:o
Zita5
15.01.08,20:50
Ja osobne by som nesúhlasila , aby sa moja kamarátka registrovala na môj ŽL ,IČO,DIČ .Ale samozrejme záleží od Vašej dohody.
chlap
15.01.08,20:57
cau
Najprv napisem, ze niesom podnikatel ani nic podobne a nemam o tom vobec ani prehlad a kedze som nevedel kde tu temu mam zaradit, tak som ju supol sem, kde som v minulosti prispel najviac.
Chcem sa zaregistrovat v jednom e-shope, ale musim im najskor zaslat vypis z obchodneho registra (to je vlastne zivnostensky list ??) a doklad o prideleni DIC co vobec neviem co je ?
Registrovat to chcem na kamaratovu zivnost (on s tym samozrejme suhlasil) ale mam mu napisat, ze ake kopie dokladov su k tomu potrebne, aby mi ich poslal.

Ak si to šupol sem, predpokladám, že tým e-shopom bude AGEM, SOFOS alebo nejaký podobný veľkosklad, v ktorom môžu nakupovať cez net iba právnické osoby.

Ak je to tak, potom je tvoj kamarát asi taký istý laik do podnikania ako ty, len na rozdiel od teba je ešte k tomu aj hlúpy ....... nechcel by som byť jeho účtovníkom. .... pretože predpokladám, že registráciou to neskončí a začneš veselo nakupovať na jeho živnosť.
Katabaticky
15.01.08,23:39
hej chudak uctovnik alebo uctovnicka to bude bordel :D:D:D
ale rozhodne si kamarat nerobi papiere sam inak by to nikdy nedovolil ;)

a plus to mas dobreho priatela ked ti tak veri... ;)
liba2
16.01.08,02:19
Liba2, Fero11 si urobi ako on chce a potom rad:o
Nepochybujem o tom ... a ďakujem za radu.
Fero11
16.01.08,05:20
najprv zareagujem na chlapa
Ano je to velkosklad s vypoctovou technikou, ja mam zaujem kupit si par komponentov, poskladat 2-3 PC a faktury si moze dat do nakladov.... to je vsetko
Na ostatnych, neviem co mam napisat, hadam len, preco chudak uctovnik ????? to bude asi velky problem pre neho spracovat 2 faktury navyse !
PS, kedze som pisal, ze som v oblasti podnikania laik, tak sa opytam aky je rozdiel medzi pravnickou a fyzickou osobou.
Viem ze fyzicka osoba je kazdy obcan, ale pravnicka ? (ak je pravnicka osoba zastupca nejakej firmy, tak si myslim dobre, ale je pravnicka osoba aj malicky zivnostnik ?)
liba2
16.01.08,06:09
PS, kedze som pisal, ze som v oblasti podnikania laik, tak sa opytam aky je rozdiel medzi pravnickou a fyzickou osobou.
Viem ze fyzicka osoba je kazdy obcan, ale pravnicka ? (ak je pravnicka osoba zastupca nejakej firmy, tak si myslim dobre, ale je pravnicka osoba aj malicky zivnostnik ?)
Právnická osoba (firma): s.r.o., akciová spoločnosť, rozpočtová org., príspevk. org. a ďalšie.
Fyzická osoba (všeobecne občania) z hľadiska podnikania: SZČO (živnostník), ale aj podnikatelia na základe iného než živnostenského oprávnenia.
chlap
16.01.08,06:36
najprv zareagujem na chlapa
Ano je to velkosklad s vypoctovou technikou, ja mam zaujem kupit si par komponentov, poskladat 2-3 PC a faktury si moze dat do nakladov.... to je vsetko ........

Ak mu budeš poctivo odovzdávať všetky faktúry, tak potom je to už trochu lepšie ...... ak teda zažmúrime obe oči a ešte sa aj otočíme, aby sme nevideli, že nejaký občan vystupuje a koná bez splnomocnenia v mene podnikateľského subjektu, pričom ten podnikateľský subjekt si dáva do nákladov na podnikanie hmotný majetok, zakúpený pre potreby súkromnej osoby, ktorá ho aj používa. :confused:
Fero11
16.01.08,09:57
No to by uz bol na diskusiu.
Katabaticky
17.01.08,07:00
to by bolo a na dlhu..

ja sa uz len chcem opytat ci na tom tolko usetris ked to strcis do nakladov ked ti to stoji za stratu zaruky...

ale to si si asi neuvedomil :D