toptom
15.01.08,19:36
Potrebujem poradiť, ako zabezpečiť osobné auto proti krádeži.
Ďakujem! Toptom.
BOND
16.01.08,05:36
Potrebujem poradiť, ako zabezpečiť osobné auto proti krádeži.
Ďakujem! Toptom.
firma SECCAR poskytuje ochranu cez GPS ,ale stojí to cca 700 Sk/mesiac:(
Marína
16.01.08,07:58
Zatiaľ štatistiky neevidujú ukradnutie vozidla, ktoré bolo zabezpečené zamknutím volantu systémom Zeder.
www.zederlock.sk
rob999
19.01.08,22:23
firma SECCAR poskytuje ochranu cez GPS ,ale stojí to cca 700 Sk/mesiac:(

SECAR pouzival (teda kym som to mal v byvalom aute) dva systemy. Jeden vyuziva GSM a druhy GPS. Obidva mali svoje klady aj zapory. Napr. GPS nevypatras v uzavretych priestoroch nakolko satelit musi tento modul priamo "vidiet" a GSM zase nemusi mat vsade signal.
Ja osobne som mal zariadenie na baze GSM. Zariadenie s montazou stalo ak sa nemylim cca. 15.000 + asi 3000 rocny poplatok za servis a pripadne zasahy. Auto som predal susedovi aj s tymto zariadenim, ktore ak sa nemylim nevyuziva. Ak by si mal zaujem, mozem sa spytat.
Do noveho auta som si uz nedal namontovat nic. Kupil som si Toyotu i ked v hodnote BMW 3 alebo A4 len kvoli tomu ze sa natolko nekradnu.
Odporucam poistenie EUROGAP, ktore v pripade kradeze alebo totalky, vyplati rozdiel medzi cenou noveho auta a tym co vyplati poistovna (zmlubne zarucene).
rikam
22.04.08,14:52
skuste napríklad system zeder, jeden z najbezpečnejších systemov dneška viac najdete napr na zeder-žilina.sk