pupauka
15.01.08,20:11
ahojte, poprosím o radu, budem veľmi rada, ak budete niekto ochotný, nahadzujem do programu denné tržby ktoré sú samozrejme z denných uzávierok, ktoré sú vlepené v Knihe pokladnice a tržieb, jeden sa však stratil, podľa obratov na položkách GT zo dňa predtým a dňa potom je jasné, že v deň, za ktorý mi chýba denná uzávierka bola tržba cca 3000,-. Čo teraz, keď nemám bloček a za svet ho nie nájsť? Nahodiť do programu príjem a v knihe pokl. a tržieb v danom dni nechať prázdnotu, alebo tam prilepiť ručne vypísané PPD, alebo ako???
betka
15.01.08,19:19
A čo tak prefotiť kopiu, kt. ostava vo Vašej UJ pre potreby napr. kontroly DU.
Prefotte si tú, a napíšte do knihy všetko, čo prináležitý k tomu dňu.
pupauka
15.01.08,19:21
jasné, myslíš tým ten druhý kotúčik (polopatisticky :-))), ktorý ostáva, v ňom vyhľadať daný deň, prefotiť a prilepiť túto kopiu do knihy??? Nebudú mi nadávať :-))) ??? Keď ja sa ich tak hrozne bojím.
Zita5
15.01.08,19:24
Nemalo by sa nič stať , nakoniec sa to prejaví aj v mesačnej uzávierke .Malo by to sedieť .Aj ja som už musela fotiť z kotúčika dennú tržbu.
betka
15.01.08,19:24
jasné, myslíš tým ten druhý kotúčik (polopatisticky :-))), ktorý ostáva, v ňom vyhľadať daný deň, prefotiť a prilepiť túto kopiu do knihy??? Nebudú mi nadávať :-))) ??? Keď ja sa ich tak hrozne bojím.

Nebooooooj, nie sú strašiaci, to ich len my strašiakmi robíme....:)
pupauka
15.01.08,19:24
Myslím tým, či mi nebude nadávať teta z daňového pri kontrole :-).
pupauka
15.01.08,19:25
Dakujem moc moc moc idem na to, ste úžasní. :-)
Pru
16.01.08,08:13
Treba fotiť bločky-tržby keď účtujem príjem za tovar podľa knihy tržieb? Treba každý den účtovať, ja účtujem ked mi donesú knihu 15. a 31? dík
betka
16.01.08,09:17
Treba fotiť bločky-tržby keď účtujem príjem za tovar podľa knihy tržieb? Treba každý den účtovať, ja účtujem ked mi donesú knihu 15. a 31? dík

Niektorí poraďáci účtujú 1x za mesiac podľa mes. uzávierky.

Osobne účtujem denne.
Aknazuz
16.01.08,13:20
Ja účtujem klientom 1x za mesiac podľa mes. uzávierky.
Pru
18.01.08,08:07
Ja som účtovala raz mesačne tiež podľa mesačnej pásky, ale potom som začala k 15 a 31, lebo ked som nezaúčtovala tržby tak som mala mínusy v pokladni. Ale napríklad ked som načítala denné pásky a kontrolovala podľa mesačnej tak mi tam nesedeli haliere. A treba pásky ofotiť a doložiť k príjmov.dokladu?
evina
18.01.08,08:10
Zita5
18.01.08,08:11
Ja som účtovala raz mesačne tiež podľa mesačnej pásky, ale potom som začala k 15 a 31, lebo ked som nezaúčtovala tržby tak som mala mínusy v pokladni. Ale napríklad ked som načítala denné pásky a kontrolovala podľa mesačnej tak mi tam nesedeli haliere. A treba pásky ofotiť a doložiť k príjmov.dokladu?

Nie ,nie je potrebné ofotiť pásky a prikladať k PPD . Pri účtovaní tržieb či už denných alebo mesačných vychádzate z Knihy pokladnice a tržieb .


Dopĺňam , aby som nebola nesprávne pochopená . Pásky z RP nefotíte a neprikladáte k PPD , nakoľko povinnosťou je ich lepiť do hore uvedenej knihy , sú k tomu aj denné zápisy z ktorých potom vychádzate pri účtovaní.