Iwett
15.01.08,21:07
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či tu nieje niekto, kto prevzal účtovanie firmy v hroznom stave. :mad:Blíži sa marec :eek:a ja už musím s tým niečo robiť. Môj predchodca viedol účtovníctvo asi tak že nahádzal doklady na kopu,vypísal daňové a zinkasoval peniaze.
Od februára čakám že mi donesie súvahu v korunách, ale je niekde v čechách a nevieme sa dopátrať.:( Mám len súvahu v tis.sk z DU, ale aj tá je nesprávna,nič v nej nepasuje. Odberatelia 0,- a prišlo mi v januári na účet 350000 z faktúr, nieje s čim ich vypárovať, firma má úvery,leasingy ale na takých účtoch je 0,- Majetok má 2 000 000, ale neviem aký a v akej sume. Poradí mi niekto ako mám pokračovať???? Čo sa s tým dá urobiť? Lebo ja naozaj neviem....:mee: Dakujem
cloe
15.01.08,20:37
Vo vašom prípade by som pravdepodobne požiadala o možnosť podať DP za r.2007 až k 30.6.08 a bolo by asi potrebné znovu nahodiť účto 2006, podať dodatočné DP za 2006. Jedine tak sa asi dopátraš k nejakým číslam.
KEJKA
15.01.08,20:40
ja som robila rekonštrukciu nepreukazného účtovníctva ........ bolo to hrozné. Ale robila som na tom celý rok!!!
Iwett
15.01.08,20:48
ale ako ho nahodím ked nemám nič??????? všetko má ten "ÚČTOVNÍK"....ja sa nedopátram k ničomu. Keby sa dalo, tak už na tom nejako pracujem. Ja nemám odkial zobrať tie stavy....:mee:Iná možnosť neexistuje????
Lydka R
15.01.08,20:49
ale ako ho nahodím ked nemám nič??????? všetko má ten "ÚČTOVNÍK"....ja sa nedopátram k ničomu. Keby sa dalo, tak už na tom nejako pracujem. Ja nemám odkial zobrať tie stavy....:mee:Iná možnosť neexistuje????

A doklady za minulý rok sú kde?
Iwett
15.01.08,20:50
ja som robila rekonštrukciu nepreukazného účtovníctva ........ bolo to hrozné. Ale robila som na tom celý rok!!!
a ako sa to robí kejka? keď nič nemám? čo mám preukázať????
Ja naozaj neviem východisko.
Iwett
15.01.08,21:23
nikto nemá žiadne podobné skúsenosti ??? Ako mám postupovať?:mee:
cloe
15.01.08,21:25
Iwett, to akože ten účtovník zmizol aj s dokladmi?
Iwett
15.01.08,21:33
asi nejak tak, najskôr prerábal jadro a mal ich zahádzané, a teraz je vypnuty a vraj je v čechách neodpovedá na odkazy....a mne sa blízi marec:eek: Je nejaké riešenie, či vôbec žiadne???
andrej_rv
15.01.08,21:50
asi nejak tak, najskôr prerábal jadro a mal ich zahádzané, a teraz je vypnuty a vraj je v čechách neodpovedá na odkazy....a mne sa blízi marec:eek: Je nejaké riešenie, či vôbec žiadne???
Relatívne najjednoduchšie riešenie navrhla Cloe v príspevku 2 - zohnať doklady a zaúčtovať.
Al v každom prípade treba požiadať správcu dane o odklad pre podanie DP do 30.6.08 (pozor, aby ste neprešvihli termín podania).
Ak by to bola menšia firma, možno by sa to dalo aj rekonštruovať. Kópie výpisov z účtu by ste vedeli získať, predpokladám, že aj vaše vystavené faktúry. Kópie dodávateľských faktúr sa dajú tiež vyžiadať podľa úhrad z výpisov. Horšie je to s hotovostnými dokladmi...tam rekonštrukcia prakticky možná nie je. Ale je to zdĺhavá, nevďačná a najmä absolútne nezaplatená robota.
Ináč, neviem prečo si s tým robíš ťažkú hlavu Ty. Je to problém majiteľov. Jednoducho im povedz, že ak nezoženú urýchlene doklady a nepožiadajú o predĺženie lehoty na podanie DP, tak účto nebude. A potom im ho (podľa pomôcok) urobí pri najbližšej kontrole DPH alebo dane z príjmu daňový úrad. A že to bude poriadne drahé "účtovníctvo", o tom nech vôbec nepochybujú.
A ozaj, je to PÚ alebo JÚ ?
Iwett
15.01.08,21:54
dakujem za rady.....je to pú, ale nieje to veľká firma, majiteľ pokrčí plecami, povie že nevie čo má robiť....asi požiadam o ten odklad, len si to neviem ani len predstaviť takú fušku že takú rekonštrukciu urobiť, fakt neviem.... V každom prípade ďakujem za rady, je to také zlé ako som si myslela.....:cool: