martina333
15.01.08,22:35
Dobrý deň, máte niekto prosím vás skúsenosti s evidenciou a administratívou súvisiacou so spotrebnou daňou z tabaku a tabakových výrobkov? Idem účtovať firmu, ktorá bude vyrábať tabakové výrobky a každá rada by mi bodla, lebo k tejto problematike existuje veľmi málo literatúry a informácií. Budem vďačná za každú radu, upozornenie a pod. Ďakujem.
jozka56
15.01.08,22:14
Evidovat kazdy prijaty gram, kazdy spracovany a expedovany gram, mesacny zaznam predkladat colnemu uradu + vsetky doklady/prijem-vydaj- kopie/, velmi detailna praca.Stale kontroly,cenotvorba.Jajjaj
Excise Duty
15.01.08,22:41
Na začiatok bude hádam najlepšie podrobne si naštudovať zákon č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov v znení neskorších predpisov.
Excise Duty
16.01.08,11:09
Evidovat kazdy prijaty gram, kazdy spracovany a expedovany gram, mesacny zaznam predkladat colnemu uradu + vsetky doklady/prijem-vydaj- kopie/, velmi detailna praca.Stale kontroly,cenotvorba.Jajjaj

Zo zákona č. 106/2004 Z. z. takéto povinnosti nevyplývajú!
jozka56
16.01.08,19:01
Zakon c.106/2004 Z.z. § 34-39
Excise Duty
17.01.08,13:08
Zakon c.106/2004 Z.z. § 34-39

Vo svojom príspevku č. 2 v tejto téme tvrdíš, že (citujem): „mesacny zaznam predkladat colnemu uradu + vsetky doklady/prijem-vydaj- kopie“.
Na takúto údajnú povinnosť musí byť ale opora v zákone, preto som reagoval príspevkom č. 4, kde som aj tento text zámerne zvýraznil, výsledkom čoho bola tvoja reakcia citujúca niektoré paragrafy zákona č. 106/2004 Z. z. Uveď teda konkrétne vety v týchto ustanoveniach, z ktorých vyplýva povinnosť predkladať colnému úradu mesačný záznam a všetky doklady (príjem-výdaj-kópie). Lebo tvoj príspevok sa dá chápať ako upozornenie na nejakú oznamovaciu povinnosť, hoci zákon nič také nevyžaduje. Zákon jednotlivým subjektom, ako ich definuje, v ustanoveniach § 34 až 38 ukladá povinnosť vedenia evidencií a v ustanovení § 39 ustanovuje právomoci a povinnosti správcu dane. Správca dane vedenie evidencií kontroluje práve na základe tohto ustanovenia zákona priamo u daňového subjektu pri výkone daňového dozoru alebo daňovej kontroly. Teda nikomu netreba nič predkladať, samozrejme okrem daňového priznania.
Excise Duty
17.01.08,13:16
Dobrý deň, máte niekto prosím vás skúsenosti s evidenciou a administratívou súvisiacou so spotrebnou daňou z tabaku a tabakových výrobkov? Idem účtovať firmu, ktorá bude vyrábať tabakové výrobky a každá rada by mi bodla, lebo k tejto problematike existuje veľmi málo literatúry a informácií. Budem vďačná za každú radu, upozornenie a pod. Ďakujem.

Predpokladám, že firma ktorú budeš účtovať sa mieni zaregistrovať alebo sa už zaregistrovala ako podnik na výrobu tabakových výrobkov v zmysle ustanovenia § 17 zákona č. 106/2004 Z. z. Ak áno, potom sa dá diskutovať o ďalších povinnostiach. Uveď tiež, či táto firma bude vyrábať aj cigarety, pretože to úzko súvisí aj s povinnosťou označovať spotrebiteľské balenie cigariet kontrolnou známkou.
jozka56
17.01.08,17:11
Niekoľko rokov som priamo spolupracovala s fi, ktora vyrabala tab.vyr. a viem, že evidencia aj s podkladmi sa robila a mesacne sa zasielali podklady na CU. Moja odpoved pre Martinu333 bola zamerana hlavne na detailnu evidenciu, kontrola CU a DU, a aj pre vyrobcu/fi/.
elaurie
15.02.08,14:47
Niekoľko rokov som priamo spolupracovala s fi, ktora vyrabala tab.vyr. a viem, že evidencia aj s podkladmi sa robila a mesacne sa zasielali podklady na CU. Moja odpoved pre Martinu333 bola zamerana hlavne na detailnu evidenciu, kontrola CU a DU, a aj pre vyrobcu/fi/.

mimotemy bod 9 Etikety Porady
"V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému."