Jankaaa
11.03.05,07:15
Ak podávam daň.priznanie /JU/ v akom počte podávam výkazy na DÚ? Po jednom?

Čo všetko podávam okrem Daňové priznania v PU?
Ďakujem.
Nike
11.03.05,07:05
Ak podávam daň.priznanie /JU/ v akom počte podávam výkazy na DÚ? Po jednom?

Čo všetko podávam okrem Daňové priznania v PU?
Ďakujem.
1- v JU 1x miestne prísl...... je to aj na výkazoch predtlačené
2- v PU aká firma (sro, as .....)
Ale myslím,že všetky musia podať výkazy - Výsledovku, súvahu a prílohu
Jankaaa
11.03.05,07:31
Je to s.r.o. A všetko iba raz?
Nike
11.03.05,07:32
Je to s.r.o. A všetko iba raz?
v JU určite len raz a do SRo "kafrať" nebudem.
anka1
11.03.05,07:42
Poprosila by som o radu:

Daňovník podáva daňové priznanie FO typu B. Mal príjem zo závislej činnosti §5 a príjem podľa § 6 (z autorských práv - maliar). Aké prílohy podáva spolu s daňovým priznaním. Bolo mu poradené že si má na tieto príjmy aj výdaje (§ 6) viesť jednoduché účtovníctvo - peňažný denník, aj keď nemá živnostenský list.
ricij
11.03.05,07:48
Poprosila by som o radu:

Daňovník podáva daňové priznanie FO typu B. Mal príjem zo závislej činnosti §5 a príjem podľa § 6 (z autorských práv - maliar). Aké prílohy podáva spolu s daňovým priznaním. Bolo mu poradené že si má na tieto príjmy aj výdaje (§ 6) viesť jednoduché účtovníctvo - peňažný denník, aj keď nemá živnostenský list.Áno, pokiaľ si chce uplatniť skutočné výdavky, musí si viesť aspoň jednoduché účtovníctvo. No môže využiť paušálne výdavky a v tom prípade to nie je také komplikované.
anka1
11.03.05,07:50
Áno, pokiaľ si chce uplatniť skutočné výdavky, musí si viesť aspoň jednoduché účtovníctvo. No môže využiť paušálne výdavky a v tom prípade to nie je také komplikované.
To je OK, on si to vedie. Ide mi len o tie prílohy. Podávajú sa nejaké?
Nike
11.03.05,07:50
Poprosila by som o radu:

Daňovník podáva daňové priznanie FO typu B. Mal príjem zo závislej činnosti §5 a príjem podľa § 6 (z autorských práv - maliar). Aké prílohy podáva spolu s daňovým priznaním. Bolo mu poradené že si má na tieto príjmy aj výdaje (§ 6) viesť jednoduché účtovníctvo - peňažný denník, aj keď nemá živnostenský list.Bolo mu povedané správne. Podniká podľa autorského zákona - § 6/2)ZDP
Takže DP B, vyplniť tabuľku § 5 - podľa potvrdenia závislej činnosti, potom tabuľku § 6/2a z činnosti výtvarník
Prílohy = ak uplatní paušálne výdavky tak len 1x potvrdenie zamestnávateľa, ak uplatní preukázané výdavky ta ešte aj výkazy - o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch
anka1
11.03.05,08:03
Bolo mu povedané správne. Podniká podľa autorského zákona - § 6/2)ZDP
Takže DP B, vyplniť tabuľku § 5 - podľa potvrdenia závislej činnosti, potom tabuľku § 6/2a z činnosti výtvarník
Prílohy = ak uplatní paušálne výdavky tak len 1x potvrdenie zamestnávateľa, ak uplatní preukázané výdavky ta ešte aj výkazy - o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch
Aj keď bude výkaz o majetku a záväzkov nulový? Asi aj vtedy že?
Ďakujem za radu :)
Nike
11.03.05,08:26
Aj keď bude výkaz o majetku a záväzkov nulový? Asi aj vtedy že?
Ďakujem za radu :)Ani peniaze v hotovosti neostanú v pokladni? No aj tak sa predložiť musí.
anka1
11.03.05,08:30
Ani peniaze v hotovosti neostanú v pokladni? No aj tak sa predložiť musí.
Hop na tie som zabudla :) Ešte raz ďakujem.
anka1
16.03.05,11:10
Bolo mu povedané správne. Podniká podľa autorského zákona - § 6/2)ZDP
Takže DP B, vyplniť tabuľku § 5 - podľa potvrdenia závislej činnosti, potom tabuľku § 6/2a z činnosti výtvarník
Prílohy = ak uplatní paušálne výdavky tak len 1x potvrdenie zamestnávateľa, ak uplatní preukázané výdavky ta ešte aj výkazy - o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch
Nike, ešte k tomu maliarovi, aké výdavky si môže uplatňovať? Také isté ako hociktorý iný podnikateľ? Alebo iba výdavky priamo súvisiace s maľovaním?
anka1
16.03.05,12:49
Nike, ešte k tomu maliarovi, aké výdavky si môže uplatňovať? Také isté ako hociktorý iný podnikateľ? Alebo iba výdavky priamo súvisiace s maľovaním?
Nikto nemá podobný prípad ??? Prosííím.
jessica
16.03.05,13:00
Nikto nemá podobný prípad ??? Prosííím.
Môže si dať do nákladov všetko čo obháji, že potreboval k maľovaniu. ;) Napíš aké doklady máš k dispozícii.
anka1
16.03.05,13:04
Môže si dať do nákladov všetko čo obháji, že potreboval k maľovaniu. ;) Napíš aké doklady máš k dispozícii.
Zatiaľ to iba ráta, takže ešte som to nevidela čo tam všetko dal :( Chcela som sa len poradiť čo všetko by tam mohlo byť :) Keď budem vedieť tak napíšem, dík moc :)
anka1
02.03.06,11:00
Môže si dať do daňových výdavkov nákup počítača? Ak je to do 30.000,- Sk celý do nákladov ak nad 30.000,- Sk tak odpisuje?
Zlata
02.03.06,11:14
Môže si dať do daňových výdavkov nákup počítača? Ak je to do 30.000,- Sk celý do nákladov ak nad 30.000,- Sk tak odpisuje?

Nákup HIM nad 30.000,- sa odpisuje 4 roky.
Môže si dať aj do výdavkov aj počítač, ak si ho obháji. Môže na ňom robiť faktúry, rozpočty. Treba porozmyšľať.
Jannet
03.03.06,06:45
vratim sa k povodnej otazke - v PU odovzdavas pri danovom priznani 1x suvahu, 1x vykaz ziskov a strat - s datumom zostavenia, 1x poznamky a firma ktora ma povinny audit musi mat sucast poznamok cash flow a potom este odovzdas neskor 1x suvahu a 1x vykaz ziskov a strat schvalete valnym zhromazdenim
Idiotka
03.03.06,10:31
Nike, ešte k tomu maliarovi, aké výdavky si môže uplatňovať? Také isté ako hociktorý iný podnikateľ? Alebo iba výdavky priamo súvisiace s maľovaním?

Podľa mňa také, ako ostatní podnikatelia, a v tom istom "režime", on akurát nemá živnostenský list, pretože ho na maľovanie ani mať nemôže/nesmie.

A Burák - býv. pracovník daň.úradu - napísal knihu Dane na hrane, čítala som pár úryvkov, u umelcov je to asi fakt na hrane a občas závisí na rozumnom posúdení toho, čo je pre umelca nákladom.
V súvislosti s jeho tvorbou v š e t k o je nákladom.
Zdraví
zuzanapuchlova
04.03.06,11:17
chcela by som sa opytať aké tlačiva idu k danovym priznaniam fo a po