Dominika DD
16.01.08,07:32
Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto poradiť, či pri nákupe automobilu typu N1 na odpočet DPH berú pri kontrole do úvahy, či daný podnikateľ využíva daný automobil na nejakú konkrétnu živnostenskú činnosť? Môže si FO uplatniť toto vozidlo na odpočet ak podniká v oblasti sprostredkovania obchodu a služieb? (ale nevozí tovar!)Vopred veľmi pekne ďakujem.
ALBO
16.01.08,07:15
Ak je v TP N1 tak môže (nedošlo k nejakým dodatočným prestavbám). DÚ nemá dôvod toto spochybňovať.
Práve som sa bavila o tom na školení, vraj sa to dnes už nespochyňuje, robilo sa to kedysi, kôli nejakému dvojitému výkladu .
Johanka
16.01.08,08:34
Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto poradiť, či pri nákupe automobilu typu N1 na odpočet DPH berú pri kontrole do úvahy, či daný podnikateľ využíva daný automobil na nejakú konkrétnu živnostenskú činnosť? Môže si FO uplatniť toto vozidlo na odpočet ak podniká v oblasti sprostredkovania obchodu a služieb? (ale nevozí tovar!)Vopred veľmi pekne ďakujem.

Zákon o dani z príjmov:
(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň ......

;)
Dominika DD
16.01.08,12:06
Ďakujem ALBO, v TP je automobil ako N1,tak dúfam, že to bude OK.