evelien
16.01.08,08:16
Prosim, poradte mi, ako postupovat pri uctovani fin.prostriedkov, ktore prisli na ucet ako bonus z Amway. Firma je s.r.o., platca DPH. Klient mi nedoniesol ziadne podklady k tomuto prijmu, ze ani nic nema. :eek: Len mi povedal, ze tento prijem je vratane DPH.
evelien
16.01.08,11:30
Nikto neuctuje amwayakov??? co s tou dph?
olasova
16.01.08,11:37
Evelien, musí mať predsa nejaký podklad na základe čoho mu vyplatili bonus, zmluvu alebo pod. Ja to riešim jednoducho, keď klinet vraj nič nemá zavolám si do tej spoločnosti a vybavím si to sama. Inak ti neviem poradiť. Veľa úspechov
Mihi
23.01.08,18:58
Prosim, poradte mi, ako postupovat pri uctovani fin.prostriedkov, ktore prisli na ucet ako bonus z Amway. Firma je s.r.o., platca DPH. Klient mi nedoniesol ziadne podklady k tomuto prijmu, ze ani nic nema. :eek: Len mi povedal, ze tento prijem je vratane DPH.


Ja účtujem bonusy od Amway, ale mám každý mesiac k bonusu od firmy Amway priloženú faktúru s presným rozpisom za čo bonus je a je tam aj uvedená DPH. Firma Amway to posiela každému, kto získal nárok na bonus. Skús si túto faktúru vyžiadať priamo na ústredí firmy v Bratislave.
helas
14.02.08,20:48
Dobrý večer,
mám firmu,ktorá predáva výrobky, ale len registrovaným členom.Títo členovia za nákup dostávajú body a potom podľa počtu bodov dostávajú provízie. Tieto im firma vypláca. Firma je platcom DPH. Majú byť tieto provízie s DPH ?
Firma nevystavuje faktúry, len každý člen/ak má nárok na províziu/ dostane provízny list a na základe tohto sa mu provízia vyplatí.Niktorým sa vyplatí v hotovosti, iní si vystavia faktúru, ak je platcom DPH tak vyčísli DPH ak nie je, tak nie. Neviem či je to správne.Tá provízia je vlastne odmena za propagáciu výrobkov.
Veronika Gabrielova
03.12.08,07:12
Dobrý deň,
vie mi niekto prosím poradiť, nie je tu odpoveď na to čo sa pýtal HELAS. Mám rovnakú firmu a neviem ako postupovať ohľadom provízií a provízných listov. Ďakujem
Veronika Gabrielova
03.12.08,09:10
Nemá prosím niekto vzor provízneho listu? Aké náležitosti tam musia byť? ĎAKUJEM
migalova
27.01.18,15:07
Kazdy NVP, teda Nezavisly Vlastnik Podnikania Amway ma vo svojej kancelarii - priamo v systeme - Elektronicky vypis bonusov! Musi si ho stianhut a odoslat Vam. Su tam vsetky potrebne udaje.

Ak to on nevie urobit, moze sa opytat vo svojej vrchnej sponzorskej linii, alebo To urobite za neho VY, ak vam spristupni uzivatelske meno a heslo. Heslo moze zmenit iba na ten moment, kym to urobite :) Takze cely postup: www.amway.sk ( login ) /Moja kancelaria/ Elektronicky vypis bonusov - je to tam za kazdy mesiac osobitne .
Dufam, ze som poradila :)
migalova
27.01.18,15:08
odpovedala som vyssie :)
ivka70
27.01.18,15:28
Zadavatelovi stacilo pockat 10 rokov, ze :)
si si ista, ze rovnake systemy fungovali uz v 2008?
migalova
28.01.18,14:51
Ano, uz vtedy to takto fungovalo, od roku 2008 to uctujem do sro, a v systeme som 0d roku 1990 :)
Mozem povedat, ze dobre poznam tento system :) : )