julinka
16.01.08,09:35
:):):)
Potrebovala by som poradit s JU.
Majitel uhradil Fa SPP, ale ti mu peniaze vratili, lebo ta Fa bola uhradena z vyuctovania SPP. Ako to mam spravne zauctovat?????

A potom mam tiez jednu uhradu SPP, ale oni ju vobec neeviduju a nebola ani v rocnom vyuctovani SPP. Uz som niekolkokrat zaseliala kopiu listku o uhrade ale zatial sa nikto neozval. Uhrada im sla 10.01.07. Co s tym?
Este som sa s tym nestretla.
Dakujem
Zoltán Kovács
16.01.08,08:37
:):):)
Potrebovala by som poradit s JU.
Majitel uhradil Fa SPP, ale ti mu peniaze vratili, lebo ta Fa bola uhradena z vyuctovania SPP. Ako to mam spravne zauctovat?????
Zaúčtovať rovnako ako prvú úhradu, ale s mínusom.
A potom mam tiez jednu uhradu SPP, ale oni ju vobec neeviduju a nebola ani v rocnom vyuctovani SPP. Uz som niekolkokrat zaseliala kopiu listku o uhrade ale zatial sa nikto neozval. Uhrada im sla 10.01.07. Co s tym? Ak máš doklad o úhrade, tak zaúčtovať do výdavkov.
Este som sa s tym nestretla.
Dakujem

......................
ekopo
16.01.08,08:54
Ak máš k úhrade FA tak do výdavkov, ak FA alebo iný doklad k úhrade nemáš, tak VNZD.
VladoaKatka
16.01.08,09:05
:):):)
Potrebovala by som poradit s JU.
Majitel uhradil Fa SPP, ale ti mu peniaze vratili, lebo ta Fa bola uhradena z vyuctovania SPP. Ako to mam spravne zauctovat?????

A potom mam tiez jednu uhradu SPP, ale oni ju vobec neeviduju a nebola ani v rocnom vyuctovani SPP. Uz som niekolkokrat zaseliala kopiu listku o uhrade ale zatial sa nikto neozval. Uhrada im sla 10.01.07. Co s tym?
Este som sa s tym nestretla.
Dakujem
Trochu tomu nerozumiem.
SPP posiela na každý mesiac faktúru na základe harmonogramu budúcich platieb za opakované dodávky odberu zemného plynu.
Po ukončení kalen. roku posielajú vyúčtovanie spotreby napr. od 1.1.2007 do 31.12.2007 , kde sú spočítané všetky zálohové platby a podľa výsledku buď je predplatok alebo nedoplatok. Ja mám napríklad zúčtovacie obdobie od 15.6. do 14.6. nasledujúceho roku.

S tým, že vrátili platbu som sa stretla len ako u novozriadeného odberu, lebo bola úhrada skôr vykonaná, než stíhli dostať zmluvu do systému a to za RD, platíme 11x a dvanásta je vyúčtovacia a keď uhradíš 12-tú opakovanú sumu, tak Ti ju vrátia.