danculka
16.01.08,10:50
poradí mi niekto ako zaúčtovať v JÚ prijatý finančný príspevok od UPSVaR, ktorý sa mohol použiť na účel, ktorý priamo súvisí s vytvorením a zachovaním prac. miest, čiže aj na mzdy + odvody.
príspevok bol prijatý jednorazovo, mám ho zaraiť ako príjem OZD v roku pripísania na účet, alebo sa všetky dotácie z UPSVaR "rozpúšťajú" priebežne P - V = 0 v každom roku?
ďakujem
Zoltán Kovács
16.01.08,09:52
poradí mi niekto ako zaúčtovať v JÚ prijatý finančný príspevok od UPSVaR, ktorý sa mohol použiť na účel, ktorý priamo súvisí s vytvorením a zachovaním prac. miest, čiže aj na mzdy + odvody.
príspevok bol prijatý jednorazovo, mám ho zaraiť ako príjem OZD v roku pripísania na účet, alebo sa všetky dotácie z UPSVaR "rozpúšťajú" priebežne P - V = 0 v každom roku?
ďakujem

Podľa mňa časovo rozložiť. Koľko z tej dotácie spotrebovalo v r.2007 toľko zahrnúť do zdaniteľných príjmov.
Mirka123
16.01.08,10:01
Súhlasím so Smithom, hovorí o tom zákon 595/2003 o dani z príjmu, konkrétne §17 ods. 3 písm. h. Zdaniteľným príjmom je len tá časť dotácie, ktorá sa minie v danom roku, čo sa neminie, je zdaniteľným príjmom v nasledujúcom roku.
007gituska
16.01.08,10:08
poriadne si treba prečítať zmluvu, či príspevok nemal byť použitý do konca roka.

Použitie:
"... ktorý sa mohol použiť na účel, ktorý priamo súvisí s vytvorením a zachovaním prac. miest, čiže aj na mzdy ..." neznamená, že sa mal použiť len na mzdy
danculka
16.01.08,10:18
aj ja si myslím ,len som si to potrebovala overiť, ďakujem
danculka
16.01.08,10:32
práve preto, že " nielen na mzdy" zvažovala som, že ho zahrniem do príjmov jednorazovo, pretože výdavky v priebehu roka podstate súvisia so zachovaním miest a možno by sa mi tažšie dokazovalo, keby som ten príspevok rozložila do zdaniteľných príjmovna na viac rokov