LATRYNA
16.01.08,11:28
Ahojte, poradí mi niekto, prečo mi asi začal tŕpnuť malíček ľavej ruky? Nikde som sa neudrela, malíček mám stŕpnutý asi týždeň a hoci si ho masírujem a natieram vhodnými krémami, nič nepomáha... Čo s tým? ďakujem za rady
horka
16.01.08,10:30
Podla mna to je z chrbtice, vacsinou pomoze masaz chrbta
Bionda
16.01.08,14:33
Súhlasím jednoznačne s chrbticou, masaž neodporúčam, ale dobrého neurológa určite áno. Lebo ten ťa pošle aj na CT aj na RTG chrbtice , aby presne vedel čo tlačí alebo dráždi nerv.
LATRYNA
18.01.08,11:30
Ďakujem za rady, asi bude návšteva neurológa najrozumnejšia. Dúfam, že mi pomôže, ten prst mi tŕpne už asi týždeň a dosť to prekáža...
cactus
18.01.08,11:47
Nechcem strašiť, ale takéto príznaky sú aj pri ochorení srdca, napr. upchávanie ciev. Jednoznačne k lekárovi a išla by som na kardiológiu.
subard
18.01.08,15:33
Bionda ma pravdu najprv lekar RTG a potom ked je potrebne tak masaz manzelka to mala a ju napravili ale na neurologii nie sarlatani vraj sa to vola Cervikobrachialny syndrom. Hovoria, ze niekto by to chcel mat a nemoze lebo nema chrbtovu kost:):):)
LATRYNA
21.01.08,06:17
Ďakujem všetkým za dobrú radu, samozrejme, lekárov a vyšetrenia absolvujem!!!
DanielaSL
21.01.08,07:26
No ja mám stŕpnuté prsty už tri mesiace , neurológ mi nasadzuje vždy silnejšie lieky, ktoré aj tak nepomáhajú, obvodná lekárka mi ich zase moc nedoporučuje brať. Teraz chodím s chrbticou na procedúry a infúzie a nezaberá ani toto. Ku kardiológovi ma zatiaľ nikto neposlal.... ale ja mám stŕpnuté prsteník a malíček, čo vraj signalizuje , že je to od chrbtice. Tak neviem, tiež som z toho už dosť nervózna.
Bionda
21.01.08,17:06
Dani a dali ti urobiť aj CT chrbtice?? Treba zmeniť neurológa, počuť aj iný názor, nie je možné, aby stav bol nemenný, event. horší!
Ja tiež mám skúsenosti s kadejakými neurológmi, ktorý celkové vyšetrenie pacienta zvládnu za 5min aj s anamnézou, ale tiež takú neurologičku, že pac. vyšetruje min 1/2 hod a výsledky s liečbou má naozaj veľmi dobré!!
veronikasad
21.01.08,17:30
No ja mám stŕpnuté prsty už tri mesiace , neurológ mi nasadzuje vždy silnejšie lieky, ktoré aj tak nepomáhajú, obvodná lekárka mi ich zase moc nedoporučuje brať. Teraz chodím s chrbticou na procedúry a infúzie a nezaberá ani toto. Ku kardiológovi ma zatiaľ nikto neposlal.... ale ja mám stŕpnuté prsteník a malíček, čo vraj signalizuje , že je to od chrbtice. Tak neviem, tiež som z toho už dosť nervózna.
Daniela, na ktorej ruke to máš ?, nie je to od počítačovej myši ?
Keď som prechádzala v účte z DOS na WIN, mala som tiež z toho strach. Poradili mi gelovú podložku pod myš a zatiaľ to pomáha.

--------
Veronika
Stefan2005
21.01.08,18:16
No ja mám stŕpnuté prsty už tri mesiace , neurológ mi nasadzuje vždy silnejšie lieky, ktoré aj tak nepomáhajú, obvodná lekárka mi ich zase moc nedoporučuje brať. Teraz chodím s chrbticou na procedúry a infúzie a nezaberá ani toto. Ku kardiológovi ma zatiaľ nikto neposlal.... ale ja mám stŕpnuté prsteník a malíček, čo vraj signalizuje , že je to od chrbtice. Tak neviem, tiež som z toho už dosť nervózna.

Mne tiež tŕpne malíček a mravenčí v palci, ale to mám ako následok úrazu krčnej chrbtice (to je ten cervikobrachiálny syndrom)

Príčin však môže byť viacej:
- niektoré jednostranné manuálne práce môžu spôsobovať útlak nervu napríklad v zápästí - tzv. karpálny kanál (ten vzniká aj po myške ako spomínala veronikasad)
- nedostatok magnézia, kalcia a vitamínov skupiny B tetanický syndrom
- príčinou ťažkostí môže byť i nedokrvenie horných končatín

V každom prípade súhlasím s Tvojou obvodnou lekárkou - zvyšovať dávky liekov bez toho, aby bola stanovená konečná diagnóza je prinajmenšom divné.
DanielaSL
22.01.08,17:37
Tŕpnu mi na ľavej ruke, takže od myšky to nie je. S krčnou chrbticou problémy mám, bola som na CT aj MR. Podľa neurológa mám zlé výsledky, podľa lekára na FRO to vraj nie je také hrozné.... Na prekrvenie beriem Tanakan , ale kvôli očiam, no malo by to pôsobiť aj na ruky a nohy....tak neviem...asi mi iné neostáva, len sa s tým zmieriť, že to už takto bude. Ja mám stále pocit, ako keby mi to išlo z lakťa..lenže toto nechce nikto počuť.:confused:
Bionda
23.01.08,11:33
Ak máš pocit , že aj z lakťa, treba skúsiť aj dobrého ortopeda. Určite sa nenechať len tak odbiť!
Bejky
28.01.08,16:08
Mám známeho, ktorý si udrel lakeť a jedného krásneho dňa sa zobudil s tým, že má stŕpnutý malíček aj prsteník. Nešiel s tým hneď ku lekárovi tak sa mu stalo, že ich úplne prestal ovládať. Nepracoval s nimi a došlo tak u neho ku atrofii svalstva a dával to na poriadok rok. Rehabilitácie a cvičenia, no do dnešného dňa si prsty bohužial celkom necíti. Takže sú iba dve možnosti. Jedna je od chrbtice a druhá je od lakťa. Obe veci súvisia s cvaknutým nervom. Keby išlo o zápästie, prejavovalo by sa to rovnomerne na celú dlaň aj s prstami. Väčšinou to tak býva.
;)
Čítala som tu aj takú nejakú poznámku o šarlatánoch... aj taký bývajú uznávam ale je smola, že sa práve vyštudovaní lekári nevenujú chiropraxii a poriadnému cvičeniu s pacientom pekne pod drobnohľadom, ale to by sa museli venovať jednému pacientovi hoooodne dlho a to ako sa tak zdá v dnešnej dobe by nebolo pre lekárov zaujímavé, pretože by neboli dostatočne ohodnotení.
Napr. na ukrajine resp. v bývalej ZSSR "obyčajné" zdravotné sestry museli toto umenie chiropraxie ovládať ... a nielen to. Mala som možnosť vidieť učebnicu strednej školy práve pre zdravotné sestry a to som oči valila... Dnešní vyštudovaní lekári by mali čo robiť, aby sa im v tomto vyrovnali.
Som po operácii chrbtice a to ma zobrali na operáciu až po pol roku experimentovania s liekmi, cvičením a rehabilitáciami kým som vlastné nohy nevláčila na svojom chrbte... Našťastie operácia dopadla fantasticky a ja dnes ani neviem, že by som niekedy mala problémy s chrbticou. Klopem na drevo... ťuk, ťuk, ťuk.
:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
KIKA28
28.01.08,16:18
samozrejme chrbtica,treba s tým ísť, nepracuješ niekde v prievane?alebo pod oknom? aj to býva príčina lebo prievan ničí chrbticu,spôsobuje rôzne zápaly.
koňo
28.01.08,16:37
Ja by som "nezabíjal" dobrého maséra., Si z DNV, odporúčam nevidiaceho p. Kollera z polikliniky v Karlovej Vsi (vchod zozadu). Je perfektný a veľmi mi pomohol pri zlomenine lakťa.
besnavila
04.02.08,17:39
ahoj, hm asi mi neuveris,ale tiez mam rovnaky problem ako ty..tiez mam strpnuty malicek na lavej ruke a uz ma to zacina naozaj stvat.....:confused:
ak si bola u doktora, alebo si prisla na niaky sposob ako sa toho zbavit daj mi prosim ta vediet, bola by som vdacna.....dakujem:)
monciatko
04.02.08,17:55
ja som mala to iste, neurolog my povedal ze mam presileny a pretazeny nerv v lakti a ten sa ktomu aj pricvikol, preto to trpnutie.vraj je to z vela pisania na PC(lakte operam o hranu stola )nedal my ziadne lieky , len ochrannu dlahu na laket. tu si vzdy davam ked pisem vela na PC a citim ze to zase namna pride. pomohlo
petmar
04.02.08,19:26
Nebudete veriť, ale odkedy mám novú dobrú posteľ (cca 1/2 roka) tŕpnutie prstov prestalo!
besnavila
05.02.08,07:04
hm...luddia ale to mam na lavej ruke a a snou nic neromim poriadne....tak kurnik z coho to je?:(
ajoana
06.02.08,20:14
ja mam trpnutie nielen malicka a prstenika, ale vlastne niekedy vsetkych prstov, raz len na jednej, niekedy na oboch rukach a obcas aj na nohach. v detstve som mala uraz, bola poskodena aj krcna chrbtica, mala som aj mierne omrznute ruky, fajcim, na pocitaci pracujem uz nejakych 15 rokov, takze k lekarovi nepojdem, lebo mi povie ze mam prestat fajcit... a ja si myslim ze problem bude v kombinacii vsetkeho, pretoze sa mi to objavuje v chladnom pocasi, alebo ked drzim v ruke nieco studene, alebo ked mam bloknuty krk a boli ma aj plece... : ))
Ofélia
06.02.08,20:19
mňa sa pýtala na trpnutie prsta /ov reumatologička ako prejavy osteoporozy, ale pýtaju sa to aj neurologovia.
ajoana
06.02.08,20:30
a tiez vam zvyknu obeliet? ked sa mi to stalo prvykrat a ukazala som to otcovi, povedal mi: nuz aspon vidis ako budes vyzerat ked zomries : )) to len na odlahcenie...
Ofélia
06.02.08,20:36
Áno studené, belavé, mám v nich krče akože nevládzem s nimi hýbať ani sa nedá lebo mám v nich krče a dlho si ich rozcvičujem, ale toto čo mám bol najprv prejav tetánie, je to nerovnováha nervovej sústavy, osteoporoza sa dostavila neskôr a to mám len 38 rokov A ocino je asi srandista :)
ajoana
06.02.08,21:04
bol srandista... chudak pred desiatimi rokmi zomrel... ale na toto si vzdy s usmevom spomeniem... no ja mam tiez 38 rokov... aj krce mavam... je to neprijemne, ale zatial to neriesim... su dni ked sa to vobec nestane a su dni ked to mam od rana do vecera... a stale mam hrozne studene ruky a nohy... takze to bude nedokrvenim alebo zuzenim cievok, ale moze to byt aj od chrbtice... trpnu mi dost v praci... nemame nastavitelne stoly, ani stolicky, takze ruky mam pri praci stale v neprirodzenej polohe... co uz, musim to vydrzat.. vsak za chvilu je tu leto, vtedy netrrpnu... :D
Ofélia
07.02.08,10:53
Skúste šumivé magnézium, to zaberá, kľudne si vtedy dajte do pohára aj 2 tablety. :)
Bionda
07.02.08,11:09
proti kŕčom je dobré aj Magne B6 vitam.
Ofélia
08.02.08,13:10
proti kŕčom je dobré aj Magne B6 vitam.

Áno súhlasím s vami ja som ale po ňom pribrala a dosť :(
borbi
08.02.08,18:09
mile damy nahodou som sa sem pozrel a vidim ze mate problemy ako moja manzelka.najprv studene prsty na rukach aj na nohach potom jej zblednu trpnu potom zas zmodreju scervenaju do horuca tiez ma problemy s krcnou chrbticou bola u doktora a predbezna diagnoza je "raynaudov syndrom" popis toho je velmi podobny.je to zalezitost neurocievneho charakteru.chodi po doktoroch uz treti tyzden same vystrenia.katastrofa.
ajoana
09.02.08,11:25
prave preto k lekarovi nejdem... aj tak s tym nic neurobi, ale ak by nahodou na to nieco existovalo, co jej pomoze, tak daj vediet... mozno tu torturu po lekaroch absolvujem...
Gibson Girl
09.02.08,13:55
Daniela, niečím podobným som si prešla asi pred 3 mesiacmi: strpnuté prsty, dokonca bolesť v ľavom lakti. Podľa doktora je problém v chrbtici. U mňa to je celkom možné - sedím 10h denne pri PC. Absolvovala som EMG vyšetrenie- určí prípadné anomálie nervov v danej oblasti. 10 injekcií Thiaminu a 5 B12, masáže+ultrazvuk šije cca 14dní. Problémy našťastie prešli, doporučujem ti cvičenie na chrbticu. Držím palce.
besnavila
13.02.08,10:10
ahojte dnes som bola u neurologa s tým strpnutym malickom.....poklepal mi po celom tele....a diagnoza?????....asi to mam presilene...predpisal mi BENFOGAMU, je to niaky koncentrovany vitamin B, a kupuje sa bez predpisu......mam ho brat 3X denne....a po mesiaci prist na prehliadku...vyskusajte aj vy...:D
Papaj
12.06.10,16:23
už asi hodinu mám stŕpnutý malíček a začínam sa báť o čo ide :( v podstate neustále sedím doma na PC a píšem, sedím zhrbený a mám bolesti chrbáta pri umývaní vlasov. Myslíte že to môže byť vyvrcholenie tohoto všetkého??? :(:(:(
arizona
12.06.10,16:27
už asi hodinu mám stŕpnutý malíček a začínam sa báť o čo ide :( v podstate neustále sedím doma na PC a píšem, sedím zhrbený a mám bolesti chrbáta pri umývaní vlasov. Myslíte že to môže byť vyvrcholenie tohoto všetkého??? :(:(:(
Určite to bude vyvrcholením ...;):D:---

Treba sa venovať aj inému športu...;)
Papaj
12.06.10,16:40
Určite to bude vyvrcholením ...;):D:---

Treba sa venovať aj inému športu...;)
jooj ja myslím vážne
Lubaba
12.06.10,17:08
tŕpnutie v prstoch poznám, mávam to často, v noci ma to zobudí, najprv som myslela že to mám z toho že spím s rukou pod hlavou a tlačím na nejaký nerv, lekárka mi povedala že tŕpnutie je určite z chrbtice.
lujza.j
12.06.10,17:29
tŕpnutie v prstoch poznám, mávam to často, v noci ma to zobudí, najprv som myslela že to mám z toho že spím s rukou pod hlavou a tlačím na nejaký nerv, lekárka mi povedala že tŕpnutie je určite z chrbtice.
tiež som to mávala momentálne som bez tŕpnutia, asi cca. 4 týždne. mám to z narušených medzistavcových platničiek na krčnej chrbtici 5-6 stavec. chodila som na cvičenie na krčnú chrbticu.
Silvernola
12.06.10,17:58
S čímsi podobným som sa stretla asi pred 3 rokmi. Tŕpol mi nie len malíček, ale posledné 3 prsty. Bolo to veľmi nepríjemné a doviedlo ma to k neurologičke. Po sérii testov mi diagnostikovala problém s akýmsi kanálom v zápästí. Nie známejší metakarpálny (pri tom tŕpnu palec a ukazovák), ale nejaký pod ním. Brala som nejaké lieky z pagaštanu a absolvovala magnetoterapiu. Nie hneď, ale asi po 2 mesiacoch po skončení rehabilitácie sa problémy celkom stratili. A to ma trápili vyše roka.
jacekova
12.06.10,18:19
keď som bola tehotná, tiež mi tŕpol malíček.... takže tá chrbtica by aj mohla byť...(pribrala som 21kg a to už je veru nejaká záťaž) a sedenie pri PC a práca s myšou tomu tiež neprospieva
Oliwa
12.06.10,18:29
už asi hodinu mám stŕpnutý malíček a začínam sa báť o čo ide :( v podstate neustále sedím doma na PC a píšem, sedím zhrbený a mám bolesti chrbáta pri umývaní vlasov. Myslíte že to môže byť vyvrcholenie tohoto všetkého??? :(:(:(
Možnože to je od PC alebo z chrbtice, ale... nechcem strašiť, no keď začal tŕpnuť malíček na ruke môjmu ockovi a na konci mu dokonca zmodral - skončil na týždeň v nemocnici na pozorovaní, kde mu robili rôzne vyšetrenia /v minulosti prekonal vážny infarkt/. Výsledok - bola to upchatá cieva - našťastie na malíčku, a nie niekde inde, kde by to nebol spozoroval. Dostal lieky na riedenie krvi.
Takže jednoznačne doporučujem návštevu lekára - nič nepodceňovať, lebo človek nikdy nevie...
Ale treba tiež zohľadniť Tvoj doterajší celkový zdravotný stav...
220870
12.06.10,18:38
Mne tiež tŕpol(malíček na ľavej ruke).Diagnózu som našiel sám.Počítač a neustále pricviknutý nerv na lakti.Postačila penová podložka pod lakeť.Mierna zmena pri sedení a písaní pri počítači.
Papaj
13.06.10,08:09
Mne tiež tŕpol(malíček na ľavej ruke).Diagnózu som našiel sám.Počítač a neustále pricviknutý nerv na lakti.Postačila penová podložka pod lakeť.Mierna zmena pri sedení a písaní pri počítači.
a kde sa dá kúpiť taká podložka ??
220870
13.06.10,10:08
Pôvodne to bola podložka pod myš.Problém ľavej ruky.Pravou držíte myš lakeľ na ľavej opretý o stôl ruka podopiera hlavu,od toho mne tŕpli prasty najskôr len malíček potom aj prsteník.Bolo to cítiť ak som sa o ten lakeť oprel tak tŕpnutie sa zvyšovalo.
58vlasta
13.06.10,16:49
Mne tiež pred asi dvomi mesiacmi tŕpol malíček ľavej ruky a tiež to bolo od nesprávneho a dlhého vysedávania pri PC. Pomohla mi masáž ľavej ruky a cvičenia krčnej chrbtice...
deweron
14.06.10,09:05
zablokovany nerv, alebo chybaju vitaminy.
Papaj
14.06.10,17:11
diki za všetky rady, skúsim si ich zobrať ku srdcu
Rika
01.07.10,18:43
Ja by som "nezabíjal" dobrého maséra., Si z DNV, odporúčam nevidiaceho p. Kollera z polikliniky v Karlovej Vsi (vchod zozadu). Je perfektný a veľmi mi pomohol pri zlomenine lakťa.
ešte stále je tam ten masér?
sarasara
01.07.10,20:05
tŕpnutie v prstoch poznám, mávam to často, v noci ma to zobudí, najprv som myslela že to mám z toho že spím s rukou pod hlavou a tlačím na nejaký nerv, lekárka mi povedala že tŕpnutie je určite z chrbtice.

Tieto nočné tŕpnutia sú pravdepodobne následkom Karpálneho syndrómu. Na vyšetrenie posiela neurológ. Treba to vyšetrenie absolvovať, lebo bolesti, aj tŕpnutie prstov veľmi pripomínajú bolesť od chrbtice.
ondrejvla
01.07.10,20:27
Tieto nočné tŕpnutia sú pravdepodobne následkom Karpálneho syndrómu. Na vyšetrenie posiela neurológ. Treba to vyšetrenie absolvovať, lebo bolesti, aj tŕpnutie prstov veľmi pripomínajú bolesť od chrbtice.

Absolvovala som vyšetrenie u neurologičky s týmito problémami, po vyšetreniach opäť výsledok karpálny tunel a jeho operácia. V roku 1996 som bola na tejto operácii na pravej ruke, teraz je to zasa ľavá, zatiaľ operáciu odmietam, nakoľko prvá sa vydarila nie najlepšie. Sú to nepríjemné bolesti, po čase sa bolesť tiahne až k zápästiu. Teraz mi neurologička zmenila lieky, tak uvidím, čo bude neskôr. Odporúčam rozhodne vyšetrenie u neurológa.
Laco-monter
01.07.10,20:56
Mne trpli prsty od práce s karbo-brúskou ,

poviem Vám to bola úžasna bolesť !

Každý článok každého prsta ma bolel iným sposobom ako ten druhý.
sarasara
05.07.10,09:30
Absolvovala som vyšetrenie u neurologičky s týmito problémami, po vyšetreniach opäť výsledok karpálny tunel a jeho operácia. V roku 1996 som bola na tejto operácii na pravej ruke, teraz je to zasa ľavá, zatiaľ operáciu odmietam, nakoľko prvá sa vydarila nie najlepšie. Sú to nepríjemné bolesti, po čase sa bolesť tiahne až k zápästiu. Teraz mi neurologička zmenila lieky, tak uvidím, čo bude neskôr. Odporúčam rozhodne vyšetrenie u neurológa.

No to je mi ľúto. Ja som bola na operáciu ľavej ruky a dopadlo to dobre. Už prvú noc po operácii som sa vyspala. Prajem ti, aby ti lieky pomohli. Ale myslím si, že sa tomu nevyhneš. Hľadaj vo svojom okolí ľudí, ktorí na takejto operácii boli a ako im to dopadlo. Lebo aj ja poznám ľudí, ktorým to dopadlo dobre, aj tých, ktorým nie. Závisí to hlavne od lekára.