gjana
16.01.08,13:08
Dobrý deň, máme zamestnankyňu, ktorá chce odísť k 31.1.2008, ale má u nás pôžičku v sume 17.000,-Sk. Prosím vás, koľko jej môžem zraziť z výplaty, keď má čistú mzdu 12.286,- Sk, jedno dieťa, s manželom nežijú v spoločnej domácnosti, ale žije s novým priateľom? Pomôžte mi prosím niekto, už som pozerala, že je tu popísané o exekučných zrážkach ale čo v prípade, keď jej chce zamestnanec vyplatiť, len to čo musí a zvyšok chce strhnúť na tú pôžičku? Ďakujem.
ZuzanaP
16.01.08,12:56
http://www.porada.sk/t26710-vykony-rozhodnutia-zrazky-zo-mzdy.html

postup výpočtu od Zitky je super, vyskúšaj
gjana
16.01.08,13:12
Už som ho vyskúšala a vyšlo mi, že v prípade, keď zrazím 2 tretiny, t.j. 4428,- Sk, vyplatím jej 7858,- Sk. To fakt nemôže zamestnávateľ zraziť vyššiu sumu? A čo v prípade, keď jej ešte budem zrážať za stravné lístky 756,- Sk? Z čoho to môžem zraziť?
Jana Motyčková
16.01.08,15:17
Neviem aké sú podmienky pre splácanie pôzičky - nejaká zmluva alebo podpísaná dohoda so zamestnankyňou, treba postupovať podľa nej. Ak jej chcete zraziť celú čistú mzdu, musíte s ňou podpísať dohodu oi zrážkach zo mzdy. Na základe takejto dohody jej môžete zraziť aj celú čistú mzdu, nevzťahuje sa na ňu tretinový systém.
gjana
17.01.08,07:13
Aha to som nevedela, že keď s ňou podpíšeme dohodu o zrážkach zo mzdy, môžeme jej strhnúť celú čistú mzdu. Myslela som, že jej to nejaké minimum musíme dať. Máme s ňou uzavretú zmluvu o poskytnutí pôžičky, kde bolo dohodnuté, že bude jej mesačne strhnutá zo mzdy suma 1.000,- Sk, ako splátka pôžičky. No našťastie to vyzerá tak, že nám zvyšok pôžičky splatí v hotovosti pred odchodom zo zamestnania. Ďakujem za pomoc.