Genka
16.01.08,13:41
Ahoj poraďáci. Máte niekto skúsenosť s vyšetrením očného pozadia?
Má to byť nej. angiometria, vpichnú kontrastnú látku do žily a potom cez PC to pozerajú. Zistila mi očná lekárka malé výrastky na očnom pozadí, mám to absolvovať a mám obrovský strach.
Ďakujem za akékoľvek poznatky.

G.
Chobot
16.01.08,12:53
Ahoj poraďáci. Máte niekto skúsenosť s vyšetrením očného pozadia?
Má to byť nej. angiometria, vpichnú kontrastnú látku do žily a potom cez PC to pozerajú. Zistila mi očná lekárka malé výrastky na očnom pozadí, mám to absolvovať a mám obrovský strach.
Ďakujem za akékoľvek poznatky.

G.

Neviem, o aké presné vyšetrenie v tvojom prípade pôjde, ale klasické vyšetrenie očného pozadia prebieha tak, že ti nakvapkajú do očí, aby sa ti rozšírili zrenice. Potom cez prístroj ti lekárka pozrie očné pozadie, je to trochu nepríjemné, lebo svetlo, ktorým osvetľuje to pozadie je dosť intenzívne (svieti ti do očí). Nám nepichali žiadnu kontrastnú látku.

Ale možno u teba pôjde o niečo iné.

Ja už som absolvoval rôzne vyšetrenia - cez meranie očného tlaku, meranie hrúbky rohovky, meranie slepých bodov sietnice a pod, ale všetko s dalo vydržať. Horšie je vŕtanie zubu.
blcha
16.01.08,14:00
Vyšetrením kontrastnou látkou sa zistí stav a priechodnosť ciev na očnom pozadí.
Neboj sa, strach je horší, ako vyšetrenie samo.
Aby si sa nebála, opýtaj sa presne lekára, čo sa bude diať a čo sa tým zistí. Ak ťa to nepresvedčí, nemusíš s vyšetrením súhlasiť.