angela122
16.01.08,13:50
Robim jednoduche uctovnictvo podnikatelovi, ktory nakupuje okna a dostal za odobraty tovar objemovy bonus v urcitej ciastke. Prisiel mu "dobropis", na ktorom bola uvedena suma rozpisana ako zaklad aj DPH. Zaslana mu bola celkova suma. Ako to mam zauctovat???
Zoltán Kovács
16.01.08,12:53
Robim jednoduche uctovnictvo podnikatelovi, ktory nakupuje okna a dostal za odobraty tovar objemovy bonus v urcitej ciastke. Prisiel mu "dobropis", na ktorom bola uvedena suma rozpisana ako zaklad aj DPH. Zaslana mu bola celkova suma. Ako to mam zauctovat???

Účtoval by som ako ostatný príjem ovplyvňujúci základ dane.
KvetkaK
16.01.08,12:55
Nebolo by lepšie dať to mínusom do výdavkov ovplyvňujúcich ZD, keďže sa jedná o dobropis?
Zoltán Kovács
16.01.08,12:57
Nebolo by lepšie dať to mínusom do výdavkov ovplyvňujúcich ZD, keďže sa jedná o dobropis?

Neviem kam by sa dalo zaradiť. Určite nie ako nákup materiálu mínusom, totiž nevracal reklamovaný materiál.
tinaM
16.01.08,12:59
V mojom programe na spracovanie JÚ ten dobropis zapisujem do evidencie záväzkov mínusom a tak sa mi to dostane u platiteľov DPH aj do príslušnej kolonky daňového priznania.

Považujem to za zľavu z ceny tovaru.
Zoltán Kovács
16.01.08,13:02
V mojom programe na spracovanie JÚ ten dobropis zapisujem do evidencie záväzkov mínusom a tak sa mi to dostane u platiteľov DPH aj do príslušnej kolonky daňového priznania.

Považujem to za zľavu z ceny tovaru.

PRi zaúčtovaní samozrejme treba prihliadať na možnosti dané programom.
lenkak
16.01.08,18:18
jednoznačne - ovplyvňujúce ZD.